Skocz do zawartości
tokarex pontony

przyczepa do przewozu pontonu


R_A_P_A

Rekomendowane odpowiedzi

witam wreszcie po pierwszym sezonie z własnym pontonem mogę powiedzieć że było OK jednak narodził się pomysł ,bardziej potrzeba żeby posiadać przyczepkę do przewozu pontonu w stanie gotowym do pływania -dlaczego nie łódka ano wyjazdy na dłużej wymagają czegoś składanego .na miejscu jednak nie muszę składać mogę przechowywać bezpośrednio na przyczepie .Tylko że przyczepa do przewozu łodzi się do tego nie nadaje tam są rolki na których stoi łódź a ponton wymaga jakiejś podłogi gdzie woda będzie swobognie spływać (deszczuwka) a ponton będzie miał stabilne podparcie w trakcie jazdy.Ponton to jednostka z aluminiową podłogą i kilem dmuchanym więc podloga powinna być ........ nie płaska . Jakoś nie mam koncepcji jak to zrobić może jakieś pomysły ? zdjecia? jak to mówią co wiele głów to nie jedna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja 2 miesiące temu zrobiłem sobie taką przyczepkę i ponton leży na deskach tarasowych ryflowanych (za 5m deski dałem 40zł w tartaku, 2,1m po obu stronach i 80cm na dziobie) i spełnia zadanie w 100%. Ponton leży bardzo stabilnie i łatwo się go wciąga. Zawsze woduje go sam i jest całkiem łatwo :)

zdjcie3oh.th.jpg

zdjcie2z.th.jpg

zdjcie1p.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie ciekawe ,jak zahowuje się podłoga w pontonie w czasie jazdy rozumię że podparty jest tylko na bojach i podłoga jest luźna . co do dziobu zamocowałeś go do uchwytu wklejonego do pontonu ,ponton masz dosyć wysoko umieszczony i powietrze wplywa swobodnie pod niego nie boisz się że po krótkim czasie ten uchwyt ulegnie uszkodzeniu od szarpania przez wiatr .Co do podłogi nie widziałem czy masz aluminiową ? jest sporo ciężka ,postaram się zrobić zdjęcie swojego zamontowałem kółka i teraz mam bardzo fajne rozwiązanie do jazdy i do mocowania kija oraz w przyszłosci nawet daszku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam, noszę się z zamiarem zrobienia przyczepki pod ponton kolibri KM 330, pytanie do kolegi marviz jaką oś zastosowałeś przy swojej przyczepce, może ktoś posiada fotki jakiś ciekawych rozwiązań, z góry dziekuję za wrzucenie fotek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.