Skocz do zawartości
tokarex pontony

Poszukiwania magnesem neodymowym


technops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przypadkiem natrafiłem na takie dziwne "hobby" i chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie i czy widzieliście może kogoś rzucającego magnesem do wody ? :) moim zdaniem bardzo ciekawe zajęcie z punktu widzenia dbałości o środowisko. Napewno wyciągany złom, pręty, gwoździe przynęty wędkarskie oraz przedmioty historyczne będą pozytywnie oddziaływać na dany zbiornik/rzeke pod warunkiem, że nie rzucają koło Nas jak tydzień nędziliśmy sobie miejscówkę :) więcej do poczytania i zobaczenia na

http://magnesyneodymowe.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

technops

w zeszłym sezonie utopiłem pewiem przedmiot stalowy.

Właśnie sam wpadłem na pomysł zastosowania magnesu neodymowego do poszukania tego utopionego przedmiotu. Włożyłem magnes do odpowiednio przygotowanej plastikiwej puszki po jakimś płynie. Do tego cienka linka. Kilka razy trałowałem tym dno jeziora. Zguby swojej nie znalazłem. Przyczepiło się trochę żelastwa typu kapsle od piwa, puszki po kukurydzy, konserwach, jakieś grudki metalu tak starego, że trudno rozpoznać co to było. I kilka sieci kłusowniczych.

Jest jeden feler. Trzeba bardzo wolno płynąć. Inaczej magnes jest podrywany do góry jak blacha spinningowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę to forum i wydaje mi się że większość tego co tam jest napisane między bajki można włożyć.

A już wyciągnięcie włazu od czołgu rozbawiło mnie totalnie magnes musiał by mieć taką moc że do oderwania go od tej blachy byłby chyba ciągnik potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w Polsce to moze byc jedyny sposób, żeby cos złowic, chyba trzeba tą metode opanowac :lol:

Można i to nieźle złowić . Ja trałowałem dno zygzakiem. Za każdym razem udało mi się trafić na siatkę kłusowniczą[fade], ewentualnie mogła to być nieoznaczona sieć brygady rybackiej.

I tutaj uwaga dla policji i straży rybackej. Trałujcie dno w poszukiwaniu siatek zygzakem jeżeli chcecie mieć sukcesy w zwalczaniu kłusownictwa.[/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pod koniec ubiegłego roku mijałem gościa, który przy moście rzucał magnesem. wyciągnął sporo dużego złomu (magnes też miał spory). Jak wracałem spisywała go policja, gdyż myśleli że troć tam szarpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.