Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ile składów?


w.bujalski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Powoli przymierzam się do zakupu sprzętu karpiowego.

Prawdopodobnie zakupię kije o długości 3,6m i 3lbs.

Zastanawiam się tylko nad ilością składów. Z chęcią zakupiłbym dwu-składową wędkę np. taką w promocji KYOCERAM DARK WATER 12 3LBS

www.pacificpeche.com/carpe/dark-water-12-3lbs-4352.html

ale będę miał problem z transportem gdyż wybierając się na ryby autokarem nie ma gwarancji, że kierowca wpuści pasażera z takim bagażem.

Dlatego kombinuję w stronę trzech składów, np. KONGER WĘDKA CARBOMAXX TEAM CARP www.okonek.com.pl/konger-wdka-carbomaxx-team-carp-p-4773.html

Czy początkujący wędkarz może odczuć różnice ilości składów?

Zakupione wędzisko chciałbym też wykorzystywać do połowów na żywca lub martwa rybkę oraz do klasycznego łowienia gruntowego białej ryby.

Wędek będę chciał używać z kołowrotkami Okuma Travertine

http://tarpon.istore.pl/pl/okuma-travertine-baitfeeder-travertine-45-przelozenie-143-pojemnosc-szpuli-040-130.html Czy rozmiar 45 będzie wystarczający na początek?

Pozdrawiam i proszę o opinie.

Proszę opisuj linki Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wiesz co, na Twoim miejscu kupiłbym tą dwuczęściówkę, z tego co podejrzewam to ona nie jest tak zbyt elastyczna co KONGER WĘDKA CARBOMAXX TEAM CARP, którą podałeś w poście, i ta dwuczęściówka bardziej będzie Ci służyć jeśli chcesz łowić na żywca (oczywiście jeśli chodzi o szczupaki, bo jak okonie to zmienia to postać rzeczy) to po pierwsze. A po drugie dlaczego nie miał byś wejść ze sprzętem do autokaru? Między innymi od tego one są, więc myślę, że nie masz czym się martwić. A co do kołowrotka niech inny się lepiej wypowiedzą. :) Pozdrawiam.

A i niech ktoś poprawi temat, kolega nam literówkę zrobił. :)

Już Zrobione :mrgreen: , za pierwszym razem gdy poprawiałem posta jakoś to przeoczyłem Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autokarem problem jest taki, że wędki dwu-składowe w pokrowcu mają długość około 190cm i zdecydowanie przekraczają wymiary standardowego bagażu. W takiej sytuacji tylko od dobrej woli kierowcy zależy czy przyjmie taki bagaż. Nie ma możliwość zgłoszenia wcześniej takiej potrzeby transportowej, żeby zarezerwować miejsce. Ryzyko jest większe latem kiedy jest duże obłożenie kursów.

Takie informacje otrzymałem od firm przewozowych, nie sprawdzałem tego w praktyce.

Ale sytuacja kiedy kupuję bilety za kilkaset złotych i nie wiem czy będę mógł zabrać najważniejszy bagaż wydaje się mało komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu no to trochę ciężko, to chyba Ci zostaje tylko 3-częściówka chyba, że jakoś się dogadasz z kierowcą choć sądzę, że może być ciężko. No nie wiem próbuj, ja za dużo na ten temat Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz spokojnie 3 częściową - jako początkujący nie odczujesz różnicy a współczesne materiały doskonale sprawdzają się w 2 składzie jak i w 3 składzie. Obecnie to czy wybierasz 2 czy 3 składy zależy jedynie od twoich możliwości transportowych. Kiedy połkniesz haczyk i bedziesz coś chciał kupić lepszego także kieruj się wygodą transportową, różnica jest praktycznie niezauważalna dl zwykłego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość ThinkingAngler

Kolego naucz się rzucać i holować najpierw kijem 3 składowym a później marz sobie o rasowych angielskich karpiówkach 13 ft do tego delikatnych jakiś... Jak piszesz o Kongerze to aż mam dreszcze i pisze poważnie... Za 139 zł masz JRC Contact 12 ft 3 lbs 3 składowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.