Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
Mtx

Karta wędkarska

5 postów w tym temacie

Witam czy jak mam  16 lat i mam legitymacje i karte wędkarskom to mogę łowić na 2 wędki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm

Poza kartą wędkarską potrzebujesz jeszcze zezwolenie na amatorski połów ryb wędką. Zezwolenie to otrzymasz opłacając składki PZW na ochronę i zagospodarowanie wód. Wysokość tych składek zależy od tego czy jesteś zrzeszony czy nie i na jaki okres oczekujesz zezwolenia. Otrzymasz rejestr połowów, który wypełniasz zgodnie z jego wytycznymi. 

To czy możesz łowić na dwie wędki zależy od kilku czynników:

- rodzaju wód na których łowisz - niektóre łowiska dopuszczają tylko jedną i stawiają inne obostrzenia.

- techniki połowu - przykładowo stosują techniki spławikowo gruntowe, możesz ustawić dwie wędki. Przy technice spinningowej możesz używać tylko jednej, co wyklucza np. postawienie gruntówki i jednoczesne machanie spinningiem.

Jako szesnastolatek będziesz mógł już łowić bez opiekuna, także w nocy.

Na stronach PZW odnajdziesz niezbędne informacje:

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/cms/23470/skladki_na_2018_rok

Większość formalności możesz także załatwić w swoim kole wędkarskim. Jeżeli jeszcze nie jesteś członkiem koła, łatwo znajdziesz takie w swoim regionie np. na stronach PZW lub udając się do sklepu wędkarskiego, co bywa wygodne i czasem łączy się ze zniżkami w sklepie, który np. prowadzi koło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RSM nie rozpędzaj się! Chłop ma kartę i opłaty z tego co zrozumiałem. 

W regulaminie średnio jest opisane czy taki chłop jak Mtx może łowić na dwie wędki. 

Mtx możesz łowić na dwie wędki na wszystkich wodach i metodami które na to pozwalają. 

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz Łowić na dwie wędki.

W regulaminie nie jest tak dokładnie określone 

Dziękuje i Pozdrawiam życzę dużych ryb 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym poruszyć problem opląt kart , podziału rzek na rejony. Drodzy wędkarze  kiedy się wreszcie zbuntujemy wszyscy  odnośnie tych bania luków- nazwijmy to delikatnie. Kiedyś karta była na cała Polskę tylko dopłaty na wody górskie. Dzisiaj np. rzeka wisła trzeba mieć dopłatę na  rejon mazowiecki , rejon siedlecki i radomski żeby można łapać w Górze Kalwari i  Maciejowicach. Miejsc jest mało . Mieszkam  w połowie  drogi . Ja rozumiem jeżeli są łowiska specjalne dodatkowo zarybiane np. Oblin czy Podzamcze to ma sens ale RZEKI . Ludzie 21 wiek a u nas średniowiecze. Panowie z zarządów zarabiają za dużo i bawią się za nasze pieniądze . Co my wędkarze na ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dragon

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz