Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Szczupaki w moim wykonaniu to przyłów przy rapowaniu, są dokładnie w tych samych miejscach co bolenie i tak samo atakują drobnice na płyciznach. Dziwię się że jeszcze żaden nie zrobił mi obcinki bo łowie na żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pojechałem dzisiaj rano na miejscówkę, wodą super. Wziąłem sprzęt pod suma, pierwszy rzut i branie 5 metrów od brzegu, odjazd ale czuję że to nie może byc nic dużego (albo ciężki sprzęt tego nie daje poznac) 15 sekund odjazdu i luz :evil: następnę rzuty i nic.

W kolejnym rzucie potężne walnięcie i wyjezdza piękny leszcz (skusił się na 8 cm ukleje), myślę sobie :roll: jak tu leszcze sobie tak hasają to nie będzie dzisiaj ryby i tak przez 3 godziny same leszcze i zero drapieżnika.

post-14315-14544973742932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe, jak masz tam taka kumulacje leszcza w tym miejscu to koniecznie wbijaj tam wieczorem/w nocy. Sum tam musi być;)

Ja wczoraj wieczorem byłem chwile ponizej Przewozu. Był to pierwszy wypad w te oklice po długiej przerwie i chyba nie predko nastapi kolejny... Wędkarzy jak mrówków (od początku lipca nie spotkałem tylu spiningistów co wczoraj przez 2h) ,a wsrod nich jakiś czosnek ,ktory chyba nie wiedział jak latarki się uzywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje:) to Rabę muszę wykluczyć na ten rok, Byłem wczoraj na Wiśle 5 kleni do 30 cm chodziłem za bolkiem pokazywał się i to nie jeden ale nie dał się skusić na woblery powierzchniowe, Łowi ktoś na gumy na bolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe, jak masz tam taka kumulacje leszcza w tym miejscu to koniecznie wbijaj tam wieczorem/w nocy. Sum tam musi być;)

Sum jest i to spory, doświadczyłem tego w niedziele pod wieczór na zetaw boleniowy :) Wiedziałem że jak się wybiore z mocnym sprzętem to nic z tego nie będzie, taki pech...

Zebi123, nic co by powalało na kolana ale daje radę i przyjemny w dotyku :) Shimano Catana CX 270 50-100gr do tego Ryobi Arctica 5000 i spokojne dwójkę mogę holowac :mrgreen:

Na wędki do 30gr wyciągałem 140 i dało radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebi ja miałem taką sytuację jak opisałeś - siedzimy ze szwagrem, 07 poszło i nagle branie - po 10 min doholowałem rybę do brzegu ale nie mogłem jej na plecionce wyciągnąć pod powierzchnię żeby zobaczyć co to - taka silna - i po chwili mi się zerwała, ale najlepsze że hak nie był wygięty tylko pęknięty :) Ciekawe jakiej wielkości był ten sum.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem z kumplem nockę na Wiśle w okolicach Krakowa. Woda bardzo brudna i dość wysoka. Kilka pierwszych godzin bez brań, o 23 siada mi ładny leszczyk, równe 60 cm. Kolega ma kilka skubnięć na wątróbkę czego wynikiem jest 50 centymetrowy sumek. Od świtu ryby zaczynają brać jak głupie. Co chwile ciągniemy karasie i niewielkie leszcze. Później dokładam jeszcze półmetrowego sumka na czerwonego robaczka.

Podsumowując, wyjazd jak najbardziej na plus. Byłby jeszcze bardziej udany, gdybym nie zaliczył o 23 nieprzewidzianej kąpieli po szyję. Dobrze, że umiem pływać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby podebrania tego leszcza poślizgnąłem się na śliskim brzegu i poleciałem jak kłoda. Było o tyle ciekawie, że miałem na sobie spodniobuty i woda wlała mi się do środka. Nie powiem, około 4 rano zrobiło mi się całkiem chłodno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niską i czystą wodę poniżej Przewozu nie licz. Drapieżnik za to był wczoraj i dziś bardzo aktywny. Co chwilę było widać piękne wyjścia zarówno na granicy nurtu i spokojnej wody, jak i na płyciznach. Bierz spinning w łapę i powinno byc dobrze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.