Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pytanie o zestaw gotowy TB


Gość SkinPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SkinPL

Witam co sądzicie o gotowych zestawach samozacinających tej firmy? Czy są one dobrym wyborem? Czy bo braniu karpia na bezpieczny zestaw zawsze tracimy ciężarek? Pozdrawiam i dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bezpieczne klipsy TB są dobre. Ciężarka nie traci się po braniu ryby. Klips nazywa się bezpieczny, ponieważ w przypadku zerwania się zestawu z rybą, daje szanse rybie na pozbycie się ciężarka. Jest to jednak przede wszystkim zależne od nas, jak skonstruujemy ten zestaw, aby był "bezpieczny", sam bezpieczny klips to nie wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość ThinkingAngler

Generalnie to Panowie nie wiecie co mówicie i pozwole sobie na wtrącenie swoich dwóch groszy do tematu. Tak więc ciężarki TB te do metody mają to do siebie że potrafi blokować się w nich cały zestaw, ogólnie ciężarki są malowane jakąś słabą farbą proszkową i rzucają się bardzo karpiom w wodzie w oczy. Kulki tylko Top Edition a akcesoria karpiowe można w ogóle sobie darować, co do klamotów karpiowych jak już kupować to tylko z serii Invader, te z serii Carp Hunter nie są lepsze od Jaxona i innych tego typu producentów. Podpróri i statywy są cały czas jak najbardziej wporządku ale np wędki i kołowrotki za takie pieniądze powinny być uważam lepiej dopracowane i z lepszych materiałów. Ogólnie preferuje montaż zestawów końcowych od a do z samemu ale jak już kupować gotowce to dobrych i sprawdzonych firm jak Ace, ESP albo Gardner Tackle. Produktów TB używam od 2001 roku więc wiem co pisze koledzy po kiju, sama firma od jej powstania w 1999 roku miała pare dobrych produktów których już niestety nie ma w sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produktów TB używam od 2001 roku więc wiem co pisze

Chyba nie za bardzo, bo akurat o bezpiecznych klipsach piszemy, a nie o koszykach do metody :shock: . Przyłóż się i przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post tego tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ThinkingAngler

diaflex to Ty przeczytaj od a do z ze zrozumieniem bo pisałem też ogólnie o akcesoriach Tandem Baitsa. Czytanie ze zrozumieniem i poprawne pisanie w języku polskim to podstawa widze na forach wędkarskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex to Ty przeczytaj od a do z ze zrozumieniem bo pisałem też ogólnie o akcesoriach Tandem Baitsa. Czytanie ze zrozumieniem i poprawne pisanie w języku polskim to podstawa widze na forach wędkarskich...

ThinkingAngler, nie jestem specjalistą, ale widzę, że Ty chyba masz spory problem...

Zwróciłem Ci uwagę, ponieważ zarzuciłeś wcześniejszym dyskutantom, że bredzą :

"Generalnie to Panowie nie wiecie co mówicie ...". ...

....Sam wtrącając, jak to określasz "swoje dwa grosze"....tyle, że nie na temat i na to zwróciłem uwagę, abyś przeczytał o czym jest dyskusja, zanim się do niej włączysz.

O poprawnej pisowni, nie będę z Tobą nawet dyskutował, bo cytując klasyka: "Nawet Dzidzi to widzi" kto ma z tym problem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ThinkingAngler

Jeszcze raz napisze tak żebyś zrozumiał bo domyślam się że 55 lat to już prawie wiek starczy i masz problemy z koncentracją oraz ze wzrokiem. Pisałem że od 1999 roku do 2013 firma Tandem Baits wypuściła na polski rynek wędkarski tylko pare dobrych rzeczy. Jakich w/w i dodałem od siebie coś a propos akcesoriów karpiowych a za takie uważam bezpieczny klips. Jak mówisz a powiedz b bo jakoś nie widze tych swoich błędów ortograficznych za to u Ciebie szyk zdania kłania się i pare składni też widze. Kolejny cytat "Nie ucz ojca dzieci robić"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.