Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

2 lata na Wiśle i tylko 3 rybki, co robie źle?


suenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Problem mam taki jak w temacie - przez 2 lata z gruntówką udało mi sie złapać na wiśle węgorza 40cm, małego sumika i kilka dni temu okonka na spławik. Co robie nie tak?

Sprzet to chaczyk węgorzowy 1/0 czasem mniejsze (wiele juz przerobiłem) żyłki od 0,2 do 3,5 (taką mam w tej chwili na jednym chamskim sprzęcie z kotwicą na suma)

Na haku kilka rosówek, czasem uklejka żywa/martwa.

obciążenie to trumienka od 80 do zdażało sie że nawet 200 (przy powodziach)

Wędka ustawiona możliwie pionowo, rozluźniony hamulec i zamknieta szpula, na szczytowce świetlik i moje czujne oko.

Miejsce pokazał mi stary poznany przy okazji wędkaż, byłem z nim kilka razy na nockach i na ten sam sprzet, te same robale zawsze miał minimum 2 sztuki suma albo węgorza. W weekendy na nocke trzeba przyjechać albo w sobote razno albo juz piątek wieczorem bo wszystkie główki są zajęte, co moim zdaniem też jakoś świadczy o miejscu.

Experymentowałem troche w zeszłym sezonie na białą rybe, kombinowałem zanęty, różne koszyki, chaczyki itp - bez efektu.

wczoraj probowałem szcześcia na wątrobke, później serca drobiowe bo gdzieś wyczytałem ze dobre na węgorza no i oczywiście na jednym sprzecie rozuwy. Oczywiście nic sie nie wydażyło!!

Powiedzcie co robie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowiąc takim sprzętem nastawiasz się na dużą rybę . Która nie trafia się tak często jak drobnica .Podstawa to znalezienie dobrego łowiska gdzie przebywa duża ryba. Wszelkiego typu doły będą miały mieszkańca w postaci dużego drapieżnika ( najczęściej sum) .

Wisła jest rybną rzeką , drapieżników jest w niej sporo .

Osobiście nie wyobrażam sobie nocki nad Wisłą z rosówką na haczyku i bez brania . Nawet duży leszcz potrafi brać na rosówkę . Przeszkodą może być za duży hak lub za gruby przypon . Musisz się zdecydować czy łowisz grube ryby na mocny sprzęt , czy łowisz białą rybę na delikatniejszy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie brat mi opowiadał jak wędkarze w Warszawie łowią na Wiśle np białą rybę: Hak 6,8 przypon 0.18 lub 0.20 i z 6 białych robaków lub z 8 pinek. Zazwyczaj efekty takich połowów konczyły się mizernie. Mój brat zakłada hak 10,12,14 przypon max 0.14 2 białe robale lub max 4 pinki i efekty ma niezłe (leszcze 40-50cm, płocie ok 30 cm itp itd) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcesz mieć więcej efektów, spróbuj trochę inaczej. 1 wędka jak do tej pory ciężko, na dużą rybę. Drugą zamień na feedera z koszyczkiem. Do koszyczka coś taniego np. Feeder Specjal Trapera lub Magnum standard Dragona (tutaj na rzekę koniecznie dodaj klej) plus duża paczka pinki i puszka kukurydzy. Warto poexperymentować z wielkością haczyka, grubością i długością przyponu.

Będą efekty, nie załamuj się.

Pozdrawiam!

(też kiedyś zaczynałem tak jak ty tyle, że na Bugu)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.