Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędkuj - 20 tomów książki i do każdej film. Czy warto ??


malumalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widziałem reklamę w TV o nowej propozycji wydawniczej "hitfilmy.pl".

Pierwszy tom jest o szczupaku i kosztuje niecałe 10 złotych. Ale kolejne następne to wydatek rzędu 22 złotych. Pytanko: Czy ktoś z was to już kupił, czy warto ?? Link do wydawcy. Wędkuj Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam zamiar kupić pierwszy tom o szczupaku ze względu na cenę i że lubię sobie poczytać, co radzą, bo myślę, że wiele nowego się nie dowiem. Jak przeczytam i okaże się to coś warte to może kupię inne. Zdam relację, czy to coś warte. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem pierwszy Tom "Wędkuje". Jedyne co na razie powiem to moje pierwsze wrażenie...Graficznie wygląda ciekawie i czytelnie. Informacje? Nic nie powiem na razie. Jak poczytam i przyjrzę się filmowi to przedstawię recenzję :wink:

Podstawowe info. gazetka ma 50 stron a filmik 62 min. Petryk_05, nowe tomy będą się pokazywać co 2 tyg.

W następnych tomach:

2 - karp, 3 - PSTRĄG, 4 - Lin, 5- płoć, 6 - Boleń, 7 - Troć, 8 - Sandacz, 9 - Leszcz, 10 - Tołpyga i Amur, 11 - Sum, 12 - Brzana, 13 - Kleń i Jaź, 14 - Dorsz, 15 - Węgorz, 16 - Okoń, 17 - Jesiotr, 18 - Lipień, 19 - Tuńczyk, 20 - Bass.

Dziwi Mnie tylko Tom 20 nie wiem czy nie znalazłaby się lepsza rybka niż BASS. Ale to moje zdanie. Jeśli macie jakieś pytanka walcie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że piszę komentarz pod komentarzem ale nie mogłem czekać :cool:

Jestem dosłownie w trakcie oglądania filmu i jestem pod wrażeniem...na prawdę! Mimo, że film kręcony w Dani...i może wiele rzeczy odbiegać od polskich realiów. To ilość informacji jakie są, opis zachowań ryby potwierdzane SUPER zdjęciami spod wody robi wrażenie. A na Mnie zrobiło wrażenie gdy gościu czyści woblera a pod nogami szczupak mu się spławia po rozmyśleniu do ataku :shock:

Aż boje się co będzie w dalszej części filmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

wrzuc linke na youtube zobaczymy co to warte. Swoja droga to w polsce tez jest duzo miejsc gdzie siedza duze zebacze Znow bedzie emigracja telewizyjnych polawiaczy zebaczy do Danii i znow w Danii wprowadza zakazy jak zobacza te tabuny polakow co przyjechaly na szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw wiedzy dla początkujących (bardzo, bardzo początkujących)

Wiesz...zaczełem czytać ten zeszyt i w sumie może masz racje. Ale czego się spodziewałeś? Że doświadczony wędkarz nie będzie chociaż części rzeczy wiedział? Jeśli chce ktoś zacząć łowić dany gatunek ryby...jeśli ktoś chce mieć ciekawą kolekcję z filmami to czemu. Poza tym pamiętaj, że poza Tobą taką gazetkę kupi młodzież która zaczyna przygodę wędkarską.

Ktoś kupuje to dla kolekcji, albo aby posiąść wiedzę o danym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Widzialem wydanie jeden z ksiazek tego wedkarza z anglii John.Wilson'a cena cos kolo 100zl i powiem ze doglebnie potraktowany temat swietne wydanie i to warto kupic.

I polecana literatura !

