Skocz do zawartości
tokarex pontony

feeder 120 gr a tradycyjna gruntówka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie do feederowców mianowicie posiadam feedera konger grandis 120gr jest to moja pierwsza wędka tego typu gdyż od zawsze łowiłem tradycyjną gruntówką . Feederem łowiłem już płocie i leszcze ok. 1,5 kg i przyznam że fajna zabawa ale jak się ma feeder do tradycyjnej gruntówki mam na myśli wytrzymałość i cw 120 gr czy mogę użyć tego typu wędki na większego karpi i czy da rade połowić bez problemu szczupaka z gruntu.Kiedyś zabierałem dwie gruntówki nad wodę 80 gr i chyba 120gr i zmieniałem zestaw według potrzeb i zastanawia mnie czy z federa mogę użyć też na każdą rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To nie ma znaczenia czy to feeder, spinning, karpiówka czy zwykła gruntówka liczy się materiał z jakiego został wykonany kij i ile tego materiału poszła na blank.

Na feeder o c.w. 120g spokojnie wyholujesz miśka (karpia ponad 10kg) i każdą inną dużą rybę, ja dużych ryb wprawdzie tą metodą nie złowiłem ale w tym sezonie miałem na delikatnym feederku (70g) karpika ponad 4kg i uważam że mógłbym wyholować dużo większy okaz nie narażając kija na uszkodzenie, ale żyłkę musiałbym zastosować grubszą bo mój Stroft 0,14mm dał chyba z siebie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik ponad 4 kg na 0,14 to już niezły wyczyn 

Co do feedera to podobno podczas holu większej ryby szczytówka faluje a reszta kija pracuje jak normalna karpiówka prawda??? AHA jak najlepiej ustawiać feedera nastawiając się na większe ryby pod kątem 90 czy tradycyjnie jak gruntówka na sygnalizatorach z bombką ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod kątem 90 czy na sygnalizator to nie ma takiej dużej różnicy, każdemu mówię, żeby łowił jak mu jest wygodniej, więc i Ty sam sobie wybierz co Ci będzie lepiej odpowiadać. A co do łowienia na feeder to nie wiem bo nie łowię na feederki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do feedera to podobno podczas holu większej ryby szczytówka faluje a reszta kija pracuje jak normalna karpiówka prawda???

Faluje :?::roll: Im większy opór tym bardziej ugina się blank kija a co za tym idzie odciąża szczytówkę więc teorie że feeder jest tak mocny jak jego szczytówka to bzdura. Mam nadzieje że taka odpowiedź cię usatysfakcjonuje :wink:

jak najlepiej ustawiać feedera nastawiając się na większe ryby pod kątem 90 czy tradycyjnie jak gruntówka na sygnalizatorach z bombką ???

Stawiając feedera z miękką szczytówką pod kontem 90 stopni uzyskasz lepszą sygnalizacje delikatnych brań niż z tradycyjną "bombką" ale jeżeli chcesz łowić na samo zacinające zestawy karpiowe to potrzebujesz jedynie czegoś co poinformuje cię że czas wyholować zaciętego karpia więc w takim wypadku osobiście wolę elektroniczny sygnalizator w połączeniu z mechanicznym sygnalizatorem np. "bombką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu wyciągnąłem karpia z Odry o wadze prawie 9 kg na feedera o cw. 120 gr. przypon miałem 0.14 i uważam, że wędka pracowała naprawdę super, męczyłem się z nim prawie godzinę, Konger Arcus Feeder sprawował się naprawdę świetnie i amortyzował każdy większy zryw rybki, mogę tego kija polecić każdemu. Wędkę ustawiam zazwyczaj 70 - 80 stopni od tafli wody no chyba ze mocno wieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.