Skocz do zawartości
Dragon

Coś na ząb


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

ja daje musztarde sarepską

chrzan i musztarda w trakcie smażenia traci na ostrości zostaje zapach i smak

Zapomniałem ja w domu nie daje nic oprócz soli i cytryny albo lemonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

karas.jpg

Składniki:

1 kg karasi,

przyprawy: cebula granulowana, czosnek granulowany, vegeta

3/4 szklanki śmietany,

kostka przyprawy do zup,

mąka do panierowania,

masło do smażenia,

pół pęczka koperku

Sposób przyrządzenia:

Karasie oskrobać z łusek i mulistego nalotu, wypatroszyć, bardzo dokładnie umyć pod bieżącą wodą, podzielić na dzwonka (jeśli małe - tylko odrzucić głowy), oprószyć solą i pieprzem, obsypać vegetą, granulowaną cebulą i czosnkiem, do środka wsypać pokrojonego koperku, przykryć, pozostawić w chłodnym miejscu na 2 godziny. Dzwonka oprószyć mąką, obrumienić na rozgrzanym maśle (Uważając przy tym aby masła nie spalić) na rumiano ze wszystkich stron. Usmażone karasie ułożyć w rondelku, zalać 2 szklankami wody z rozpuszczoną w niej przyprawą do zup, dusić na małym ogniu ok. 20 min. Następnie rozetrzeć dokładnie śmietanę z 1 łyżką mąki i zalać tym karasie. Dusić 5 min. Po 2 minutach zasypać usiekaną połową pęczka koperku.

Podawać z ziemniaczkami i surówką.

Smacznego!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety trzeba dłubać, choć nie bardzo, da się wytrzymać, nie jest tak źle, czyli coś tam miękną te ości ;) - ale ten smak...

rany w życiu nie miałam tak genialnego przepisu na rybę, ten smak to czysta poezja! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak marynowaliśmy w wakacje w zeszłym roku płotki to po 1,5 miesiaca już nie było w nich żadnych ości.

Marynata też jest zależna od gustu. :)

Można na słodko ( w takim syropie cukrowo - octowym - pozytywne doznania smakowe - ale to co kto lubi, w każdym razie smak jest super)

Można na słono - zalewa octowa taka jak do grzybów - jednak z większym dodatkiem soli

Można na kwaśno - zalewa typowo grzybowa.

Polecam dodanie większej ilosci liscia laurowego i ziela angielskiego, wtedy jest większa trwałość takiej marynaty i samego przetworu :)

Aczkolwiek u nas nigdy takie rybki nie wytrzymywały więcej niż 3 miesiące, bo jest to po prostu niebo w gębie zwłaszcza na przyjecia jako zakąska :D

Rybki nie tracą na wyglądzie, kolory pozostają te same - bardzo polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek u nas nigdy takie rybki nie wytrzymywały więcej niż 3 miesiące, bo jest to po prostu niebo w gębie
U mnie max to chyba 3 tygodnie :mrgreen: Ale jadlem takie ze sloiczkow plotki...rany co to bylo.
po 1,5 miesiaca już nie było w nich żadnych ości.
Mnie te duze nie przeszkadzaja, ale te miedzymiesniowe znikają gdzies po 1,5 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - to podajcie taki przepis na marynatę jak dla faceta-inżyniera. Tzn gramy, litry centyetry - ewentualnie łyżki - bo ja z przepisami zawsze mam ten problem że jest podane: szczypta, trochę, do smaku - a ja potem zachodzę w głowę ile to jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jadlem takie ze sloiczkow plotki...

no ja mówię o tym samym ;)

jak na Liwcu nałowiliśmy w tydzień ok. 300 sztuk płotek takich po 15-20 centymetrów, to było z tego jakieś 40 słoiczków ;)

Wszyscy znajomi się zjeżdżali i zapas który był przewidywany na pół roku znikał przez wakacje :lol:

Innych rybek nie marynujemy, bo ja uznaję do takich celów tylko te najbardziej pospolite, których jest najwięcej ;)

Tomaszek - zaraz napiszę przepis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo u mnie to wkladaja to takiej miski kamiennej, czyms przykrywają i lezy w lodówce....niedlugo zresztą :mrgreen:

Przepis jak chciales bardzo prosty poza tym u mnie w domu tylko ojciec potrafi zrobic cos zjadliwego a to robi mama wiec przepis banalny.

1 szklanka octu

5 łyzek cukru

liśc laurowy

ziele angielskie

5 cebul

2 litry wody

To wszystko zagotowac

"Ryby musza byc zalana wszystkie jezeli bedzie za molo kwasne to dodac octu i posmakowac"

Ryby usmazone zimne wlozyc do zalewy octowej. Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynowane płotki.

