Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WĘDKA KONGER MEDALIST FLOAT 390/60G


1madej

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli chodzi o wędkę o którą pytasz to nie miałem z nią styczności, natomiast od tego sezonu używam (a w zasadzie używamy z moją Anetką, ojcem oraz kumplem) dwóch modeli wędek typu float:

TEAM DRAGON Silver Edition Float 3,90 10-30g

- bardzo solidna konstrukcja - pierwsze cztery przelotki na podwójnych stopkach

- pomimo niskiego cw. kijek dość sztywny

- akcja bardziej szczytowa - co mi osobiście trochę nie pasowało

- jedyny minus że trochę za bardzo "leci na pysk" i sprawia wrażenie dosyć ciężkiego kija (290g) - nie mniej jednak moja królewna wyciągnęła na nim kilka mniejszych karpi

Więcej na temat tej wędki jest powiedziane w temacie o "mocnych odległościówkach".

Daiwa Aqualite Float 3,90 15-50g (lub wcześniejsza seria Theory)

- wykonanie bardzo dobre

- pomimo dość wysokiego cw. wędka dość miękka (np. w porównaniu z Dragonem), ale dzięki temu kij bardzo ładnie amortyzuje różne nieprzewidziane zachowania ryb

- niska waga tylko 235g

- akcja bardziej pół paraboliczna co mi bardzo odpowiada bo jednak trochę finezji przy wędkowaniu potrzebuję bo sprawia mi to jeszcze więcej frajdy, największy Karp jakiego wyciągnąłem na niej to około 3kg i nie było większego problemu z jego wyciągnięciem choć hol zdecydowanie nie był siłowy to spokojnie rybę można było utrzymać żeby nie chodziła po stawie.

Ogólnie obydwie mogę polecić z czystym sumieniem, choć są to trochę droższe propozycje, w tym momencie na allegrogo jest taki dragon do kupienia za 240pln, choć używany, ja ojcu kupiłem też taki używany kij i jest z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ,że nad cw 30 sie nie zastanawiałem ,myśle raczej nad 40-60 ,wiem ,ze cw mówi troche o mocy wędki,lecz nie do końca,praca elastycznośc ma też wpływ na moc,pomysle o tej daiwie,chodzi mi też po głowie Wędka Daiwa Megaforce Tele 60,to teleskop ale pewnie znając firme dobrze wykonany,niby sporo tych kiji,ale jak sie zagłebić w propozycje firm to"mocnych spławikówek "za duzo nie ma.O tym kongerze,też za bardzo nie ma żadnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku cw. się nie sugeruj - moim zdaniem cw na tych wędkach powinno być zamienione, tzn Dragon jest znacznie sztywniejszy od Daiwy i jego ugięcie jest znacznie mniejsze przy takiej samej wadze ryby, Generalnie mam wrażenie że Dragon ma zaniżone cw. a Daiwa zawyżone. Jeśli chcesz łapać ryby od 5kg w górę to wybrał bym Dragona, jeśli do 5kg to Daiwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.