Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek z wolnym biegiem do 200 zł


chudy_16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam kołowrotka który będzie używany do połowu węgorzy, sandaczy, szczupaków na odległości od 200 do 300 metrów obciążenie maks do 150 gram z reguły 100 gram plus żywiec. Zależy mi na tym aby ów kołowrotek posiadał wolny bieg i to jak najczulszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Myślę że raczej będę łowił na odległości maks 200 metrów gdyż jest już tam odpowiednia głębokość i podchodzą drapieżniki. A jako iż nie używam żyłek grubszych niż 0,3 to na kołowrotku powinno zostać jeszcze jakieś 100 metrów co moim zdaniem powinno spokojnie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie panujesz wywozić przynęty to ja to marnie widzę, rzut żywcem/martwą rybką na odległość 200 metrów... Kolejną sprawą jest rozciągliwość żyłki, zakładając ją na poziomie 10% przy odległości 200 rozciągnie się maks 20 m, przy 5% 10 m. Nie bez powodu w niektórych metodach stosuje się grube żyłki albo plecionki, gruba żyłka rozciąga się mniej i różnica jest spora nawet między np 0.25 a 0.32. Do tego do rzucania na taką odległość wędzisko musi dysponować parametrami iście surf castingowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż człowiek całe życie się uczy. Natomiast jeśli chodzi o ścisłość nie pisałem o rzutach na odległość 200 metrów chodziło mi o połów na odległości 200 m. W miejscu którym łowię jest na tyle płytko że te 120-150 metrów mogę sobie wyjść i dopiero zarzucać. Dziękuje za rady ale jeśli ktoś mógłby polecic mi jakiś ciekawy kołowrotek poza powyższym dragonem byłbym szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci polecę - taka moja mała opsesja - Tica Scepter - tylko on nie ma wolnego biegu, ale bez wolnego biegu można życ i to dobrze. Tica to sprawdzona maszynka, nigdy mnie nie zawiodła przy karpiach, sumach. A jak koniecznie wolny bieg to Anaconda MR III GT 6500, dobra cena dobra jakośc. A żyłeczki nawiniesz tyle że wywieziesz na 250m i jeszcze sporo zostanie. Z tym że GT 6500 jest cięższy od Tici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to duża odległość no ale jak na pierwszych 100-150 metrach jest metr wody to ciężko upolować jakiegoś drapieżnika. A czy ktoś się wypowie w kwestii Okuma Travertine 55 ?

Ja oraz mój kolega po kiju mamy wersję OKUMA TACTIC BAITFEEDER - i zarówno ja jak i on jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, cały sezon kołowrotek trzyma się bardzo dobrze, żadnych luzów itp, może nie wygląda jakoś super pięknie ale rekompensuje to dość solidna konstrukcja o bardzo ładnej pracy, generalnie bardzo pewnie się czuję łowiąc nim... nie wiem tylko czy to na pewno dobry wybór do takiego łapania jak Ty chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to duża odległość no ale jak na pierwszych 100-150 metrach jest metr wody to ciężko upolować jakiegoś drapieżnika. A czy ktoś się wypowie w kwestii Okuma Travertine 55 ?

Mam Okume Travertine tylko ,że 40-stke . Nie łowię na takich dystansach więc większy nie potrzebny. Używam do połowów na żywca i jest super. Wolny bieg jest bardzo delikatny można wyregulować tak ,że sandacz nie poczuje. Po 2 sezonach połowu w jeziorze jak i w rzece zero luzów itp. Planuję zakup kolejnej sztuki lub modelu Tactic gdyż jest to bliźniacza konstrukcja a nieco tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.