Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kupno 4 feeder-ów + 4 kołowrotków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
poszukuję 4 feederów oraz 4 kołowrotków. Dwie wędki dla mnie, dwie dla szwagra. Nasze łowiska w 70% są to wody stojące, 30% płynące (przeważnie miejsca z małym uciągiem, bądź starorzecza). Na jeziorach, zalewach przeważnie łowimy karpie, amury, liny, zdarza się karaś oraz płoć. Amury oraz karpie w przedziale 3-10kg. Na rzekach najczęściej są to leszcze, klenie, płocie, zdarzy się również sum niewielkich rozmiarów. Rzucamy maksymalnie na 50-60m. Wędki jakich szukamy to feedery o wyrzucie do 90-100g oraz długości 330-360 (chyba wolimy żeby były w granicach 330). Na temat akcji nie wiem co myśleć. Zawsze łowiliśmy na te z akcją szczytową, ale na filmikach oglądaliśmy feedery z akcją paraboliczną i spodobały się nam. Jeżeli chodzi o kołowrotki to myślimy o rozmiarze 4000 oraz wolnym biegu. Mój budżet na jeden kij + kołowrotek to 400zł, natomiast szwagra 200-250zł. Mi spodoba się mikado black stone feeder big fish, lecz razem z kołowrotkiem przekroczył by mój budżet i nie wiem czy warto poczekać i dołożyć czy szukać czegoś innego. Nie znalazłem też opinii na temat tego kija. Zapomniałem dodać że nad wodę jeździmy 4-6 razy w miesiącu i czas zasiadki najczęściej trwa w okolicach 12h.
Liczę na waszą pomoc, z góry dzięki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ostatnio z podobnym budżetem jak dla twojego szwagra szukaliśmy wędki razem z sąsiadem, Padło na kij Konger Carbospiral Feeder 345/120 i kołowrotek Shimano Catana 2500 (są też wieksze rozmiary), wyszło chyba 210zl czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę jedynie dodać że kręcioły okumy z serii travertine są w moim mniemaniu świetne, sam używam już 3 rok jednego z modeli travertine z tylnym hamulcem, i chodzi jak nówka a nie jednego karpia 5-8 kg wyholował..

Co do feedera nie pomogę bo używam jedynie pickera.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w sklepie wędkarskim, sprzedawca pokazał mi 3 kije jakiegoś jaxona z akcją szczytową, daiwe windcast feeder oraz matrix carboflex feeder. Daiwa była dla mnie za wiotka, jaxon za sztywny, natomiast matrix był idealny. Niestety znacząco przekracza mój budżet bo kosztuje 320zł. Dlatego bardzo się waham chciałem wydać 200, maksymalnie 250zł. Może jesteście w stanie polecić mi jakiś kij o podobnej pracy do matrixa.  Niestety nie miał daiwa black widow, tak się zastanawiam czy ona jest tak samo wiotka jak windcast. Może ktoś z kolegów miał te dwa kije w ręku? Jeszcze chciałem się podpytać odnośnie kołowrotka. Zdecydowany jestem na travertine tylko chodzi o rozmiar. Myślę nad 40, ale tak się jeszcze zastanawiam nad 30, lecz wydaje mi się troszeczke przymały. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.08.2016 o 15:23, wujek_stunt napisał:

nikt nie jest w stanie pomóc w sprawie wędziska? może jednak ktoś coś wie i chciałby napisać, byłbym wdzięczny...

"Mi spodoba się mikado black stone feeder big fish, lecz razem z kołowrotkiem przekroczył by mój budżet i nie wiem czy warto poczekać i dołożyć czy szukać czegoś innego." 

Polecam feedery do metody one będą miały paraboliczną pracę Mikado już wypuściło kilka takich wędek z kołowrotkiem można się wyrobic do 350 zł wymieniajac okume tactic na robinsona methood feeder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tańszych kijków dla szfagra poleciłbym Robinson Dynacore Feeder. Mam taki do 180g. Łowię nim na Wiśle i jestem bardzo zadowolony. Jedyną jego wadą może być waga ale przecież to nie spinn i leży głównie na podpórce. Z tych trochę droższych polecę Kinetik lub Tritium Feeder. Te kijki mam do 80-90g Lżejsze i też bardzo fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.08.2016 o 21:45, wujek_stunt napisał:

 Mi spodoba się mikado black stone feeder big fish, lecz razem z kołowrotkiem przekroczył by mój budżet i nie wiem czy warto poczekać i dołożyć czy szukać czegoś innego.

Moim zdaniem warto poczekać i odłożyć trochę z budżetu, mikado cały czas trzyma fason- jak na proponowane przez nich ceny jakość sprzętu jest bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądałem trochę wędek właśnie na feedera i z kilku wybrałem Robinsona Kinetik. Masz tutaj spory wybór z CW i długością np. 3,6m z CW do 90 g. Ona jest w okolicy 150-180 zł więc bardziej dla Twojego szwagra, ale sam na nią też może zerknij bo jak dla mnie sprawia bardzo porządne wrażenie. Droższa nieco jest z Mikado Golden Bay ale bardzo delikatna. Możesz też na Mistralla zerknąć chociaż tutaj z modelami nie pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.