Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??? Sierpień 2012!!!


Olafx99

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, 2 dni temu wybrałem się z Władka na dorsze. Mimo różnych opinii na forum, zdecydowałem się na rejs z ktp. piratem na niesławnym głośnym holowniku. Impreza bardzo udana, każdy połowił bardzo dużo. Bylem pierwszy raz i udało mi się złapać 10 rybek ale niektórzy to chyba by dali rade zaopatrzyć sklep rybny - kilkadziesiąt dorszy b. dużo dubletów i tripletów ja łowiłem na wypożyczonym sprzęcie na samego pilka bez przywieszek, za to wszystkie rybki zahaczone prawidłowo a nie za ogon czy brzuch, miałem kilka spadów to ew. te były zahaczone złe. Reasumując fajna impreza lecz łowienie dorszy na morzu nie wciągnęło mnie ale na pewno jeszcze się kiedyś wybiorę ;-) Byłem sam więc i fotek niewiele, wrzucam tylko jedno foto z rybką.

Pozdrawiam

4378465bc2ddbe09m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień wcześniej pojechałem nad jeziorko z zamiarem pobicia własnego rekordu okonka. Celem było złapanie rybki 4+. Choć sam momentami miałem chwilę zwątpienia czy cel nie jest zbyt ambitny.

Rano nie działo się za wiele. Kolega z którym byłem na dzień dobry łapie szczupaka około 30-35 cm. Ja nastawiony głównie na okonie i na .... podpatrywanie kolegi przed zawodami które miały miejsce wczoraj. Zaczynam łapać okonki jednak żaden nie przekracza 25 cm. Kolega łapie podobnej wielkości jednak jest ich mniej. Podpatruje różne patenty i techniki :) W związku z tym, że nic szałowego się nie dzieje postanowiliśmy popływać po jeziorze za szczupakiem. Niestety poza jednym małym nic nie chciało się z nami przywitać. Po godzinie 9 wracam z powrotem do punktu pierwszego kotwiczenia. I tam po kilkunastu rzutach ten o to kolega melduje się w łódce

b3a9d6b9e63406b2m.jpg

Wynik 40 cm.

A tutaj jak można przyrządzić dużego okonia ;)

Jak się śmiał kolega to cel zrealizowałem i można jechać do domku. Zostaliśmy jednak aż do godziny 12:30 na wodzie jednak poza okonkami do 25 cm już nic nie połapaliśmy.

Wczoraj zawody na Bachotku. zawody drużynowe (2 osobowa załoga łódki = drużyna). Wyniki bez szału. Łapiemy 12 czy 13 okonków. Daje to nam miejsce około 10 (nie zostaliśmy do ogłoszenia wyników bo to zawsze mocno się przeciąga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś do południa razem z kolegami braliśmy udział w zawodach spiningowych organizowanych na zakończenie sezonu pstrągowego. Miałem kilkanaście kleni z czego zgłosiłem 11szt - największy mój kleniu mierzył 42cm. Do tego miałem jeszcze jedno pstrąga oraz okonia. Największą rybą zawodów był szczupak złowiony przez kolegę Łukasza K. (61 cm). Generalnie spędziłem miło czas na rybkach w towarzystwie kumpli- takie wędkowanie to ja rozumiem :mrgreen:

20120826112941.jpg&action=rotate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co złe (no może poza Moda na Sukces :mrgreen: ) kiedyś się kończy. Po blisko 6 tygodniach bezowocnych (same gluty) llub pechowych (same spady) wypadach szczscie w końcu sie uśmiechneło kończąc-mam nadzieje- zła passę :grin:

Na ostatniej wyprawie siadło 6 neiwelkich sandaczyków. Małe,malutkie,ale ich obecnosć napawa optymizmem na przyszłosć. Skusił się też też całkiem przyjemny,odpasiony pasiak z mocną "3" z przodu. W okolicy chlapał się też boleń,który co prawda nie był celem wyprawy,ale jego aktywnosć przy powierzchni deprymowała moje starania :grin: Drugi,może trzeci rzut wąska wahadłówka w miejsce ataków ryby i na brzegu laduje rapka ok 55cm.

