Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka do koguta ??


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Nie moge wytrzymac i musze się pochwalić ... dziś dostarczono mi pod drzwi kijek jak w tytule

No to ja idę w ślady :cool:. Mnie dostarczono kilka dni temu Dragona HM-62 Pike z moim imieniem i nazwiskiem na blanku. Kij dziwny. Dotąd moim ulubionym był Team Dragon 2.7m c.w. 10-25g i kilka innych z tej serii. Ten jest zupełnie inny: nie tak szybki, ugięcie jakby paraboliczne - na razie oswajam się z nim na sucho i staram się wierzyć, że na mokro okaże się jakąś rewelacją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie użyłem takiego słowa wobec Jaxona

Mam Jaxona XT-Pro 2.6m do 32g. Świetny kij na szczupaki. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Witam.Mam problem - szukam wędki odpowiedniej do koguta. Nigdy taką techniką nie łowiłem,ale podpatrzyłem że się u nas sprawdza :wink: Z tąd moja prośba jaki kij byście mogli doradzić? Wędkuje na jeziorze głębokość 1-4m głównie z brzegu, rzadko z łódki.Cena do 250 ale jeśli będzie trochę tańsza to się nic nie stanie :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

Dragon millenium HD kogut lub sandacz mam takiego wczoraj bylem na rybakach i wymiata ta wedka nie ma lepszej do koguta ja mam dlugosc 2.25 a ciezar wyzutu od 10-42 i spokojnie mozna zalozyc koguta 40 gramowego bez obaw ze sie zlamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głębokość 1-4m to ja stosuje nie cięższe niż 25gr ale to już przy dużej fali.

Kijek mam 2.55m wklejanka ciężar wyrzutu do 25gr i 2.10m cw do 40 gr.

Obydwoma łowię na plecionce i sprawdzają się elegancko, ten lżejszy jak nie ma fali i główkami do 17gr a cięższy w gorszych warunkach i większe główki.

To są wędki Dragona ale modeli nie potrafię teraz podać bo nie przywiązuje do tego wagi obydwa nie droższe niż 250zł

Jak nie masz żadnych doświadczeń w tej technice to ciężko doradzić ( niektórzy lubią łowić ciężko a inni lekko nie wiadomo która metoda Ci przypadnie do gustu) ja lubię obydwie techniki.

Na twoim miejscu to poszedłbym kilka razy na rybki z jakimś dobrym koguto-maniakiem i popróbował na jego wędki i wybrał co mnie bardziej kręci.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że do kogutów powinien mieć tak do 2,00-2,10m.
To z łódki z brzegu będziesz miał za krótki ,ja próbuje 2,7m i jest za krótki potrzebuje 3m .ale długość wędki to sprawa indywidualna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość wędki to ja wole te dłuższe niż Wszyscy. Jak łowię z łódki to używam kijków od 2.40 do nawet 2.70m tak się nauczyłem i tak mi dobrze. Nie przeszkadza mi to w podbieraniu i według mnie lepiej eksponuje przynętę przy podbijaniu nie muszę tak machać jak inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.