Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinning dla początkującego do 200/250 zł


d0x'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zacząć swoją wędkarską przygodę ze spinningiem, lecz nie wiem jaki sprzęt kupić.

Będę łowił na jeziorach, rzekach (błystki, gumy, twistery, woblery, rippery), od czasu do czasu na Wisłe się wybiorę.

Mój budżet wynosi 250 zł, znaczy się na samą wędkę 250 zł, a później dokupię sobie jakiś kołowrotek też tak do 200/250 zł.

Czy lepiej dla początkującego jakiś zestaw ?

Jakiej firmy polecacie spinningi ?

Po prostu spinning będzie moim rekreacyjnym zajęciem jakiś wypad z kolegami co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

na początek kup sobie coś tańszego ..ja zakupiłem sobie niedawno nowość Konger troker 270/30g cena 130-140 zł powiem ci że zajebista wędka tak innaczej ma ułożenie przelotek typu sic idealnie pracuje fajnie sie obławia odrę srednimi przynętami fajna praca fajny hol super zabawa ...to już lepiej dołożyć i doinwestować w jakiś lepszy kołowrotek typu daiwa lub shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Jeśli poszukujesz wędziska z tej półki cenowej to ja poleciłbym ci dołożyć 30zł i masz konkretny spining MIKADO NSC Light Spin 250 5-20g.

Do lekkiego spiningu idealna, sam jej używam, sam jestem początkującym spiningistą bo od zeszłej jesieni intensywnie łowie tą metodą.

Wędka którą ci polecam to lekki węglowy dynamiczny kijek o średnio szybkiej akcji i głębokim ugięciu, gwarantuje świetny kontakt z przynętą, pewne zacięcie i doskonałą amortyzację podczas holu. Wcześniej używałem MIKADO Sensual Light Spin c.w. do 23g i w użyciu z plecionką nie ogarniał wielu ryb-po prostu zbyt sztywny kij w połączeniu z plecionką nie wybaczał błędów, teraz po zmianie na NSC Light Spin problem ten dla mnie nie istnieje. A podejrzewam że jako początkujący spiningista będziesz łowił plecionką która zapewni ci duuuużo mniejsze straty przynęt, ja m.in. tym się kierowałem wybierając plecionke zamiast żyłki i nie żałuje ani troche a łowie często w miejscach zarośniętych i z zaczepami, co najwyżej wymieniam kotwiczki jak grot pęknie bo na plecionke 0.18 Dragon Fishmaker nie ma mocnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.