fdcafb9d0cc7719dmed.jpg

Wisieńką na torcie tej wyprawy było mocne szarpnięcie w rynnie i kilkumintowy hol pociesznej kijanki :wink:

0df1cdc8e61b8117med.jpg

Gratulacje dla tych co połapali,szczególne słowa uznania za spiningowe brzany:)

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też chyba zła passa pomału mija pomimo ,że oczywiście zaliczyłem kąpiel kolejny raz. Wczoraj na rybach złowiłem na nimfę kilka okonków ale to nic bo pomiędzy nimi złowiłem płoć 38cm co poprawia mój prywatny rekord o 7cm!!!( pobicie jego zajęło mi ponad 10 lat!!!) .Także jestem strasznie dumny z tej ryby .Poza tym kilak niezatrzymanych odjazdów .Reszta rodziny bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wczoraj wybrałem się na Wisłę w okolicach Jabłonny. Łowiłem na dwa feedery z koszyczkami zanętowymi. Nad wodą byłem od 14 do 21. Początkowo brała sama drobnica małe krąpie, płocie, kilka cert. Jednak po godzinie 17 podeszły większe sztuki. Złowiłem tego dnia 6 leszczy od 0.70 kg do 4.72 kg. Tego największego złowiłem tuż po godzinie 19.

Sprzęt to picker 270/40 średniej wielkości kołowrotek żyłka 0.18 mm, przypon 0.12 mm hak 14. Na haku 2 białe. Po sesji fotograficznej leszcz wrócił do wody !!

2wqsfid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Cześć wczoraj wybrałem się na Wisłę w okolicach Jabłonny. Łowiłem na dwa feedery z koszyczkami zanętowymi. Nad wodą byłem od 14 do 21. Początkowo brała sama drobnica małe krąpie, płocie, kilka cert. Jednak po godzinie 17 podeszły większe sztuki. Złowiłem tego dnia 6 leszczy od 0.70 kg do 4.72 kg. Tego największego złowiłem tuż po godzinie 19.

Sprzęt to picker 270/40 średniej wielkości kołowrotek żyłka 0.18 mm, przypon 0.12 mm hak 14. Na haku 2 białe. Po sesji fotograficznej leszcz wrócił do wody !!

Obrazek

a ten lechu na zdjęciu ma niby niemal 5kg? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.08 Wyprawa nad Wisłę przyniosła jedną Kluchę 60 cm złowioną na martwą uklejkę oraz sandaczyka 56 cm też na uklejkę .

Gratulacje młody! :cool: Wstaw tylko zdjęcia tak żeby można było powiększyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :wink: Dodam że ryby wypuściłem gdyż wszystko wypuszczam .Chciałbym też dodać że nie zrobiłem zdjęcia na tle miarki gdyż zostawiłem miarkę w samochodzie a chciałem Kluchę wypuścić w dobrej kondycji do wody :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
ale się czepiacie - nie napisał przecież, że ten konkretny ma akurat 5 kg :twisted:

nie no bez przesady po co go jeszcze bronić, raczej należałoby mu zwrócić uwagę. Wg mnie to próba zrobienia nas w jajo. Kto wkleja fotę dwukilowca, mając pod obiektywem piątkę? To, że niektóre meny zawyżają sobie długość prącia to normalka, ale jeszcze złowionych ryb :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się czepiacie - nie napisał przecież, że ten konkretny ma akurat 5 kg :twisted:

nie no bez przesady po co go jeszcze bronić, raczej należałoby mu zwrócić uwagę. Wg mnie to próba zrobienia nas w jajo. Kto wkleja fotę dwukilowca, mając pod obiektywem piątkę? To, że niektóre meny zawyżają sobie długość prącia to normalka, ale jeszcze złowionych ryb :lol:

ejjjj - ale to było z ironią przecież... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.