Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach? Styczeń 2013r.


Marienty

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Adam mieszka w Holandi gdzie szczupaki może łowić nadal, myślę że na tym zakończymy temat.

A więc jak dziś było na rybach....

Ja dzisiaj łaziłem po swoich ciurkach pstrągowych, woda ma temp około 4 stopnie, do tego jeszcze była trącona, widzę że jeszcze będę musiał poczekać na swojego pierwszego kropa sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Rapa-man

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić u siebie na stawie czy lód jest już gotowy,przy brzegu ok,daje rade odnotowałem jedno branie,ale 5m dalej,łup i kąpiel w stylu morsa,czyli chyba jeszcze trzeba poczekać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Dzisiaj w końcu wszedłem bez obaw na lód,efekt około 9 wzdręg 8-20cm i jedna płotka,łowiłem u siebie nad stawem,super łowienie,wieczorem zamieszcze filmik na swoim kanale :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja dziś z braćmi byłem na Śniardwach -11*C silny wiatr północno wschodni , temperatura odczuwalna była wyższa ,grubość lodu 15cm. złowiłem 29 okoni , 25 płotek ,3 leszcze na mormyszkę z ochotką , mówię o rybkach wymiarowych było tego więcej , nie licząc krąpi i jazgarzy .Bracia wyniki mieli podobne i parę ładniejszych okoni ( ponad 30cm) łowiliśmy na 9m od 7-14.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Nad odra jak widać na fotce port Cigacice 3 gosci cos tam łowiło a ja bylem nad Obrzyca bo nie ma kry na odrze juz plynie kra. I dobrze ze zabrałem mydło.

ChomikImage.aspx?e=sLimu1TnjQHBOYqRL-gvfi84BXGUw_e0Y0YKfVEiqvcNa2R7eakkytFunx09tbSg2nDJZbZwsal2G_rSdq1frPFiNf5pyCg60GNOJZisAuc&pv=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na Chańcze, głównym celem były leszcze, znajomy tydzień wcześniej ładnie połowił, także jechaliśmy praktycznie na pewne miejsce. Jednak w wędkarstwie nie ma nic pewnego, po dotarciu na miejscówkę koło godziny 7.00 naszym oczom ukazał się taki widok :

zdjcie0265m.jpg

Jak widac fama o dobrych miejscach roznosi się wśród wędkarzy za szybko by utrzymac takową w tajemnicy, postanowilismy poszukac innego miejsca na uboczu, w końcu na rybach trzeba odpocząc zamiast czuc się jak na bazarze :D W końcu udało nam się namierzyc ciekawe miejsce, dosyc duży blat na 5 metrach pomiędzy dwoma podwodnymi garbami płytszymi o około metr. Zanęciliśmy jokersem bez żadnych dodatków, jokers podawalismy w zanętniku, który otwieraliśmy ok. metr nad dnem, tak żeby na dnie powstał ładny dywanik z ochotki. Fotka miejscówki na echu :

zdjcie0266t.jpg

oraz chaos na sondzie po zanęceniu :) :

zdjcie0267s.jpg

Teraz tylko czekamy na brania:

zdjcie0268t.jpg

Po około 20min od zanęcenia pierwsze kiwnięcia kiwoka :) Na początek kilka jazgarzy i okonków, potem trafiliśmy kilka płotek, po czym brania się skończyły. To znak, że zaraz powinno byc leszczowe branie. I rzeczywiście, kiwok się prostuje, spokojny hol i pierwszy leszczyk melduje się na lodzie:

zdjcie0269n.jpg

W sumie złowiliśmy kilkanaście leszczy, w przedziale 32-39cm. Okazów nie było, ale zabawa przednia. W południe skończyliśmy łowy. Jeden z wędkarzy łowiących niedaleko trafił okonia 45cm :o niestety skończy na patelni, jak większośc rybek łowionych w zimie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę fajnych zasiadek na lodzie. Ja wczoraj zrobiłem próbę, ale na wodzie jest gruba warstwa śniegowej gąbki, której nie można nazwać lodem. Po jednym obrocie świdra pojawia się woda mimo że grubość całości ponad 10 cm. Odpuściłem i pojechałem na inne łowisko (woda) gdzie zaliczyłem całkiem niezłe brania okoni na spławik z czerwonym robakiem.

Przed nami mroźny tydzień- może przyszły weekend wreszcie przyniesie rozpoczęcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Tomek miejmy nadzieje że przymrozi bo już mnie korci żeby na starorzecze się wybrać,ale boje się lodu,wiec zawsze czekam żeby porządnie zmroziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że się nie nadawał do usunięcia,no ale CENZURA musi być by przypadkiem komus nie strzeliło do głowy czegoś złego napisac pod adresem Haczyka.

Davly, temat do dyskusji dobry ,a jesli forma dyskusji przybiera nieodpowiedni charakter to wtedy moderator powinien interweniować. Sprawa C&R tez jest powodem wielu sporów,ale jakoś temat jest poruszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Adam mieszka w Holandi gdzie szczupaki może łowić nadal, myślę że na tym zakończymy temat.

