Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żylka na grunt


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Większość żyłek wiele się od siebie nie różni, żyłkę kupuje się co sezon i moim zdaniem nie ma co sobie nią zbytnio głowę zawracać jak kupisz żyłkę za sensowne pieniądze to najprawdopodobniej będzie ok ;) Dwa razy w życiu się strasznie na żyłce zawiodłem raz jak miałem 8-10 lat to kupiłem żyłkę na rynku za 5zł :mrgreen: Była koszmarna, nawet idealnie okrągła nie była tylko "poszarpana" a drugi raz był w tedy gdy kupiłem Siglona 0,20mm do feedera, przy silnych rzutach koszyczkiem 15g + zanęta się zrywała :(

Ja do feedera obecnie używam Dragon Camou Feeder od dłuższego czasu, teraz kupiłem już chyba trzecią szpule jest ok, miękka, wytrzymała i kolorowa (tęczówka) :mrgreen: Choć ten ostatni argument nie jest zbyt istotny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

planuję zakupić żyłkę do wyrzutów z koszyczkiem 10g-20g, jak myślicie czy ta będzie dobra?

Maver Stone River 0,20mm czy 0,22mm. Do łowienia głównie w jeziorach.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za ryby tam masz? W jeziorze uciągu nie ma więc można cieńsza żyłkę zamontować. Myślałbym nawet o 0,18

Głownie białoryb, leszcze,liny, płocie, może karpik, zestaw ma być w miarę uniwersalny, zamówiłem już 0,22. :wink:

Dzięki za odzew, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Griimes Świetnymi żyłkami których obecnie używam są Sufix oraz Trabucco T-Force poświęcone metodzie feeder, także poleciłbym którąś z tych dwóch, a grubość dobierz wg własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem początkującym wędkarzem i łowię na feedera.

Chciałbym poznać waszą opinię na temat użycia plecionki jako przyponu. Żyłki głównej używam 18 mm Mikado Sensei Feeder.

Ponieważ przeważnie łowie na wiśle jakiego koloru żyłki/ przyponu byście użyli.

i jakiej grubosci powinna mieć żyłka/plecionka w przyponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forestone - Kolego nie wiem na jakie rybki się nastawiasz, ale jeśli chodzi o gruntowe łowienie białej ryby, czy sandacza to przypon z plecionki jest zbędny, ja używam do metody gruntowej żyłek (na ogół są to albo Trabucco, bądź Mistrall Amudson-polecam!) głównej np. 0.25 a przyponówka 0,20, bądź 0,22 i w zupełności wystarczy taki zestaw...

Jeśli chodzi kolor żyłki do tej pory łowiłem na ciemne(typowo gruntowe) a w tym roku będę próbował jasnych, jak do spinningu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką żyłkę kupić aby wytrzymała żuty 4m wędziskiem z obciążeniem 150-200g.

Tak żeby wytrzymała a niebyła za gruba i szybko tonąca.

Musiałbyś trochę rozwinąc swoje pytanie, typ łowiska, odległość itp.

Czy obciążenie dotyczy koszyka, czy tylko ołowiu.

Rzeka czy woda stojąca,

Typ wędziska, feeder czy karpiówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką żyłkę kupić aby wytrzymała żuty 4m wędziskiem z obciążeniem 150-200g.

Tak żeby wytrzymała a niebyła za gruba i szybko tonąca.

Musiałbyś trochę rozwinąc swoje pytanie, typ łowiska, odległość itp.

Czy obciążenie dotyczy koszyka, czy tylko ołowiu.

Rzeka czy woda stojąca,

Typ wędziska, feeder czy karpiówka.

Woda stojąca zbiorniki zaporowe i jeziora.

Wędka karpiowa o CW 100-200g

Obciążenie dotyczy koszyka z zanętą gotowego do rzutu.

Problem polega na tym że żyłka pęka w trakcie rzutu gdzieś parę sekund po puszczeniu lub jeszcze przed w trakcie zamachu gdy użyję żyłki 35 to problem znika ale jest to za grubo jak na leszcze i za bardzo skraca rzuty.

Plecionki nie chcę raz to cena dwa uszkodziła mi kilka razy opuszek palca trzy podczas dalekich rzutów i wiatru lubi się plątać nie do rozplątania.

Więc czekam na rady jaką żyłkę macie sprawdzoną to przetestuje u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda stojąca zbiorniki zaporowe i jeziora.

Wędka karpiowa o CW 100-200g

Obciążenie dotyczy koszyka z zanętą gotowego do rzutu.

Problem polega na tym że żyłka pęka w trakcie rzutu gdzieś parę sekund po puszczeniu lub jeszcze przed w trakcie zamachu gdy użyję żyłki 35 to problem znika ale jest to za grubo jak na leszcze i za bardzo skraca rzuty.

Plecionki nie chcę raz to cena dwa uszkodziła mi kilka razy opuszek palca trzy podczas dalekich rzutów i wiatru lubi się plątać nie do rozplątania.

Więc czekam na rady jaką żyłkę macie sprawdzoną to przetestuje u siebie.

przez chwilę myślałem,że chcesz łowić z plaży :) ile lb ma ta karpiówka?

a teraz już na poważnie: przypon strzałowy z 0.30 dowiązany do klasycznej feederowej 0.20 i po problemie albo (co lepsze, bo bez węzłowe) kupić żyłkę koniczna np shimano 0.57-0.23 i można napierniczać ile pary w rękach i mocy w kiju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką żyłkę kupić aby wytrzymała żuty 4m wędziskiem z obciążeniem 150-200g.

Tak żeby wytrzymała a niebyła za gruba i szybko tonąca.

Mam zamiar łowić leszcze.

Proponuję, abyś nastawił się na żyłkę feeder-karp.

Polecam ci 3 żyłki w dobrej cenie, znam je z własnego doświadczenia, na rynku są już kilka lat

- Maxima carp & feeder

- Guide Select jest nawijana na szpuli po 600 m

- Millenium Leszcz lub Karp, żyłka jest pakowana próżniowo co przedłuża jej trwałość.

Te 3 żyłki mają dobrą opinię i polecając je nie wsadzam cię na minę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griimes, dobrym rozwiązaniem jest to co sugeruje ChaoTic, czyli przypon strzałowy. Możesz też spróbować odchudzić zestaw, np. koszyk typu speed 40-80g plus zanęta. Do takiego obciążenia wystarczy żyłka 0,20 - 0,25.

Jeśli Twoja karpiówka jest dosyć sztywna, to chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie przypon strzałowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.