Składniki

Ok. kilograma płotek po 15-20 cm

zalewa:

- 1 szklanka octu 10%

- 2,5 szklanki wody

- 1 cebula

- 10 ziaren pieprzu

- 10 ziaren ziela angielskiego

- 5 listków laurowych

- 3 łyżeczki cukru

- 1,5 łyżeczki soli

- mąka do panierowania

- masło do smażenia

sposób przyrządzania:

Płotki oskrobać, i umyć, wypatroszyć, obciąć główki.

obsmażyć na szybciutko na maśle, tylko tyle, żeby się skórka zrumieniła.

UWAGA!!! masło nie może się przypalić

Płotki odstawić na talerzyku do wystygnięcia, aby mięso "stężało"

Ugotować zalewę ze wszystkich wymienionych składników. Od momentu zawrzenia gotować płyn ok. 20 minut.

Słoiczki najlepsze takie po dżemie - wyparzyć wrzącą wodą razem z pokrywkami, jednak należy uważać, aby szkło nie popękało.

Proces parzenia jest konieczny ze względu na likwidację bakterii, które mogłyby sprawić, że potrawa zacznie pleśnieć, bądź po prostu psuć się.

W wyparzone słoiki wkładamy płotki jedna obok drugiej ogonkami do góry.

Ja do słoika dokładam jeszcze po liściu laurowym z gotowania i po ziarenku ziela angielskiego i 2 ziarenka gotowanego pieprzu.

Płotki zalewamy wrzącą zalewą i natychmiast zakręcamy słoiki, stawiając je na 15 minut na nakrętkach na ściereczce.

Potem należy jeszcze słoiki zapasteryzować, układając je na szmatce w garnku i uważając, aby szkło do siebie nie dotykało jak i do ścianek garnka.

Pasteryzujemy ok. 5-7 minut gotując na wolnym (małym ogniu).

Chyba wszystko jasne, w razie pytań - pisz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do przepisu podanego przez trini dodaje jeszcze do wywaru marchewke i czosnek (odrobine ) a proporcje wody do octu to robie mniej kwaśne bardziej rybke czuć a nie ocet (1:4 lub nawet 1:5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, ale przypuszczam, że przepis na zalewę jest ten sam, tylko zmienia się forma zamarynowanego produktu.

Jeśli chodzi o przepis na kotlety rybne same w sobie

przepisy znalezione w internecie

KOTLETY Z RYB SŁODKOWODNYCH

Składniki:

1 kg ryb (leszcze, okonie, płotki), mała sucha bułka, jajko, natka pietruszki, mała cebula, sól, wegeta, pieprz, olej do smażenia, bułka tarta do panierowania.

Jak przyrządzić?

Ryby obieram z ości, bułkę moczę w wodzie, następnie przekręcam przez maszynkę rybę, bułkę i cebulę. Dodaję pokrojoną drobno natkę, jajko, przyprawy, wyrabiam. Następnie obtaczam w tartej bułce i smażę na złoty kolor.

KOTLETY Z RYB MORSKICH

Składniki

500 g dorsza bez ości lub innej ryby morskiej o białym mięsie

150 ml mleka

500 g tłuczonych ziemniaków

1 mała drobno posiekana cebula

2 łyżki stołowe rozpuszczonego masła

1 roztrzepane jajko

2 łyżki stołowe drobno posiekanej natki pietruszki

sól, pieprz

1 łyżka stołowa ketchupu

1 łyżeczka sosu worcester

Do obtoczenia:

2 łyżki maki

1 jajko

10 łyżek stołowych bułki tartej

olej do smażenia

1. Wlej mleko do garnka, dodaj rybę i gotuj na małym ogniu przez ok. 10 min.

Odcedź i pozostaw do wystygnięcia

(możesz też dodać kilka łyżek mleka do tłuczonych ziemniaków żeby były bardziej puszyste).

2. Mięso ryby podrób w misce na kawałki i dodaj resztę składników - ziemniaki, cebulę, rozpuszczone masło, posiekaną pietruszkę, jajko, ketchup, sos worcester, sól pieprz. Wymieszaj.

3. Używając mąki formuj z mieszaniny krążki. Ochłodź w lodówce przez godzine lub w zamrażalce przez 20 min.

4. Każdy krążek maczaj w jajku a potem w bułce tartej i jeśli to możliwe, odstaw do ochłodzenia na dalsze 30 min.

5. Smaż na gorącym oleju obracając tak, aby obie strony jednakowo się przyrumieniły lub usmaż w frytownicy (olej 180st.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Makaron duzy swiderki ugotowac i ułozyc na dnie brytwany wypełniajac ja do połowy.

Cztery kawałki pangi poktrojonej na równe porcje.

Rybe połozyc na wierzchu,

W sklepie kupic sos smietankowy do ryb Winiary,to jakas nowosc.

Jest to sproszkowany sos.

Polac po tym wszystkim a nastepnie wypiekac w temp.300st przez 30 min.

Wierzcie mi takiej pysznosci dawno nie jadłem.

Sos miał smak smietankowo koperkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.