1. John Wilson - Jak złowić klenia.

2. John Wilson - Jak złowić szczupaka.

3. John Wilson - Jak złowić lina.

4. John Wilson - Jak złowić karpia.

5. John Wilson - Jak złowić leszcza.

6. Wacław Strzelecki - Wędkarstwo rzeczne.

7. Tadeusz Andrzejczyk - Wędkarstwo jeziorowe.

8. Andrzej Skarżyński - Tajemnice wędkowania.

9. Alfred Samet - Gruntowe wędkarstwo sportowe.

10. Andrzej Skarżyński - Spinning.

11.Józef Jeleński - Wędkarstwo muchowe wydanie z roku 1979.

12. Józef Jeleński - Wędkarstwo muchowe wydanie poprawione i uzupełnione - 1985 rok.

13. Andrzej Bakanowski, Stanisław Stupkiewicz - Z Rybami na Ty.

14. Woda bogactwem człowieka - Jan Śliwiński wyd. I

15. Jiri Vostradovsky - Ryby i przynęty

16. Janusz Guziur - Rybactwo w małych zbiornikach śródlądowych.

17. Jan Szczerbowski - Rybactwo jeziorowe i rzeczne.

18. Mirosław Golański - Jak łowić na miękkie przynęty.

19. Wędkarz Polski BIBLIOTEKA - Wojciech Radecki - Zagadnienia prawne wędkarstwa i rybactwa.

20. Jerzy Komar - Słownik wędkarski.

21. Ryszard Szczepaniak, Wlodzimierz Marszelewski - Przewodnik wędkarski po jeziorach brodnickich.

22. Tadeusz Barowicz - Wędkarstwo podlodowe, poradnik majsterkowicza.

23. Andrzej Trembaczkowski - Nocne połowy ryb.

24. Czesław Grudniewski - O rybach dla wędkarzy.

25. Jan Bałdowski - Kraina wielkich jezior mazurskich.

26. Przemysław Mroczek - Karp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wydanie jeden z ksiazek tego wedkarza z anglii John.Wilson'a cena cos kolo 100zl i powiem ze doglebnie potraktowany temat swietne wydanie i to warto kupic.

I polecana literatura !

1. John Wilson - Jak złowić klenia.

2. John Wilson - Jak złowić szczupaka.

3. John Wilson - Jak złowić lina.

4. John Wilson - Jak złowić karpia.

5. John Wilson - Jak złowić leszcza.

6. Wacław Strzelecki - Wędkarstwo rzeczne.

7. Tadeusz Andrzejczyk - Wędkarstwo jeziorowe.

8. Andrzej Skarżyński - Tajemnice wędkowania.

9. Alfred Samet - Gruntowe wędkarstwo sportowe.

10. Andrzej Skarżyński - Spinning.

11.Józef Jeleński - Wędkarstwo muchowe wydanie z roku 1979.

12. Józef Jeleński - Wędkarstwo muchowe wydanie poprawione i uzupełnione - 1985 rok.

13. Andrzej Bakanowski, Stanisław Stupkiewicz - Z Rybami na Ty.

14. Woda bogactwem człowieka - Jan Śliwiński wyd. I

15. Jiri Vostradovsky - Ryby i przynęty

16. Janusz Guziur - Rybactwo w małych zbiornikach śródlądowych.

17. Jan Szczerbowski - Rybactwo jeziorowe i rzeczne.

18. Mirosław Golański - Jak łowić na miękkie przynęty.

19. Wędkarz Polski BIBLIOTEKA - Wojciech Radecki - Zagadnienia prawne wędkarstwa i rybactwa.

20. Jerzy Komar - Słownik wędkarski.

21. Ryszard Szczepaniak, Wlodzimierz Marszelewski - Przewodnik wędkarski po jeziorach brodnickich.

22. Tadeusz Barowicz - Wędkarstwo podlodowe, poradnik majsterkowicza.

23. Andrzej Trembaczkowski - Nocne połowy ryb.

24. Czesław Grudniewski - O rybach dla wędkarzy.

25. Jan Bałdowski - Kraina wielkich jezior mazurskich.

26. Przemysław Mroczek - Karp

Myślę że warto tutaj jeszcze dodać:

Jacek Kolendowicz, Tadeusz Zalewski - "Wędkarstwo gruntowe" cz. 1 i 2

Jacek Kolendowicz - "Wędkarstwo Spinningowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pierwszy TOM [ :?::!: ] i jestem zawiedziony. "Książka", którą zostało nazwane 50 stronicowe czasopismo, to w 7/8 zbiór obrazków. Tekstu jest na prawdę baaardzo mało. Wyglądem przypomina gazetkę reklamową, gdzie reklamowany jest sprzęt czy też zagraniczne łowiska.

