Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kijek szczupakowy do 200zl;


Majkelpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,poszukuje typowej szczupakówki,o dlugosci max 2.70,c.w do 25/30gr,i ani grama wiecej;d,kijek dobrze zeby posiadal akcje tzw.szczupakowa(tak,to jest mania szczupakowania)

Przynety jakie uzywam do przedewszystkim blachy wachadlowe i obrotowe,gumy-raczej nie.

dodam ze w lowisku wystepuja glównu=ie szczupaki do 60cm;

spinuje równolegle do pasa trzcin,oczywiscie w woderach,stad tez pewne zastanowienie czy nie lepiej wybrac jakis kijeczek do 2.40m???

Wiecej wymagan nie posiadam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

proponuje robinson cortez spin expert mozna wyrwac za fajna kase teraz ... bo wychodzi nowa seria na 2013 wiec mozna trafic dobra cene !!! dzis bodajze widziałem na ALLEDROGO :wink: za 180 zł 2,45 cw do 25 g akcja pod szczupaka sam posiadam i polecam... jest to szybka wedeczka o akcji semiparabolicznej pod obciazeniami !! fajny kijaszek polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może dragon millenium super fast. Posiadam, fajny kijek za tę cenę.

Fajny kijek fajnie zrobiony bardzo szybki nie spotkałem szybszego kijka przy zacinaniu lub jigowaniu(czasami go używam na sandacze bardzo czuły i wszystko widać na szczytówce).

Polecam wersje 2,7m bo 2,85 jest nierelatywnie ciężka w stosunku do długości.

Ale nie mogę się zgodzić z akcją szczupakową dla mnie kij szczupakowy powinien być parabolikiem a ten ma akcje typowo szczytową szybką i z trudem przechodzi pod obciążeniem w parabolik. W połączeniu z plecionką daje bardzo dobre czucie szybkie i pewne zacięcie oraz trudny hol bo niedobrze przechodzi na akcje paraboliczną (choć w tej cenie nie znajdziesz kija o akcji szczytowej lepiej przechodzącego w paraboliczną).

Ja uważam że kij szczupakowy powinien być parabolikiem więc szukał bym kija parabolicznego a nie o akcji szybkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuz,ja zawsze uwazalem ze akcja szczupakowa to paraboliczna;d

Narazie jestem za tym dragon,wgdyz jest niedaleko mnie ten kijek dostepny,co powiecie na odpowiednik takie jak shimano catana,jaxon grand virtuoso\eternum\charisma???

Obecnie posiadam mitchela premium spin,i powiem ze ten kijek jest niby "twardy" przy holu,ale jednak nie do konca dobrze czuc przynete na kocu kija,na tym tle znacznie lepiej wypadl dragon mystery tele camou spin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkelpl, no to koleszko powiem ci tak jak cortez ci nie pasi to zwróc uwage na MISTRALL AQUA SPIN to jest kij stworzony pod szczupaka ... !!! cw 10-30 , mam i uzywam jest na szczupaka jak dla mnie idealny tylko mam 2,4 na łłódke ale nawet nie przypominam sobie zejsc z kija jakiejs ryby ... jest to kij własnie ze sporym ugieciem !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc widzę że muszę wyjaśnić czym jest "świeca".

Kiedy głowa szczupaka jest na powierzchni, lubi on bardzo gwałtownie nią potrząsać (w celu uwolnienia z haka). Często jest to połączone z częściowym (do ogona), lub całkowitym wyskokiem nad wodę.

Wygląda to pięknie, ale jeśli choć na chwilę stracisz z rybą kontakt, to już koniec walki...

A łatwo o to z kijem o akcji szczytowej, i w niedoświadczonych rękach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-mógłbyś napisać dlaczego tak uważasz?

To wytłumaczył właśnie Czerwony Diabeł

Szczupak ma minki pysk i z reguły bierze agresywnie, przytrzymuje dłużej przynętę dlatego jak szukasz wędki tylko na szczupaki to nie potrzebujesz super szybkiej akcji mocnego i pewnego zacięcia oraz szybkiego holu a to zalety tej wędki a zarazem wady przy połowie szczupaków.

Ina sprawa jak szukasz czegoś uniwersalnego bo dalekie żuty przy lekkich przynętach i szybkie zacięcie jest potrzebne przy boleniach, mocne i pewne wbicie haka w twardy pysk sandacza jak i szybki siłowy hol który umożliwia twardy pysk i wytrzymałość wędki. To wtedy polecił bym tą wędkę bo przy dobrym kołowrotku z dobrze wyregulowanym hamulcem i odrobiną umiejętności da się bez problemu wyciągnąć szczupaka.

Pod samego szczupaka to wystarczy tańszy parabolik a i przypadkowy przyłów okonia zostanie wyholowany bo przy akcji szybkiej szczytowej tym rybą będziesz pyski rozrywał zamiast je wyciągać.

Również szukam jakiegoś kija na Odrę myśle CW. 10-40.

Millenium Super Fast jest tylko w wersji 5-25g więc na rzekę nie za bardzo może jakieś starorzecza lub kanały ale chyba i na to za delikatny, To jest kij na wody stojące na bolenia sandacza(pod warunkiem łowienia na główkach 12-15g) a nie na rzekę i szczupaki.

Kij moim zdaniem ma zaniżone ciężary wyrzutu gum 5-8cm na główkach do 10 g praktycznie nie czuć komfortowo łowi się na główkach 12-15g da się połowić nawet 8cm gumą na główce 20g całość warzy 31g i nie przeważa wędki, przeciążenie i brak komfortu łowienia był dopiero jak założyłem na gumę 7cm 30g główkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.