Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do 1000zł Daiwa czy Shimano


dawek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może któryś z kolegów pomoże mi zdecydować się na jeden z tych modeli. Konkretnie Daiwa Infinity Q Carbon Custom 3000 Japan czy Shimano STRADIC 2500FC JAPAN? Cena podobna Daiwa 999zł a Shimano 720zł.

Kołowrotek z przeznaczeniem do lekiego spiningu, przynęty od 1g do 15g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie znam żadnego z tych kołowrotków. Patrząc na wagę wydają się być podobne. Szukam czegoś do lekkiego spiningu na okonia ale zdarza się że wybieram się na sandacze i szczupaki, czasami kleń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który model Shimano byś polecił? Zależy mi na Japońskiej wersji.

pamiętaj nie każdy jdm (wersja na wewnętrzny rynek japoński) jest made in japan :)

jak szukasz czegoś do lajta to warto przemyśleć rareniuma co prawda malezja - ale wagę maja tak małą ze spokojnie można podpiąć rozmiar/dwa większe (większa przekładnia mniejsze zużycie mechanizmów).Na rarerniumy nikt nie narzeka a parę lat już kręcą (a i kultura pracy i masa lepsza od stradica fc (w których z reguły od nowości czuć zęby przekładni)

jak koniecznie ma być made in japan - warto pomyśleć o uboższej sephii ci4 czyli sephi bb w budżecie się zmieścisz - tylko trzeba sprowadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, nie zwracałem uwagi na ten model a widzę że ma niezłe opinie.

Mam teraz trochę mętlik Stradic to japońska konstrukcja, a każdy znajomy wędkarz mówił mi że takie są najlepsze i najmniej awaryjne. CI4 nowa konstrukcja mała waga ale Malesia, spróbuje się dziś wybrać do wędkarskiego wziąć do ręki tego rarenium i zobaczymy.

A słyszałał ktoś opinie o nowych Stradic CI4? Produkcja też nie ta ale może warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, nie zwracałem uwagi na ten model a widzę że ma niezłe opinie.

Mam teraz trochę mętlik Stradic to japońska konstrukcja, a każdy znajomy wędkarz mówił mi że takie są najlepsze i najmniej awaryjne. CI4 nowa konstrukcja mała waga ale Malesia, spróbuje się dziś wybrać do wędkarskiego wziąć do ręki tego rarenium i zobaczymy.

A słyszałał ktoś opinie o nowych Stradic CI4? Produkcja też nie ta ale może warto?

trudno powiedzieć - za krótko nad wodą są, jak to stradic - ma większe przełożenie więc potencjalnie moc przekładni mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu. Stradic FC jest ciekawy choć model który oglądałem miał bardzo duże luzy na korbce czego bym nie zniósł, dodatkowo jest dość ciężki. Stradic CI4 i Rarenium bardzo podobne kołowrotki prawie identyczne jeżeli chodzi o budowę, sama praca również podobna nieznaczna różnica w "płynności" z przewagą na CI4.

Dodatkowo do ręki wpadł mi Twin Power 2500FC model Japoński, lekki świetnie pracujący i chyba on jest zwycięzcą!

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawek1, szukaj produkcji na wewnętrzny rynek japoński, może być Malaysia a i tak będzie lepszy niż Japan na polskich półkach. Możesz poszukać też starszych konstrukcji.

W kole 1000 wybrałbym chyba coś takiego Shimano BIOMASTER 2500 (ale szukałbym taniej) http://www.mefistofishing.pl/shimano-biomaster-2500-p-894.html

Twin Power 2500FC model Japoński

Zobacz ile kosztuje prawdziwy Twin Power

twin power 2500s

twin power 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech napisał:

Zobacz ile kosztuje prawdziwy Twin Power

twin power 2500s

twin power 2500

Owszem może i słono kosztują ale za te sumy kupuje się maszynki praktycznie nie do zajechania :wink:

Ja swego czasu już się jeb.... troszeczkę i połakomiłem się na Twin Powera C14i za 1000zł made in malesja a gdybym dołożył w tedy 200zł to miałbym wersję Japan!! tak to jest czasem polegać na sprzedawcy ze sklepu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zupełnie bez jadu i intencji trolla...

Pytam poważnie, dlaczego warto inwestować tak dużą kwotę w kołowrotek do tak lekkiego łowienia?

bo do ciężkiego można taniej :) na lighcie taki kręcioł przy regularnym serwisowaniu i poszanowaniu ma dożywocie.

