Skocz do zawartości
tokarex pontony

Opony zimowe


Petryk_05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone opony zimowe? Poszukuję opon zimowych do auta Mazda 6, 2.0 benzyna, hatchback, rozmiar felgi 16, rozmiar opon 205/55. Planuję kupić opony nowe w cenie do max 450zł za sztukę.

Myślałem nad czymś z firm takich jak:

-Bridgestone

-Pirelli

-Continental

-Goodyear

-Michelin

Bardzo w oko wpadły mi oponki takie jak:

Goodyear Ultra Grip 8 205/55 R16 91 T

Będę wdzięczny za jakieś porady/podpowiedzi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja rok temu kupiłem michelin alpin a4 i zaraz pojawiły się ulra grip 8 całkiem podobne z bieżnika. Jeździ się całkiem przyjemnie i bardzo bezpiecznie. Mam audi a6 c4 2,5tdi quattro i na poprzednich mozna się było ślizgać bokiem , a te już tak się w śnieg wgryzały , że tylko do przodu samochód gonił. Zobaczymy jak bedzie w tym roku bo to już drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech droga ta Yokohama , wpadnij do mnie na moje góry z tą Yokohamą to do mnie pod wjazd nie wjedziesz.Kolega miał nowego Dunlopa w tamtym roku i stanął w pół górki.Jedyna opona która sprawdza się w moim regionie to Dębica Directional na tej oponie pod każdą górkę wyjadę , kiedyś były jeszcze S30 i Kormoran Winter.Według mnie najlepsze opony na duże górki i sniegi.Minus tych opon taki że na drodze w mieście , hamowanie itp nie mają szans z czołowymi oponami takimi jak GoodYear , Michelin, Dunlop.

Niedaleko mnie około 40 km jest najtańsza hurtownia opon w Polsce taką jak Ty masz Yokohame tam kupie za 210 zł.Przy zakupie 4 sztuk dostane jeszcze rabat. :cool:

a tu mały przykład

a z tego co widzę to i za 200 zł ją kupi na allegro.

Wiec raczej jedna z tańszych opon.A i opinie za dobre to ona nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą odpowiedzialnością polecam Yokohama W Drive

Dobry wybór :cool:

szczupak28, co z tego że opona dobra jak samochód może nie dawać rady albo kierowca p...pa. Do jazdy zimą potrzebne są trzy czynniki a nie tylko dobre kapcie.

Dębicę 2 razy reklamowałem bo trafiały mi się jakieś wadliwe kapcie co nie zmienia mojej opinii że są to dobre opony. W moim nissanie mam zimówki dębicy i sprawują się poprawnie pomimo że samochód jest lekki.

Petryk_05, te Goodyeary to dobry wybór. Możesz poszukać jeszcze czegoś od Micheline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kormorany Wintery w swoim Passacie, i twierdzę że na śnieg, i lód nie miałem lepszych opon. Na trasy miejskie średnio się nadają to fakt, ale bym kupił je ponownie. Niestety u mnie niedostepne, bo za stary model... Obecnie założyłem kapcie firmy Matador, to jakaś zlepka polsko/czeska z bieżnikiem bridgestona. W obecnych warunkach ok, zobaczymy jak spadnie śnieg.... Cena interesująca, dałem ciut ponad 200 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anonymous

Jeżdżę na NOKIAN WR G2 - dla mnie strzał w dziesiątke nigdy nie zdarzyło mi się gdzieś ugrząźć - gryza śnieg jak trzeba.

W poprzednim samochodzie, parę lat wstecz miło zaskoczyły mnie za to Dębica Frigo, nie wiem jak teraz Frigo 2 - czy się nie pogorszyly ale z pierwszymi nei mialem żadnego wiekszego problemu zimą - jeżdżę duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kormoranów i dębicy frigo 2 mam podobne odczucia jak niektórzy , naprawde niezłe opony na śnieg i mocną zimę. Plusem jest napewno cena , minusem to że niekażdą opone da sie wyważyć małymi ciężarkami :wink: . Mam teraz założone zimówki Fulda i są dużo gorsze niż np. Frigo 2. Na lato mam Micheliny Primacy HP - tutaj nie ma co gadać opona wyśmienita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagorii , Kocur załóżcie sobie Bridgestone Turanza R300 wtedy powiecie że Michelin to "bee"

Ta opona ma niesamowite opinie pod każdym względem.......może nie wytrzyma tyle co Michelin ale właściwości ma pod każdym względem lepsze.Miałem w Golfie nowego Michelina a potem Bridgestone.

Po założeniu Bridgestone oczy na świat mi się otworzyły :lol:

Mowa oczywiście o letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem, są niesamowicie ciche :cool:

To największa ich zaleta. Na autostradzie przy prędkośći 150-160km/h w aucie błoga cisza.Szkoda tylko że te na przedniej osi muszę wymienić bo są już troche łyse.

Wada to cena :mrgreen: jedna opona za 500 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, miałem tego farta że już były na aucie kiedy je kupiłem :mrgreen:

szczupak28, mam Bridgestone w mniejszym samochodzie i dają radę. Rzadko poruszam się nim bo to kobiety ale odczucia są ok.

Co do jakości i wyższości jednych nad drugimi kapciami to jest to kwestia subiektywna. Jeden woli córkę a drugi teściową :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem, są niesamowicie ciche :cool:

To największa ich zaleta. Na autostradzie przy prędkośći 150-160km/h w aucie błoga cisza.Szkoda tylko że te na przedniej osi muszę wymienić bo są już troche łyse.

Wada to cena :mrgreen: jedna opona za 500 zł .

Pagorii to Ty chyba masz 18 albo 19 koła że takie cyny padajesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.