Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

KARPIE 2011


slowik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale na co?

Japońska kałamarnica 14mm :mrgreen:

Dzięki za gratki.Jak znajdę chwilę to opiszę co i jak było na zasiadce bo karpie złamały wszystkie zasady żeby się nie dać złapać :???:

Puki co to jest weekend i muszę pracować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZE KARPIE 23 MARZEC 2011

Po kilku pięknych słonecznych dniach postanowiłem wybrać się na krótką zasiadkę[24/h] na pobliskie po żwirowe wyrobisko.

Nad wodę docieram ok. godz.17:00.Zaczynam od rozkładania wędek aby nie rzucać zestawów po ciemku :wink:

Strategię jaką obrałem to głęboka woda od 3-5metrów i kulki na bazie rybnej+worek PVA+Pelet+Boster.

O godz 18:00 zestawy już rzucone w wybrane miejsca i pozostaje rozłożenie reszty majdanu,namiot,łózko itp.

Podczas rozkładania namiotu[godz.19:30] na jednej z wędek słyszę piiiiiiiiii jeeedzie :mrgreen:

Podbiegam do wędki zacinam,czuję opór,myślę sobie jest :mrgreen:

I nagle luz!

Ryba się spina[trudno]

Rzucam zestaw w to samo miejsce[głębokość ok 3,5m]

Mija ok 60minut i ponowne piiiiiiii jeeedzie na tej samej wędce.

Zacinam i jest! Ryba nie stawia większych oporów i po chwili ląduje na macie.

chwaowicemarzec002.jpg

Szybka fotka i z powrotem ryba wraca do wody.

Zestaw ląduje miej więcej w tym samym miejscu po czym pora iść spać.

Sen nie trwał zbyt długo bo ok 23:00 następuje kolejne branie które kończy się spięciem ryby!

W tej sytuacji pozostaje mi tyko zmiana przyponu bo to już druga stracona ryba![tak być nie może]

Kolejne branie mam ok 01:15. Na macie ląduje karaś ok 1 kg

Do rana totalna cisza,nawet nie pikneło.

O godzinie 5:00 postanawiam przerzucić wędki na płytką wodę,co okazało się wielkim błędem.

Poranek był tak piękny,słoneczny że tyko czekałem aż nastąpi kolejne piiiiiii...

chwaowicemarzec001.jpg

Do 14:00 ani brania,wiatr wiał z prędkością ok 40km/h w miejsce położonych zestawów co

nie przynosiło żadnych rezultatów.

Postanawiam przerzucić zestawy z powrotem na głęboką wodę[5m]

Po ponad godzinie następuje bardzo delikatne branie do dołu[Amur?] i okazuje się że mam kolejnego karpia na macie.

chwaowicemarzec095.jpg

Okazało się że karpie brały tylko z głębokiej wody wbrew ogólnym zasadą które mamy wpojone przez nie jednych doświadczonych karpiarzy ,że wiosną powinniśmy karpi szukać w płytkich partiach wód itd.

Jak widać nie do końca się ta teoria sprawdza i warto zawsze próbować łowić w różnych partiach wody[płytko,głęboko] co może przynieść nam zamierzone rezultaty.

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców i życzę również udanych zasiadek.

SŁOWIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozmiarami nie powala z nóg,ale pierwszy w tym roku cieszy tym bardziej.

14077309.jpg

Dużo większego nie byłem w stanie wyholować na sprzęciku,który miałem.Ponad pół godziny próbowałem coś zrobić,ale nie było szans,dodatkowo zaparkował w zwalonym drzewie i było po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nocka na zero. 2 zestawy na płyciźnie pod brzegiem, jeden pod wyspą i jeden na głębszej wodzie. Nęcone punktowo - koło 10 kulek na zestaw + mieszanka peletów i pokruszonych kulek zalana boosterem. Siedzieliśmy od 15 do 11 rano - praktycznie tylko jeden spław większej ryby - na płyciźnie w miejscu gdzie leżał jeden z zestawów. Dzisiaj do południa niedzielni wędkarze połapali trochę bączków 1-3kg na robaki. Dużych karpi ani śladu. Za tydzień rewanż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wróciłem wczoraj ze Starego Sącza. Siedzieliśmy we 3 od czwartku. Wyjazd na 0! :cry: Cieszy jedynie szczupak 83 cm (nowa życiówka :razz: ) złapany oczywiście na ... kulkę 15 mm (dzień po prima aprilis żeby nie bylo :razz:) .

Woda zimna 9.5-10.5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo większego nie byłem w stanie wyholować na sprzęciku,który miałem.Ponad pół godziny próbowałem coś zrobić,ale nie było szans,dodatkowo zaparkował w zwalonym drzewie i było po zabawie.

To czasami nie Ty podszedłeś do nas w niedzielę rano ? Teraz dopiero połączyłem wszytskie fakty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamionki, graty brania ładnej ryby.

To był pewnie karpik w granicach 5-7kg bo takie się właśnie tam trafiają na feederka i na przyponie 0.10 z takim dzikusem nie ma szans. Mnie na takim zestawie pozamiatał tam bączek 2,5-3kg. Zaparkował mi pod nogami w trzcinach i gałęziach i gdyby nie taki nasz nowy otwierający się podbierak to bym go nie wyciągnął i już w ogole by mieli ze mnie łacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.