Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka matchowa dla początkującego


lukaszg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem początkującym wędkarzem, który kilkukrotnie miał przyjemność łowić ryby.

Poszukuję mojej pierwszej wędki matchowej.

Na oku mam 2 wędki:

Mikado Tachibana Match 420 / do 25g

http://www.fisker.pl/wedka-mikado-tachibana-match-420-do-25g-p-11904.html

lub

Wędka MIKADO Ultraviolet Match 420 / do 25g

http://www.e-sox.pl/wedka-mikado-ultraviolet-match-390.html

Będę łowił oczywiście na jeziorach. Bardzo proszę o Wasze opinie dotyczące tych wędek, ewentualnie inne typy w podobnej cenie. W związku z tym, iż posiadam wiedzę tylko teoretyczną bardzo proszę o opinie zawierające plusy i minusy tych wędek - pozwoli mi to lepiej zrozumieć Wasze opinie.

Dodatkowo byłbym wdzięczny za propozycje kręciołów do takiego kijka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Osobiście posiadam Mikado SCR 3.90 jest to kijek zblizony do podanych przez Ciebie.Ogólnie jestem mega zadowolony,wędzisko stosunkowo lekkie więc przez pare h trzymam w dłoni i nie czuję zmęczenia,świetnie amortyzuje harce nawet sporych rybek(lin 2kg)Co do kręcioła to osobiście mam Mikado inazuma 3006 niby jest to maszynka do lekkiego spinningu ale sprawdza się doskonale,ładnie nawija żyłkę,praca jest płynna i estetyczna jak za 68pln nie ma co wybrzydzać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam feeder z serii ultraviolet i match mikado competition 4,2 (poprzednik ultraviolet) w którym po uszkodzeniu w transporcie ostatniego składu wymieniłem w serwisie na ultraviolet. Polecam ten kijek. Co do różic z tachibaną nie wypowiem się. Koniec roku kupowałem feeder i też się zastanawiałem pomiędzy serią tachibana i ultraviolet i nikt nie umiał różnic wytłumaczyć. Obawiam się że tu też ci nie pomogą. Zadzwoń do serwisu mikado w Warszawie. Miła obsługa podpowie różnice - korzystałem, polecam :)

Nie chcę Ciebie zrażać ale Match jest jedna z najtrudniejszych technik wędkarskich służący do oddawania rzutów spławikiem w odległe miejsca - odległościówka. Trzeba dobrze wygruntować i oddawać celnie powtarzalne rzuty. Małe przelotki przeszkadzają przy przechodzeniu stopera. Dodatkowo w wędkach składowych musisz co wyjście nad wodę na nowo wiązać zestaw.

Spławikówka bardziej uniwersalna na początek to float - większe przelotki, najczęściej wersje teleskopowe wygodne w transporcie. Dodatkowo raz zawiązany zestaw potrafi służyć nawet cały sezon.

Jeżeli jednak chcesz rzucić się na gorącą wodę nie mówię nie próbuj :) Obyś się tylko nie zniechęcał. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam!

Jestem początkującym wędkarzem i planuję kupno pierwszej wędki odległościowej + kołowrotek do 250 - 300 zł. Będę łowił na spławik głównie ryby białe do 3-4 kg, ale małe drapieżniki typu okoń też. I żeby wędka była na tyle wytrzymała, że gdy karp 2-3 kg chwyci nic się nie stanie z wędką. Będę łowił na jeziorach z brzegu. Głównie chodzi mi o to, żeby podać porady i uwagi na jakie mam uważać podczas kupna sprzętu, oraz polecane firmy i jaki sprzęt najlepszy do tego co napisałem powyżej. Myślałem nad wędką o długości 4,20, a ciężar wyrzutu 5 - 25g. O kołowrotku nie mam zielonego pojęcia ze względu na duży wybór. Oczywiście: płytka szpula, porządny hamulec, dobre przełożenie, wielkość 30 - 40. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi! :wink:

P.S. Połamania kija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.