Ja tam bym się bał podbijać głowki z korby powyżej 30gr stelka czy twinkiem

obawiam się, że nawet dobrze dobrany rozmiar do takiego łowienia długo by maslaności pracy nie utrzymał. Z slamerem czy quickiem takim na przykład nie strach i oczekiwania co do pracy mniejsze bo i cena przystępniejsza.

Albo i pójść inna drogą i starą daiwe w rozmiarze słusznym...i kulturka i trwałość za jednym zamachem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zupełnie bez jadu i intencji trolla...

Pytam poważnie, dlaczego warto inwestować tak dużą kwotę w kołowrotek do tak lekkiego łowienia?

Przy delikatnym łowieniu zależy nam na finezji i( jak ja to sobie nazywam) maślanej pracy. Nie chcę czuć pracy kołowrotka przy łowieniu na lekkie przynęty, chcę czuć pracę przynęty.

Taki komfort dają droższe kołowrotki. Mnie osobiście nie stać w tej chwili na kręcioł za 1000 PLN, ale już wystarczający komfort daje mi Shimano Technium 2500 FB przy pstrągówce. Takiej pracy nie oferował mi ani Spro red arc ani Shimano Exage. Technium to już inna półka.

Mam też Shimano Ultegra 3000 XT z 95 roku kupiony jako nowy 2 lata temu. Kołowrotek japoński na wew. rynek japoński, mimo starszej konstrukcji pracuje wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech napisał:
Zobacz ile kosztuje prawdziwy Twin Power

twin power 2500s

twin power 2500

Owszem może i słono kosztują ale za te sumy kupuje się maszynki praktycznie nie do zajechania :wink:

Ja swego czasu już się jeb.... troszeczkę i połakomiłem się na Twin Powera C14i za 1000zł made in malesja a gdybym dołożył w tedy 200zł to miałbym wersję Japan!! tak to jest czasem polegać na sprzedawcy ze sklepu :evil:

@Winko podałem te linki aby pokazać ile z Twin Powerami ma wspólnego ten Twin Power FC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawek1, szukaj produkcji na wewnętrzny rynek japoński, może być Malaysia a i tak będzie lepszy niż Japan na polskich półkach. Możesz poszukać też starszych konstrukcji.

W kole 1000 wybrałbym chyba coś takiego Shimano BIOMASTER 2500 (ale szukałbym taniej) http://www.mefistofishing.pl/shimano-biomaster-2500-p-894.html

Twin Power 2500FC model Japoński

Zobacz ile kosztuje prawdziwy Twin Power

twin power 2500s

twin power 2500

Właśnie wyrzucam na śmietnik nędzną Stelle na rynek UE i pędzę po biomastera made in malysia!

Arytech posiadasz lub posiadałeś TP FC? Bo ja użytkowałem(obecnie leżakuje w szafie na rzecz Stelli) przez rok wielkość 2500FC i jest to świetny kołowrotek:) W miesiącu średnio 10-15 razy na rybach, kilka duużych przyłowów miał na koncie, w środku zero zużycia i chodzi jak nowy.

A TWOJE jakie są wrażenia z użytkowania?

dawek1 Zakup Stelle a jeśli kiedykolwiek pomyślisz o zmianie kołowrotka to ciężko będzie znaleźć coś lepszego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś dokładnie: "szukaj produkcji na wewnętrzny rynek japoński, może być Malaysia a i tak będzie lepszy niż Japan na polskich półkach."

Jakie to są doświadczenia? Miałeś kiedykolwiek TP FC w rekach? Skąd ta pewność że Malysia i tak będzie lepsza? Wiesz w ogóle że TP FC to ten sam kołowrotek co Biomaster JDM a różnica polega jedynie na tym że TP jest wyprodukowany w Japonii i ma jedno łożysko więcej w miejscu w którym Biomaster ma plastikową tulejkę.

Śmiać mi się chcę jak ludzie piszą o wyższości Biomastera nad TP a zapewne nigdy nie widzieli na żywo ani jednego ani drugiego...

BTW za niewiele większą kasę jaką chcę Mefisto to już nową Stelle można kupić. Gdyby ktoś się uparł to proponuje zakupy poza granicami, TP JDM można było sprowadzić w cenie TP z europejskiej dystrybucji. Jak jest obecnie nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wzialbym 2 emblemy 2500 i mial spokoj na xx lat :) Mozna znalezc nowe lub bardzo niewiele latane. A jesli mowimy o jednym kreciole to zostaja stare team daiwy, tournamenty i twin powery np. F FA. Pytanie czy wiecej lowisz w wyzszym czy nizszym zakresie. Jesli wyzszy daiwa jesli nizszy TP. A nowe wypusty bym odpuscil. Mialem, wymienilem na roczniki < 2005 i sie nie zawiodlem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.