Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karp większy niż wymiarowy


Hubert97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, łowie od 9 wiosen ( zaczynałem w wieku 6 lat) ale dopiero od tego roku w wodach PZW Tomasz. Jestem z siebie dumny gdyż nie siedzę jak większość młodzieży przy komputerach albo nie wale winiaczy po krzakach tylko wole sobię podjechać rowerkiem na rybki. Byłem 2 dni temu na stawach w Rogóźnie i siadłem sobie na staw nr.2 ale nie o tym będę pisał, więc przejdźmy do sedna sprawy

Zestawik gruntowy na klasyczną sprężynę haczyk nr.10 zanęta trapera Karp Lin, Karaś i przynęta... Przynęta to jest mój kłopot. Zacząłem od kukurydzy, brak brań :roll: Dorzuciłem do kukurydzki białego, JEST ! po 30 minutach 29centymetrowy karpik ląduje w podbieraku. Kilka chwil później Starszy, miły wędkarz zlitował sie nademną i dał mi pare ziarenek ryżu preparowanego. Było jak znalazł. Zrobiłem ''kanapeczkę'' biały, ryż, kukurydza i efekty były w 30 minut 2 karpie jednak jeszcze mniejsze :sad: 25 i 27 cm. I tu mam pytanie, jakie przynęty/zanęty stosować choćby na karpie wymiarowe(nie chodzi mi o mięso ale o chęć powalczenia z czymś większym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

można wiedzieć ile kosztuje paczka takich kulek proteinowych?? z filmu wędkarskiego "O dwóch takich co łowili karpie" wnioskuje że jak kulki to smak owoca. chwalili kiwi i różne owoce morza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert97 kulki proteinowe różnią się ceną pod względem:

- wielkości kulki (średnicy)

- firmy

- wagi

- i czasami smaku

Więc musisz sam sobie popatrzeć na różnych stronach np. Allegro i Twenga http://www.twenga.pl/

Obecnie nie używam kulek proteinowych ale myślę, że z doborem dobrej kulki podejdzie coś większego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karpie to wydaje mi się że podstawą jest ich nęcenie, chodzi tu o regularne podawanie im w jedno miejsce tej samej przynęty.

Tobie poleciłbym kukurydzę taką jaką się kurom podaje ponieważ jest tania myślę że około 70gr za kilogram- teraz uwaga bardzo ważna należy ją moczyć dość długo to znaczy najlepiej zalać wodą dzień wcześniej i następnego dnia gotujesz na wolnym ogniu około godzinki. Kulki stosuje się by separować ryby mniejsze i średnie ryby.

Więc jeśli masz miejsce na którym za każdym razem łowisz to kup z 10kg kukurydzy i co 2-3 dni odmierz sobie szklankę suchej kukurydzy, wrzuć do wiadra zalej dużą ilością wody a następnego dnia gotuj i zanęcaj :)

Na haka lub na włos 3-4 ziarenka i leszcz się połakomi, amur i na pewno karpie też.

Jedynym problemem są ludzie którzy mogą podsiadać Cię na twoim stanowisku ale tego nie zmienisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karp w akwarium...hmmm ciekawe, ciekawe :D

bumtarara wiadro kukurydzy to może być za dużo, ja proponował bym jak na razie 2/4 wiadra 5-cio litrowego a dopiero później podrzucać więcej. A z tym nęceniem to lepiej tak dyskretnie to robić bo jak wiadomo niektóre ludzie wścipskie są i lubią przyjść na gotowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli masz miejsce na którym za każdym razem łowisz to kup z 10kg kukurydzy i co 2-3 dni odmierz sobie szklankę suchej kukurydzy, wrzuć do wiadra zalej dużą ilością wody a następnego dnia gotuj i zanęcaj :)

Na haka lub na włos 3-4 ziarenka i leszcz się połakomi, amur i na pewno karpie też.

Jedynym problemem są ludzie którzy mogą podsiadać Cię na twoim stanowisku ale tego nie zmienisz....

Niepotrzebnie straszysz ze ktos moglby podsiadac, szanse sa minimalne. Przy takim neceniu nie bedzie sensu, watpie zebys byl w stanie utrzymac tam jakies ryby. Leszcze plywaja w lawicach po kilkadziesiat sztuk, z taka iloscia poradzi sobie kilka z nich a reszta nie zauwazy ze cos tam lezalo. Jesli mialby zatrzymac jakiekolwiek ryby to powinien odmierzac conajmniej wiadro, szklanke to moze przeznaczyc na haczyk jesli uzywa kilku przynet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy na kulki czy pellet, postaraj się o kukurydzę i nęć, nęć kilka dni. Możesz formować kule zanętowe z kukurydzy, zanęty i płatków owsianych, które dobrze sklejają zanętę. Kukurydzą nęć w ilości powiedzmy 1 kg dziennie przez 4 dni, jak możesz to i więcej. Po nęcenie próbuj łowić właśnie na kuku. Zakładaj 2/3 zarna na zestaw włosowy. Na karpia nie polecam umieszczania przynęty na haku... to nie działa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karp w akwarium...hmmm ciekawe, ciekawe :D

bumtarara wiadro kukurydzy to może być za dużo, ja proponował bym jak na razie 2/4 wiadra 5-cio litrowego a dopiero później podrzucać więcej. A z tym nęceniem to lepiej tak dyskretnie to robić bo jak wiadomo niektóre ludzie wścipskie są i lubią przyjść na gotowe. :)

To na pewno nie bedzie za dużo, 2 większe karpie albo jak kolega pisał stado leszczy i nie bedzie kukurydzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.