Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kaczawa odcinek górski kto zna te wody


Tom

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj króciutki wypad nad Kaczawe

Na sam koniec w trafił sie Kropek, chyba ostatni w tym sezonie :cry:

Maluch wrócił do wody

dsc00246ub4.th.jpg

TATT00s,

Ostatnio byłem powyżej Pątnowa strasznie zarośnięta rzeczka, dopiero powyżej mostu na Pątnowskiej zaczynają się jako takie miejscówki, kończą się przy moście na szczytnickiej, powyżej tego mostu są znów krzaki aż do złącza Czarnej z Kaczawą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...

Panowie czy temat Kaczawy wymarł byłem na niej w tym tygodniu 2 razy i zabawy co nie miara fakt ze same skruty i to same lipki największy 27 cm ale można poćwiczyć przed styczniowym pstrągiem opiszcie jakie wasze sukcesy z nad tej pięknej rzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

byłem z 2 tygodnie temu na części nizinnej niestety zerowe wyniki coś odprowadziło mi jedynie przynętę (jakiś maluch), po około godz niska temp. wygrała uciekłem do domu.

Ostatnio znajomy mi mówił, że PZW coś kombinowało z siatkami na wysokości ul.Pątnowskiej

joker_k, a zdradzisz gdzie łapiesz jaki odcinek (co do następnego sezonu odpuszczam sobie rzeki górskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżę troszkę temat

Jednak nie wytrzymałem i wykupiłem rzeczki górskie

W tygodniu byłem na Kaczawie odcinek tuż przy nizinnym, kontaktu z rybką nie było co do odcinka w Wojcieszowie pięknie się zapowiada, bo co około 2 metry stoją kropeczki malutkie, za pare latek będzie z czym powalczyć (jak coś lub ktoś ich wczesniej nie wybije :evil: )

dsc00317qq2.th.jpg

dsc00320hl3.th.jpg

dsc00318zq0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak

Patbaj miał szczęście wychodzić jednego

Pozwolę sobie wkleić jego zdjęcie, mam nadzieje, że nie będzie miał mi to za złe pozdrawiam

3e32e9f8de975a4em.jpg

[ Komentarz dodany przez: sinus: 25-02-09, 19:05 ]

usunąłem z postu niedziałający link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pilne pytanie! Właśnie dziś podbiłem kartę i mam straszny nakręt na Kaczawkę bo pierwszy raz wykupiłem górskie.Bardzo proszę o podpowiedź czy przy takim wysokim stanie wody warto łowić,jeśli tak to jakim sposobem najlepiej.Nurt strasznie mocny więc pewnie nie wszystkie metody wchodzą w grę.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam...

Mam pytanko co do rzek górskich i nizinnych a także zbiorników.

Nie opłacałem karty od 4 lat bo jak wiadomo nie było czasu na łapanie i takie tam..

Teraz chciałem opłacić i mam dylemat czy opłacać tylko nizinne, czy także górskie,,

czytałem wcześniej na forum że Kaczawa do dopływu Czarnej jest rzeką górską , czyli rozumiem że Czarna jest w całości jest górska?? .

A co ze zbiornikami ?? Kunice, Słup, i inne, czy one też się kwalifikują jako nizinne i górskie??, i jak jest z rzeką Odrą, gdzie zaczyna się część górska a nizinna ??

Proszę o odpowiedz bo czekam z zapłatą karty czy tylko nizinne czy dopłacić także górskie.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malumalu, Czarna jest wodą nizinną. A co do zbiorników Słup, Kunice to wystarczy opłata wód nizinnych. Zresztą jak będziesz opłacał kartę to napewno odpowiedzą Ci na twoje pytania w kole. Nie wiem z kąd jesteś ale z zadanego pytania wnioskuję ze z okręgu legnickiego a tu obowiazuje jeszcze dodatkowa opłata za wedkowanie z łodzi jeżeli zamierzasz tak wedkować. Jeżeli opłacisz wody gorskie to podaj mi na PW swego emaila to podeśle Ci skan strony z aktualnego wykazu WODY KRAINY PSTRAGA I LIPIENIA w okręgu legnickim na lata 2009-2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odra czarna kaczawa od złącza rzeki czarnej kunice spalona koskowice słup jaśkowice to wody nizinne wszystkie jeziora zbiorniki żwirownie to wody nizinne i opłata wynosi 161zł a jeśli chcesz opłacic dodatkowo wody górskie to +40zł czyli =200zł kaczawa jest wodą górską od żródła czyli góry kaczawskie do złącza czarnej wody rzeka skora to tez woda górska rzeka bóbr to woda górska rzeka kwisa to woda górska czy sie opłaca opłacać wody górskie powiem że tak bo w takiej śmiesznej kaczawie jest dość sporo pstrąga i lipienia mówie oczywiście o wymiarach bo takich krótkich po 15cm albo 20cm to jest masa ale ja wetkuje tylko muchowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rybka to przede wszystkim kleń, Jaź, okoń, szczupak, płotka, kiełb, reszta ewentualnie podchodzi z odry (mówimy o okolicach Prochowic) bliżej odry nie da sie podjechać, chyba że z bucika wałem (dodam że jest tam teraz rezerwat "Korea") ewentualny dojazd od strony Kwiatkowic ja sie nie odważyłem tam pojechać (z 10km po polnych - leśnych, drogach)

w tym temacie też coś wspominają o złączu Kaczawki z odrą

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=118&postdays=0&postorder=asc&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 3 months later...

Odświeżam temat. Czy ktoś ostatnio był na Kaczawie (chodzi mi w szczególności o odcinek Złotoryja i w górę). Czy wiadomo co się dzieje na tej cudownej i przepięknej rzece? Dwa ostatnie lata były beznadziejne, obwiniano o to kormorany. A jak jest na chwilę obecną? Proszę o wieści jeśli ktoś ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...

witam

czy ktoś był już w tym roku na Kaczawie w okolicach Złotoryi? Ewentualnie też na Skorze? Jakie wyniki? Ja byłem ostatnio i masakra, całkowite zero, nie widać w ogóle ryby, i tak się zastanawiam, czy to po prostu dzień gdy nic się nie działo, czy też jakieś kolejne nieszczęście spotkało tą wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.03.2017 o 12:40, pewniak napisał:

witam

czy ktoś był już w tym roku na Kaczawie w okolicach Złotoryi? Ewentualnie też na Skorze? Jakie wyniki? Ja byłem ostatnio i masakra, całkowite zero, nie widać w ogóle ryby, i tak się zastanawiam, czy to po prostu dzień gdy nic się nie działo, czy też jakieś kolejne nieszczęście spotkało tą wodę...

Czołem, zapewniam Cię, że to nie jest kwestia dnia... byłem na Kaczawie, na Skorze, na Bobrze i... jest niedobrze :) Generalnie nie widac ryby, na 9 wyjazdów, 4 mikro lipipionki i kilka pstrągowych brań. Jest bardzo słabo i nie wiadomo dlaczego. Kilka wariantów po "mieście" krąży: 1) Kormorany; 2) "kormorany" na rowerach; 3) wysoka woda i ryba jest w Szczecinie; 4) PZW zapomniało do czego zostało powołane. 

pozdrawiam

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki za info. Czyli jednak cos zlego znow sie stalo tej wodzie, fatalne wiesci... pytanie gdzie teraz na pstraga? Masz moze wiesci tez z innych rzek tzn glownie strzegomka, kwisa i nysa klodzka??? Trace pomysly na to gdzie jechac za ta piekna ryba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.