Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ziemniak + arak


elektrochemik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie... od wczoraj zacząłem nęcić pewne łowisko...Poluje na lina,karasia,płoteczke...i chciałbym nęcić ziemniakiem z dodatkiem zapachu arakowego(taki do placka) plus posiekane dżownice.Czy nadaje się taka zanęta? czy moze cos innego sprobowac? prosze o rady! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
ziemniakiem z dodatkiem zapachu arakowego

Zapach ziemniaka jest najlepszym wabikiem dla karpi po co go zmieniać? Pamiętaj żeby gotować ziemniaka w mundurku. Posiekaj a kilka rozgnieć na miazgę i tym nęć.

Chyba, że masz ochotę na eksperymenty to próbuj a potem napisz co z tego wyszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dlaczego ziemniak w mundurku?

Zrób eksperyment: ugotuj bez soli(!!!) jednego ziemniaka w mundurku i jednego "gołego" i spróbuj obu. Gwarantuję ci że tego z mundurka zjesz ze smakiem. Poprostu więcej naturalnego aromatu "zostaje" w środku. :wink:

Poluje na lina, karasia, płoteczke
Linek jest ziemniakowym smakoszem, karaś i płotka już niespecjalnie. Płotke spróbuj nęcić gotowanym pęczakiem a do sypkiej zanęty dodaj kilka łyżek cukru- karasie to lubią.

Dobrym pomysłem byłoby łowienie na czerwonego robaczka, wtedy masz szansę na wszystkie wymienione ryby. Nęcenie posiekanymi robakami jak najbardziej wskazane. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak zrobiłem ... ;) posiekalem robaki i wymieszałem z ziemniakami ;) ... wczoraj pierwszy raz zaneciłem... dzisiaj jak przyjechałem to ziemniaki bylo jeszcze widac na dnie, ale mniej niz odrazu po nęceniu...a łowie w niedużym stawku.Cały jest zarośnięty, ale akurat znalazłem dobre miejsce ponieważ jest ładne oczko a wokól pełno roślin. Tak mysle ze linek czy karas napewno tam siedzi;). Nad ten staw nikt nie chodzi wiec ryby napewno nie byly dokarmiane :) Acha gdzie można kupić pęczak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak przyjechałem to ziemniaki bylo jeszcze widac na dnie
Jeżeli jest tak przejrzysta woda musisz być niewidoczny dla ryb (siądź dalej od wody) i cicho się zachowywać- linek to ostrożny cwaniak :wink:
Acha gdzie można kupić pęczak?
Popytaj w większym sklepie spożywczym nie powinno być problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nie głęboki akwen ;) ... ile dni mam nęcić? Dzisiaj byłem tam dopiero 2dzien :)

Acha,a te ziemniaki w mundurkach to później obrać tak? Niedawno ugotowałem pare sztuk ;)... hehe musiałem dzisiaj bo sam w domu (mama w pracy na nocce),bo tak to jutro mama może by coś gadała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ile dni mam nęcić?
Po kilku dniach ryby powinny sie przyzwyczaić do żerowania w tym miejscu. Próbuj też w międzyczasie łowić.
Acha,a te ziemniaki w mundurkach to później obrać tak?
Niekoniecznie, taką skórkę ryba bez problemu strawi.
bo tak to jutro mama może by coś gadała
Pełna konspira :lol: Jak te kobiety nic nie rozumieją :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.