A więc jak dziś było na rybach....

Ja dzisiaj łaziłem po swoich ciurkach pstrągowych, woda ma temp około 4 stopnie, do tego jeszcze była trącona, widzę że jeszcze będę musiał poczekać na swojego pierwszego kropa sezonu.

Dzięki @DAWID, parę dni mnie nie było a tu niezła nagonka, tak jak pisałem mieszkam w Holandii i w moim kole, a nawet w całej Holandii okres ochronny szczupaka obowiązuje od 1 marca do ostatniej soboty maja, dodatkowo w moim okręgu jest całkowity zakaz zabijania szczupaka, wiec nie wiem po co te nerwy.

pozdrawiam i połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejaybialy napisał:

parę dni mnie nie było a tu niezła nagonka, tak jak pisałem mieszkam w Holandii i w moim kole, a nawet w całej Holandii okres ochronny szczupaka obowiązuje od 1 marca do ostatniej soboty maja, dodatkowo w moim okręgu jest całkowity zakaz zabijania szczupaka, wiec nie wiem po co te nerwy.

Skoro nie rozumiesz to już Ci wyjaśniam: Ja również jak pozostali poniekąd Ci zazdroszczę że nadal możesz w Holandii łowić legalnie piękne szczupaki zgodnie z obowiązującymi tam przepisami a nie tak jak w naszym kochanym kraju PZW- gdzie oczywiście słowo ,,kochanym" należy traktować z mocnym przymrużeniem oka :twisted:

Tak więc na Twoim miejscu wcale bym sobie tych wszystkich komentarzy do serca nie zabierał!!!

POZDRO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejaybialy napisał:
parę dni mnie nie było a tu niezła nagonka, tak jak pisałem mieszkam w Holandii i w moim kole, a nawet w całej Holandii okres ochronny szczupaka obowiązuje od 1 marca do ostatniej soboty maja, dodatkowo w moim okręgu jest całkowity zakaz zabijania szczupaka, wiec nie wiem po co te nerwy.

Skoro nie rozumiesz to już Ci wyjaśniam: Ja również jak pozostali poniekąd Ci zazdroszczę że nadal możesz w Holandii łowić legalnie piękne szczupaki zgodnie z obowiązującymi tam przepisami a nie tak jak w naszym kochanym kraju PZW- gdzie oczywiście słowo ,,kochanym" należy traktować z mocnym przymrużeniem oka :twisted:

Tak więc na Twoim miejscu wcale bym sobie tych wszystkich komentarzy do serca nie zabierał!!!

POZDRO :wink:

Spoko, jak dla mnie to nie ma tematu. ryb tu jest nieporównywalnie więcej niż w PL dodam ze przez kilka lat spinningowania w pl nie miałem nawet kontaktu z żadna ryba pow 55cm mowie tu o szczupaku gdyż jego lubię łowić na spina najbardziej. A tu fakt metrówki jeszcze nie mam ale było blisko ;-) na rz. Maas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend otworzyłem wreszcie sezon podlodowy i przekonałem się, że wielu rzeczy jeszcze nie wiem :wink:

Wczoraj pierwszy wypad- lód lichy pośniegowy 10 cm, na wierzchu chlapa i woda :???: Ostrożnie zaczynam wiercić i stwierdzam, że da się łowić. Pierwsze 1,5 godziny na mormyszkę- tylko jazgarki. Coś mi nie gra bo na sondzie widzę, że od czasu do czasu pojawiają się większe ryby, ale brań brak.

Szybka analiza i sięgam po wędkę z blaszką. Okazuje się, że moja dedukcja sprawdziła się w 100%- zaczynają siadać okonie. Może nie okazy, ale kilka przyzwoitych się trafiło. Dla próby znów zmieniam na mormyszkę- zero.

Dzisiaj znowu jestem w tym samym miejscu. W nocy było -15 więc lód wygląda dużo lepiej niż wczoraj. Rozwiercam stare dziury i robię ze dwie nowe. Dziś zaczynam od razu od blaszki i ryby biorą od początku. Agresywne poderwania i swobodny opad. Większość brań w opadzie. Próba zmiany na mormyszkę- zero.

W sumie chyba z 30 okoni się przewietrzyło, większość niewielkich ale kilka znośnych.

Podsumowując do wczoraj żyłem w przekonaniu, że blaszka jest na dobre żerowanie a mormyszka to broń na słabe brania. Okazało się, że blaszka po którą tak rzadko sięgam może być w pewnych warunkach skuteczniejsza niż mormyszka.

Gdyby nie sonda a potem analiza jej wskazań, to żyłbym w przekonaniu, że w ten weekend ryby nie brały... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek

Moje wczorajsze doświadczenia są dokładnie ODWROTNE byłem w szoku

Małe okonie brały na blaszke a większe powyżej 25 cm na mormyszkę , największy miał 34cm

Tak to już jest z tymi rybami, że są nieprzewidywalne. :lol: Ładny garbus :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.