Skocz do zawartości
tokarex pontony

Poszukuję kogoś z PZW Tarnobrzeg(najlepiej ze Stalowej Woli)


BobekSTW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję kogoś z PZW Tarnobrzeg, a najlepiej z miasta Stalowa Wola. Jeśli oczywiście nie ma nikogo z Stalowej Woli, to niech piszę każdy kto jest z PZW Tarnobrzeg. Mam kilka pytań. Czy dodatkowa opłata na zbiorniki PZW Rzeszów jest na każdy zbiornik osobna, czy na wszystkie wody stojące jest jedna opłata ? (chodzi mi o zbiorniki Ożanna, Niedźwiadek). Czy jest też jakaś dodatkowa opłata na Wisłę w Sandomierzu? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Rzeszów ma porozumienie na zasadach wzajemności z Okręgami PZW "Ściana Wschodnia" tj. Tarnobrzeg , Radom , Zamość, Lublin , Chełm , Biała Podlaska, Białystok i Siedlce. Do połowu metodą spinningową na terenie w/w Okręgów wędkarze O. Rzeszów są zobowiązani do posiadania znaczka na wody górskie . Wędkarze w/w Okręgów do spiningowania na wodach Okręgu Rzeszów są zobowiązani do posiadania opłaty na wody górskie lub znaczka opłaty spinningowej w zależności od tego jaka opłata funkcjonuje na terenie danego Okręgu.

Skoro piszą o metodzie spinningowej i dopłatach tylko do niej , to pozostałe metody wchodzą w opłatę stałą dla każdego okręgu , na zasadach wzajemności .

Do tego dochodzi wzajemność z O Kielce , oraz część Okręgu Tarnów (chodzi o odcinek Wisły )

W Okręgu Rzeszowskim obowiązuje dodatkowa opłata na zbiorniki 20 zł (stawy , zalewy , glinianki , żwirownie itp.)

Zakaz połowu ryb metodą trolingową w całym O Rzeszów.

Podniesiono wymiar szczupaka do 50 cm , Karpia do 35 i pstrąga potokowego do 30.

Ożanna i Niedźwiadek wchodzą w jedną opłatę (nie są łowiskami specjalnymi )

Niedźwiadek ma kilka zakazów swoich :

- zakaz połowu z łodzi i innych środków pływających

- zakaz wywożenia , wynoszenia zanęty i stawiania bojek

- zakaz brodzenia przy spiningowaniu z brzegu

-zakaz palenia ognisk na linii brzegowej i wycinania drzew i krzewów w obrębie zbiornika i lasku

- zakaz parkowania przy lini brzegowej zbiornika

Trochę się opisałem ale mam nadzieję , że Ci pomogłem i punkcik dostanę :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę opłacać spinningu. Interesuję mnie grunt i spławik. Czyli na żywca mogę łapać. Ok, a opłata na Niedźwiadek i Ożanna to koszt 20zł ? Odpowiedz jeszcze tylko na to, dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz spinningować to wystarczy opłata ta którą wnosisz w swoim kole .

Ożanna i Niedźwiadek są zaliczone do "zbiorników" więc wymagane jest opłacić 20 zł .

Nie mam pojęcia tylko jak w Twoim przypadku to ma wyglądać . Czy wystarczy wpłacić pocztą np. na rachunek Okręgu Rzeszów czy może udać się do najbliższego koła w naszym okręgu ? A może ta opłata obowiązuje tylko wędkarzy z O.Rzeszów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem jak się opłaca, bo wpłacałem w tamtym roku. Idzie się do mojego koła (lub innego zależy do którego się należy) i się mówi że chce się opłacić te zbiorniki a oni juz znaczki z PZW Rzeszów mają. Pytałem o cene bo ktoś mi powiedział, że 35 zł za Niedźwiadek, że osobne opłaty dlatego pytam. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Mógłby mi ktoś pomóc w znalezieniu okręgów które mają podpisane porozumeinia z okręgiem tarnobrzeskim? (wiem tylko o Zamościu). Aha jeszcze jakby ktoś był taki miły to gdzie mogę znaleźć obszar który obejmuje okręg tarnobrzeski? Czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.