Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

firmy produkujace wedki


lin rzepa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
jaki producent wedek jest najlepszy a jaki najgorszy

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi ;) Większość znanych firm może się pochwalić udanymi modelami jak i woli zapomnieć o niektórych niewypałach więc nikt ci nie udzieli satysfakcjonującej cie odpowiedzi na to pytanie ;) No chyba że miał w swoim życiu doczynienia tylko z kilkoma kijami, w takim wypadku wybór dla niego może być prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kazdy ma jakieś własne upodobania. Jeden będzie twierdził ze model "x" danej marki "z" jest bardzo dobry i bedzie się wypowiadał o nim w samych superlatywach drugi natomiast powie ze owy sprzęt mu "nie leży" a chwalił będzie inny. Błędne jest też myślenie "droższy-lepszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w tych samych przedziałach cenowych wędki wszystkich dobrych firm sa mniej więcej na takim samym poziomie pod względem jakościowym, nie ma różnic praktycznie w ogóle.

Daiwa za 500zł będzie z tego samego materiału wykonana co wędka Dragona za 500zł... Lub jakieś minimalne różnice w ogóle nie liczące się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy się zastawnowić jakie firmy rzeczywiście produkują sprzęt wędkarski. Obecne czasy sprzyjają rozwojowi korporacji które wykorzystują wszelkie możliwe szanse by obiżać koszty produkcji np. zlecając produkcję w Chinach. Co powoduje że same przedsiębiorstwa stają się jedynie firmami które posiadają marki i nią zarządzający. W wyniku czego pewnie żadna znana firma jak daiwa czy shimano nie posiadają swoich fabryk. Dzieje się tak nie od dziś np. samochody marki Ford są składane w WB ale części są produkowane w całej europie czy przykład BMW gdzie poduszki powietrzne są produkowane w Polsce. Jednak kraj z którego pochodzi ostateczny wyrób jest uznawany za kraj w którym powstała nawet najmniejsza śrubka i element.

Tak się dzieje w każdej dyscyplinie życia i w wędkarstwie także, takim przykładem jest asortyment hardware, prawie 90% wszystkich tabletów pochodzi z jednej firmy choć są pod różnymi markami.

Dlatego śmieszą mnie opnie i zdania "dragon produkuje zły sprzęt", niech mi ktoś poszuka firmę wędkarską Dragon. Nie ma takiej jest design fishing który jest właścilem marki dragon.

To powoduje że nie jesteśmy pewnie że sprzęt za 300zł powstał w fabryce gdzie są używane pilniki czy może w fabryce której są produkowane także części do kołowrotków przeznacznoych na JDM. Dlatego często mam beke z ludzi piszących bzdety w stylu mam JDM i jest super. Wykonanie troszkę lepsze, dokładność troszkę większa jak w kołwrotkach dostępnych od ręki a opinie takie jakby ludzie przesiedli się z c330 na bentleya.

Podobne zdanie mam w stosunku do kiji robionych w pracowniach na blankach batsona czy niskomodułowych blankach st croix, lamiglasa, phonixa i całej reszcie. Pojawiają się opinie "super kij" bla bla bla bzdety bzdety bzedty. Ja wole kupić HM69 za 600zł niż kupować kije robione na zamówienie na "cudownych" tanich blankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.