Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klenie w okolicach Szczecina


Sharkoo

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Czy ktoś z Was łowi klenie w okolicach Szczecina? Jakie łowiska polecacie

Nigdy nie bylem na rybach z zamiarem zlapania tylko Klenia ale zdarzylo mi sie zlapac pare sztuk podczas polowania na Bolenie a bylo to na Odrze w Widuchowej tylko ze w maju.. Wczesna wiosna trafialo mi sie w Grabowie ale to na kukurydze,oczywiscie metoda splawikowa.Podobno lapia w Ploni,chyba gdzies na forum byl ten temat poruszany :roll: musisz poszukac pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, klenia w Płoni mozna złowić . Najczęściej trafiają sie takie ok 20-30cm . W leśnym odcinku są większe ale trudniej je złowić, a jako ciekawostka powiem, że w Płoni w zeszłym roku złowiłem 3 pstrągi: 2 potoki i jednego tęczaka:D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kolesia z Załomia co łowi klenie na chleb,metodą spławikową,miejsce okolice mostu na ul.Gierczak w Dąbiu,jadąc Przestrzenną od centrum po lewej stronie.Pora to wiosna,tak więc teraz nie wiem.Na Odrze z kolei na Dolnym Śląsku łapią teraz klenie na wątróbkę drobiową,rzecz opisana na wędkuje.pl. Sam bym się wybrał na klenia na tą Płonię.

Pozdrawiam i połamania kija......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Płonię, to w bardziej dzikich odcinkach pływają naprawdę wielkie kabany lekko po 40cm, tylko trzeba się bardzo po cichu skradać. Mi dwa razy taki kaban rozgiął cienką drucianą kotwiczkę w wobku. Co do mostu na Przestrzennej to jest też tam przyzwoity okoń, ale miejscowi robią tam straszną rzeźnię targając okonki po 15 cm i podobne kleniki i jazie wiadrami na robaka czy kuku, podobnie jak przy "starym młynie".

Ja polecam odcinek od Jezierzyc w dół, miejsca super, sporo szczupaka 40-50 cm i okoni pod 30 cm. Kolega trafił tam bolenia ~40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sharkoo trafiłeś troć na Płoni ,albo Twój kolega?

Obejrzyj sobie ten film może Ci pomoże.

Kolega dużo pisze na woj.dolnośląskim a film kręcony na rzece Ropa w Małopolskiem.

I kolega jaceen tez dolnego śląska

Dla mnie chłopaki to niezłe kozaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyłem nic nie złapałem i wróciłem. Ogólnie hujnia było duzo miejscowych łapali małe płotki. Z informacji w zeszłym tyg połapali ładne jazie. Kleń z boleniem również ganiał. Widocznie zmiana pogody która utrzymuje sie od niedzieli powoduje himeryczne brania. Zobaczymy w weekend ma być 10st. a w tyg ok 14 wiec mozliwe zecos sie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bylem w czwatrku na Plonia ot Staw Bobrowe asz do Unicon szukalem pstragi, klenie byle, ale tylko tam gdze bylo bardzo nerwowa woda, brale ladnie na czerwony bez czenzarku dryftowane naturanie pszes wode. Zlapalem dwie, straczilem jeszcze dwie i widzalem duzo i byle take nerwowe jak wode gdze zyle. Lipa z pstragami, ale znajde w wtorek.

Sorry za moj polski, ale nie stete, urodzone w stanach

Dr. JM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.