Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na Bolenia i Szczupaka.


jeryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post.Chce kupić wędkę jak wyżej,do 350 zł na jezioro dł.2,40m-2,70m pod plecionkę .Będę łowił woblerami od 7gr do 15gr,obrotówkami rozmiar 3,4,5,wahadłówkami do 23gr i przynętami Savage Gear Soft 4Play 13cm mają chyba 21gr plus obciążenie te dedykowane , gumami itd.Bolka na moim jeziorze jest trochę z wiosny chcę zacząć od niego ,w tamtym roku złowiłem przypadkiem na wklejankę mikado do 25gr z plecionką takiego 67cm.Proszą Was drodzy forumowicze o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze bolenia na stojacej wodzie bedzie Ci ciezko zlapac (chyba, ze jako przylow) Po drugie na bolka odradzam plecionke. Sa strasznie waleczne a na nierozciagliwej pletce zrobisz z nimi masakre. Co do wedek to polecam cos o cw 25-30gr akcja fast, jednolity blank. Moim typem jest ugly stik ale ciezko go dostac. Mozesz poprobowac czyms z dragona, mikado czy kongera. Tego typu kijkow naprawde jest sporo i tak naprawde wszystko zalezy od tego, ktory bedzie Ci bardziej lezal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz ,na wiosnę aż się woda gotowała od bolków chcę spróbować go połowić .Tego co złowiłem to holowałem może z 5min na plecionce nic mu się nie stało .Myślałem o tej wędce

Cormoran BLACK STAR Speed Power 2,74m 6-35gr albo Dragon Millenium Pike 2,7m 10-35g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi plecionka nie przeszkadza w połowie boleni a wędkę jaką używam to Dragon Millenium Hd - Super Fast 2,7M 5-25G ja łowię je na kanale i niema problemów więc i na wodach stojących nie po wino być problemu, w mojej ocenie to wędka ma CW 10-30 przynajmniej na takich przynętach się sprawdza.

Z szczupakiem niema problemów wyholowała niejednego i co ciekawe dobrze sprawdziła się na sandaczach przy opukiwaniu dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie gotuje od boleni i nieraz chlapia woda wedkarzy bijac w ukleje 2m od nog. Mimo to nie znam nikogo kto by je regularnie lowil. Owszem zdarzaja sie czasem ale jest to raczej przypadek. O wiele latwiej jest je lowic na wodach plynacych gdzie jest duzo wiecej "zaklocen" hydroakustycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBINSON CORTEZ SPIN EXPERT CW DO 30 g wedka stworzona akcja pod takie waleczne ryby jak szczupak i bolen czyli semiparabolik ... szybka a pod obciazeniem pieknie pracuje cały kij ... poczytaj o nim a dowiesz sie wiecej.I polecam go własnie ze wzgledu na współprace kija z plecionką !! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Millenium Pike 2.7 10-35g. Sam takiego używam 3 sezon i jestem pod wrażeniem. Tyle co on przeszedł (stuki blach boleniowych o blank, walnięcia o samochód, niska i wysoka temperatura) aż dziwie się że jeszcze się nie złamał. Nic w nim do tej pory nie wymieniałem, nawet przelotek :o. Jednyne co się zużyło to tylko mocowanie segmentów... po prostu się starło po 2 sezonach wiślanej orki. Wyholował ponad 100 boleni, parę razy miał suma i kilkadziesiąt sandaczy i sandaczątek ;). Solidne wędzicho za niewielką cenę. W sklepie gdzie go kupiłem trafiłem akurat jak przywieźli mu 10 sztuk tych wędek zapytałem się po co aż tyle, a on powiedział, że i tak w miesiąc zejdą spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pracy.Dzisiaj obejrzałem sobie Wędke Dragon Millenium HD Super Fast,którą zamówiłem koledze, bardzo fajny kijek,tylko czy pod plecionkę?kosztuje około 210zł ,to 130zł mniej niż mam do wydania.Czytałem na forach że Dragon Millenium Pike 2.7 10-35g też bardzo dobry nawet lepszy od Millenium,ale mi chyba najbardziej przypadnie do gustu , ROBINSON CORTEZ SPIN EXPERT bo przechodzi w parabolę a to nie bez znaczenia łowiąc na plecionki.Tylko tan dolnik dzielony nie przepadam ,jaki jest długi w wędce 270m?Mam Wędka Dragon Express Jig 3-15 g [wklejanka] i w niej jak dla mnie dolnik jest za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.