Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta-Kombinacja :)


Szitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W sobotę (za dwa dni) wybieram się z samego rana na ryby i nie mam pomysłu na zanętę i tu chciałem Was prosić o pomoc, czy doradzicie i pomożecie mi "wykombinować" zanętę? Ale tylko z produktów domowych (żadnych kupnych zanęt), lista produktów jakie posiadam :):

-bułka tarta

-kasza jęczmienna

-makaron (świderki bodajże)

-płatki kukurydziane

-kukurydza (w puszce)

-ryż

-ziemniaki

-robaki czerwone (gnojaki, rosówki, zwykłe kopane z ziemi)

-ewentualnie mam trochę atraktora truskawkowego

No i to chyba wszystko :). Ogółem nastawiam się na lina, karasia i płoć, chcę zrobić z tych produktów taką zanętę żeby jak najlepiej przytrafiła do gustu w/w gatunków ryb. Jak możecie to pomóżcie i doradźcie, z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Fajne składniki, ale nie mieszaj wszystkie razem. Jeżeli jedziesz na jeden dzień, nie nęć sycą cymi składnikami. Odpuść makaron i ziemniaki, lub dodaj ich naprawdę garstkę. Kukurydza i robaki to podstawa. Dosyp bułkę, kaszę i sklej to płatkami. Truskawki już nie dodawaj. Robaki i kukurydza ma "Swój" zapach. :-) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truskawki już nie dodawaj. Robaki i kukurydza ma "Swój" zapach. :-) Powodzenia

Moim zdaniem warto zastosowac truskawke. Zapach kukurydzy jest rybom znany ale nie jest tak intensywny. Zawsze cos dosypuje i lowie ryby, bez aromatyzowania mialem slabsze wyniki.

Jesli juz mowa o robakach i ich zapachu to najlepsze beda robaki kopane na lowisku. Ryby znaja zapach ziemii z okolicy i robaki beda mniej podejrzane. Mozna tez dosypac do kupnych ziemii z lowiska. Czesto jezdze w to samo miejsce a robaki kupuje w duzych opakowaniach i wystarczaja na kilka wyjazdow. Za kazdym razem wymieniam ziemie na swieza.

O robakach czytalem kiedys w gazecie wedkarskiej, nie pamietam jakiej ale na pewno bylo to dawno temu bo nie mam teraz dostepu do polskich gazet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmiak Wybieram się na parę godzin tzn. gdzieś od 4 do 10-11 i nie nęciłem wcześniej i nie chcę tylko chcę podrzucić przed łowieniem (zanim rozpakuje sprzęt) więc dużo mi nie potrzeba tej zanęty tym bardziej, że łowię na stawie, a co do płatków to dodać suche czy nasiąknięte wodą?

zwykly_michal Z tego co zauważyłem to tej truskawki mam mało, może dwie małe łyżeczki, mówisz robaki kopane w pobliżu stawu..hmmm no można spróbować może się coś kopnię :)

Jak jeszcze ktoś ma jakieś pomysły/propozycje proszę pisać śmiało, wiedzy nigdy za mało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dokupił za 2 zł w sklepie na rogu mąkę kukurydzianą jako element smużący.

Szitu zamierza lowic w stawie, jak to mozliwe zeby maka kukurydziana mogla smuzyc w wodzie stojacej :?: Moglaby smuzyc gdyby byl prad wody. Jesli mialaby smuzyc kiedy kule rozbija sie o powierzchnie wody to raczej zwabi drobnice. Popraw mnie jesli sie myle i opisz w krotkich slowach jak to wyglada.

zwykly_michal Z tego co zauważyłem to tej truskawki mam mało, może dwie małe łyżeczki, mówisz robaki kopane w pobliżu stawu..hmmm no można spróbować może się coś kopnię :)

Dodaj tyle ile masz, nie trzeba duzo. Wanilie mieszam z kolendra, nie wiem jak by to wygladalo z truskawka. W tej kwestii niech wypowie sie ktos bardziej kompetentny, wydaje mi sie ze powinno dzialac.

W kazdym sklepie spozywczym mozna kupi kolendre i ja zastosowac do zanety, stosuje na liny i nie narzekam na wyniki. Nie jest droga a dziala.

Kiedy bedziesz uzywal atraktora dodaj po ugotowaniu kaszy kiedy bedzie jeszcze ciepla ale nie goraca, tyle w przypadku aromatow w proszku. Ziarna kolendry dodaje do goracej przynety tuz po skonczeniu gotowania, potrzebuja troche czasu zeby uwolnic to co najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szitu zamierza lowic w stawie, jak to mozliwe zeby maka kukurydziana mogla smuzyc w wodzie stojacej Moglaby smuzyc gdyby byl prad wody. Jesli mialaby smuzyc kiedy kule rozbija sie o powierzchnie wody to raczej zwabi drobnice. Popraw mnie jesli sie myle i opisz w krotkich slowach jak to wyglada.

Nie zwróciłem uwagi na to że Szitu ma zamiar na stawie wędkować. Na stojących wodach zwłaszcza niewielkich stawach ruchu wody praktycznie nie ma, smużenie byłoby tylko w górę, będzie tworzyć się coś jakby komin. Na jeziorach ruch wody już występuje większy i smużenie jest jak najbardziej wskazane.

Jeśli kule rozbijałyby się o powierzchnie wody tak jak piszesz, to oznacza że zanęta jest źle przygotowana, powinna w całości dotrzeć do dna.

Szitu. Powiedz co ukleiłes ze swoich składników i co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się sporządzić tej zanęty bo mama całą kuchnie zajęła i nie miałem dostępu do niczego a rano nie dałem rady bo za mało czasu na to miałem :evil: (ale na ryby i tak poszedłem :)) ale tak się zastanawiam to może jutro też się przejdę z rana i dzisiaj wszystko przygotuje więc Wam opiszę co z tego wyszło, jakie efekty, jakie zachowanie w wodzie itd. więc panowie troszkę cierpliwości, dziękuje za rady i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmiak Wybieram się na parę godzin tzn. gdzieś od 4 do 10-11 i nie nęciłem wcześniej i nie chcę tylko chcę podrzucić przed łowieniem (zanim rozpakuje sprzęt) więc dużo mi nie potrzeba tej zanęty tym bardziej, że łowię na stawie, a co do płatków to dodać suche czy nasiąknięte wodą?

Najlepiej zmielone !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.