Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Miesiące aktywnosci ryb...


Gość doles2

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanko od jakich do jakich ze tak powiem miesiacach sa aktywne drapiezniki jak i ryby spokojnego zeru... chodzi mi na przyklad, ze karp od czerwca do zaluzmy wrzesnia...jak co to tylko przyklad. Prosilbym o taki wykaz wszystkich ryb "kiedy co i jak", w szczegolnosci miesiace aktywnosci

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co taka cisza? No to ja zaczne :)

SANDACZ ... n/w dotyczy wyłącznie spiningu. O żywcowaniu, czy trupowaniu niech napisza inni ;)

VI - max pierwsze dwa tygodnie, póxniej rozłazi sie po wodzie i jest łowiony sporadycznie ... pojedyncze sztuki

VII - jak druga połowa czerwca, z tym, ze ok. 20-28 zaczyna kłapać i będąc ze spiningiem na wodzie mozna ... nie koniecznie go złowić, ale poczuć na kiju jego obecność na łowisku

VIII - pierwsza połowa ... zaczyna kłapać, druga ... kłapie na całego

IX - kłapie na całego

X - kłapie na całego i jego bebechy sa wypakowane drobnicą jak balon

XI - żer jak głupi i w dodatku jest spasiony i dla przykładu 80 cm, który latem waży ok. 4-4,5 kg ... ech, co te kobiety z chłopami robią ;) ... w listopadzie ma ok. 5-5,5 kg

XII- nie wiem, nigdy nie łowiłem ... zimnooooooooooo a i łódki w rybaczówkach pościagane na brzeg :lol:

Godziny żerowania ... i tutaj nie ma reguły, jednak uważam, że ksiażkowe ... o świcie, jakieś 0,5 godz. po wschodzie słońca przez ok. 1-1,5 godz. kiedy to ryba nie jest przepłoszona i ok. 3-4 godz przed zmrokiem przez ok. 1-1,5 godz. o przez ok. 15-20 min. o samym zmroku. Natomiast swoje największe sztuki wyciagałem w samo południe przy niemiłosiernym skwarze, lekkiej falce i wietrze z północy, po załamaniu sie pogody, gdy piździ jak na morzu i fala wlewa sie do łódki czy pontonu ... wtedy przewaznie na wodzie sa puchy ... tylko wariaci wypływaja w taką pogodę :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o żywcu:

VI - max pierwsze dwa tygodnie, póxniej rozłazi sie po wodzie i jest łowiony sporadycznie ... pojedyncze sztuki

100% racji

VII - jak druga połowa czerwca, z tym, ze ok. 20-28 zaczyna kłapać i będąc ze spiningiem na wodzie mozna ... nie koniecznie go złowić, ale poczuć na kiju jego obecność na łowisku

VIII - pierwsza połowa ... zaczyna kłapać, druga ... kłapie na całego

brak efektów :cry:

IX - kłapie na całego

U mnie dopiero zaczyna

X- kłapie na całego i jego bebechy sa wypakowane drobnicą jak balon

XI - żer jak głupi i w dodatku jest spasiony i dla przykładu 80 cm, który latem waży ok. 4-4,5 kg ... ech, co te kobiety z chłopami robią ... w listopadzie ma ok. 5-5,5 kg

200 % racji

XII- nie wiem, nigdy nie łowiłem ... zimnooooooooooo a i łódki w rybaczówkach pościagane na brzeg

Ja łowię jeszcze w Sylwestra- jak tylko nie ma lodu :wink: I sandacze biorą nie gorzej niż w listopadzie. Przeważnie schodzimy z ojcem ostatni z łowiska jak już żyłka zamarza we wodzie :lol:

po załamaniu sie pogody, gdy piździ jak na morzu i fala wlewa sie do łódki czy pontonu ... wtedy przewaznie na wodzie sa puchy ... tylko wariaci wypływaja w taką pogodę

Ototo :wink: Na sandacza im gorzej tym lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Lin zaczyna żerowanie wcześniej jak jest łada pogoda to marcu na dobre żeruje i w kwietniu, zaczyna tarło od czrewca więc w samym maju przed tarłem zwalnia żerowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Gość wobler129

Leszcz - zależy od pogody itp. nie jestem specem, ale przy takiej pogodzie to marzec, kwiecień :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płoć trze się kiecień maj z tego co zauważyłem. A bierze świetnie od zejścia lodów tak samo jak i leszcz. Czyli za kilka dni można ruszać na białą rybę.

Do boju panie i panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu jeszcze ide wykupic skladke, do wedkarskiego uzupelnic zapasy przed sezonem kupic zanete, przynety i jeszcze za pare dni ide na ryby :D cel leszcz, krap, ploc :) w zeszlym roku lowilem o tej porze duuuuzooo i duuuuuuuuzych ryb :) :) na kupna zanete + miod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.