Osobiście uważam, że dla czytelników z Polski, powinny zostać opisane łowiska, które są w Polsce. Może się na tym nie znam i się mylę. Sam jednak nie skorzystam z ofert firmy Eventur na wyprawę do Szwecji, ponieważ mnie na to nie stać.

Opis łowisk: 6 stron do 2 na korzyść Szwecji.

Filmu jeszcze nie obejrzałem, ale jest kręcony w Danii, także mija to się z naszą polską rzeczywistością..

Jestem na "NIE", tym bardziej za 21,99zł :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że zdjęć jest dużo...ale każdy komentuje ale nikt nie powie czego brakuje? Jakich informacji? Poza tam jaki znacie inny magazyn z filmem za mniejsze pieniądze? Poza tym...opisane jest 5 łowisk dwa polskie i trzy Szweckie. Które są proponowane jako jedne lub najlepsze w europie.

Co do sprzętu to są proponowane...w odpowiednich ramach cenowych (są trzy). Ale na samym początku wyraźnie dużymi literami opisane jest, że każdy sprzedawca może nam indywidualnie doradzić co do sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Wiec tak kupiłem przejrzałem gazetke i nie jest zła widzialem gorsze. troche dziwne te wedki reklamuja dosyc krotkie bez zanzcenia ze czyms takim daleko sie z brzegu nie rzuci, reszta tresci dla poczatkujacego moze byc. Ale plyta to jakas masakra, w komputerze dziala Ok tylko z windowsowym media playterem ale strasznie tnie i jest problem z ustawieniem poprawnego dziwieku. Chcialem obejrzec na TV i przegrałem plyte na USb niestety TV odmowił wspolpracy bo format dzieku nieznany, Dreambox odtwarza ale tylko obraz nie mozna ustawic dzwieku. mam jeszcze stara mante DVD stacjonarna w szafie i chyba bede musiał ja odkopac zeby obejrzec film.

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

W koncu film ruszyl na playstajszynie, i jest raczej adresowany do zwolennikow castingu, czyli sztywna krotka wedka z plecionka i wabik wielkosci cegly.

Jak dla mnie to zupelnie oderwany od polskiej rzeczywistosci, takie tam bajki dla glupiego luda jak to w danii jest super i sa wielkie szczupaki. Ja łowie szczuple na delikatne zestawy malymi wabikami i mam podobne rezultaty co na filmie z tym ze ryba troche mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kupiłem wczoraj numer o Pstrągu.

Film sprzed 30 lat. 1983 rok produkcji.

Kopia okropna, wiadomości jakie można się z niego dowiedzieć zerowe.

Zapamiętałem jak jeden facet na łódce miał chyba z 8 martwych pstrągów, a drugi jak wali młotkiem w łeb Lipienia.

W gazecie natomiast ciągle czytałem, żeby wypuszczać Pstrągi. W filmie tego nie widać.

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Ja dalem sobie na wstrzymanie po szczupaku, to nie sa pozycje dla ciekawych swiata a raczej marketing wielopoziomowy w kiepskim wydaniu. W dlugie zimowe wieczory najlepsza pozycja jest z wedka na ryby TV TRWAM na Youtube pozycja o tyle ciekawa ze bez pletwonurka rzetelne i ciekawe informacje. W koncu czarni cos dobrego zrobili dla ogolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.