Skocz do zawartości
tokarex pontony

staw przy ul. żmigrodzkiej


roobi321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciał bym sie dowiedziec trochę na temat stawu przy ulicy żmigrodzkiej koło marino we wrocławiu.

Wiem o nim tyle że z ryby jest tam: karaś,płoć,okoń,szczupak,krasnopióra.

czy pływa tam coś innego/większego? może ktoś tam łowił i wie co można upolować?

wiem jeszcze że jakieś 4lata temu pływały tam karpie nawet po 8-10kg

Ale nigdy nie brały, podejżewam że ktoś przyzwyczaił rybę do swojej przynęty.. ponieważ nie działo się to tylko z karpiem. wiem również czyj był ten stawik ale został opuszczony, teraz to tylko teren zielony wrocławia.

Proszę o wszystkie informacje jakie znać na temat tego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

roobi321, Można powiedzieć,że na tym stawie zaczynałem swoje wędkowanie.Było to w latach 90,początek.Wtedy było tam od zatrzęsienia karasia.Robiliśmy z chłopakami zawody i w godzinę można było natrzepać nawet z 80 sztuk :cool: Sporadycznie trafiał się lin,płotka, krasnopióra i okoń.Nigdy nie złapałem tam krąpia czy leszcza.Podobno był szczupak i karp.Z tym,że karpia widzałem tam tylko raz jak "znajomy" złapał takiego wigilijnego i walną go w łeb :evil:

Później nie zaglądałem na tę wodę.Przez jakiś czas był to teren prywatny i zakaz wędkowania,a teraz jak napisałeś należy do zieleni miejskiej.W zeszłym roku zajrzałem tam z ciekawości ze spławikówką i jedyne ci złapałem to krasnopióreczki i płoteczki.

Z jednym gościem rozmawiałem,który często tam siedzi to mówił,że jakieś linki ponoć jeszcze pływają.Mi się jednak wydaje,że już tam niewiele jest ryby,a o dużej to bym zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Panowie jako ze mieszkam we Wrocławiu i nie raz jadąc do pracy mijam ten stawki , dzisiaj postanowiłem zaatakować ww obszar.  Nastawiony na łowienie z gruntu , zarzucam zestaw ,po 30 min ściągam a na koszu i przyponie wielka zielona kula z wodorostow.  Postanowiłem zmienić zestaw na spławik , sprawdzam wysokość gruntu i parskam śmiechem :d caly staw jest tak zaniedbany ze nigdzie nie można ustawić więcej niż 30 cm . Wszystko jest zarośnięte i służy on tylko do celów rekreacyjno wizualnych , tak właśnie zarządza się stawami za nasze pieniądze ze składek . Pomosty są w takim stanie ze strach wchodzić a co dopiero rozstawać sprzęt .  Jednym słowem z fajnego terenu i obiecującje wody zrobiono katastrofę . Na + trawa ładnie skoszona , wysokie drzewa dają możliwość ucieczki przed słońcem oraz jest zachowany porządek przy brzegu . Jeśli ktoś szuka miejsca do grillowania to polecam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś zgodę okręgu na wędkowanie? Toż to przecie staw szkoleniowy dla młodzieży pzw... 😀 Nastawiali tablic zakazujących wszystkiego i nigdy młodzieży pzw tam nie widziałem, a często bywam tam z psem bo mieszkam obok...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.