Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Elektroniczne Sygnalizatory brań


jarweg

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Witam mam do was prośbę abyście pomogli mi w wyborze sygnalizatorze brań:

1. FIRMY Sanger MODEL ANACONDA

2. VIDEOTRONIC MODEL KONESER

Ewentualnie prosiłbym o jakieś porady techniczne gdyż będzie to mój pierwszy sygnalizator, na grunt łowię już jakiś czas, mogę przeznaczyć na to około 200 zł za wszystkie cenne podpowiedzi będę wdzięczny chyba że może jakiś inny model za sugestie dziękuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli chodzi o sygnalizator to nie koniecznie musi być z górnej półki ja używam od5lat takich po 40 zł i jest ok tylko zmieniam baterie. Dobrze by było aby sygnalizatory miały regulację tonu dźwięku i głośności to znacznie ułatwia i uprzyjemnia kożystanie z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 2 takie po 40 zł mam je już 2 lata są falo odorne i wodoszczelne,i przez te 2 lata użytkowania nie zmieniałem jeszcze baterii kupiłem raz a porządnie kosztowała chyba z 18 zł jedna firma tych sygnalizatorków to ''videotronic'' jeden z czerwoną diodą a drugi z zieloną dla odmiany żebym wiedział do której wędki z namiotu wybiegać i nie wpaść w inną bo człowiek zaspany z namiotu wybiega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Bartosz

tomek1 z tego co ostatnio usłyszałem w wędkarskim to to, że praktycznie wszystkie podpórki, sztyce, nasadki, sygnalizatory itp. mają zuniwersalizowane gwinty tak, by każdy do każdego pasował. Nie wiem co prawda jak to jest w praktyce (bo na allegro różne wynalazki można znaleźć :lol: ) ale tak mi powiedziano. Mam jeszcze nadzieję, że o to Ci chodziło! :cool: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmierzeniu wyszło mi M10x1

Na pewno jest to jakaś nietypówka. U mnie w firmie chłopy z narzędziowni nie mogli dobrać gwintownika do tego. :roll: Pomiar na zewnątrz gwintu wykazał 9,3 mm.

Ale w czym rzecz :mrgreen: dostałem taki statyw- minirodpod z Zebco i jeden z gwintów wewnętrznych był uszkodzony. W związku z brakiem możliwości przegwintowania odciąłem kawałek pręta ze zjechanym gwintem, pilnik w ruch i wszystko gra i buczy :wink::cool:

Dzięki za zainteresowanie tematem Andi i Bartosz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie nie nie! Nie tak:D Ja ostatnio to praktykowałem na nocce.

Stoi picker na dwóch podpórkach, około 30 cm od szczytówki jest postawiony zwykły sygnalizator,żyłka włożona w sygnalizator. Wszystko pięknie chodzi. Jest to fajne bo po około 8 godzinach patrzenia na szczytówkę trochę oczy się męczą:D Ja tylko ostatnim razem złowiłem tym sposobem 11 leszczy 0.5-1 kg, koluchów 10,i 2 karasie złociste po 0.5 kg.

Pozdrawiam,i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targu wyrwiesz takiego za 30zł.
Może i dobry ,ale jak padnie to trzy dychy w plecy ,bo straganiaż ci nie wymieni.Osobiście uzywam Videotronika i dlamnie ,nawet te najtanisze wersje są niezawodne ,a mam jeszcze takiego z przed 20lat i dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci spokojnie polecic sygnalizatory firmy Videotronic Nova

48b60fc94994eaa5.jpg

Obecnie uzywam tych z gory (na zdjeciu) maja one oprocz regulacji glosnosci i tonu dodatkowo regulacje czulosci bran i to sie naprawde sprawdza.

Te dolne tylko: regulacja glosnosci i wybor tonu ( nigdy nie mailem z nimi wiekszego problemu)

Kupione na bazarze:

Gorne - model MC cena 75 zl za sztuke

Dolne - model ZX3 cena 40 zl za sztuke

I z wymiana u straganiarza tez raczej nie bylo problemow jak mi jeden zaczal szwankowac, wymienil od reki, a w sklepie to zapewne wyslaliby na naprawe gwarancyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O co chodzi widze po szczytowce jak mi ja wygina i jest branie a sygnalizator milczy (jest napewno wlaczony) ;)

Czy wedka powinna byc pod jakims katem, zylka poluzniona-naprezona, sygnalizator powinien byc blizej szczytowki - czy bardziej po srodku, czy co bo juz nie wiem co robie zle. Prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel77 wszystko zależy od sytuacj nad wodą ,ale sygnalizator powinien być ok polowy wędziska i raczej tej polowy przy rękojeści .nie znam sytacji innych aby był przy szczytówce .Teraz jeśli masz brania bardzo delikatne ,to albo zmniejsz siłę naprężacza* żyłki lub ustaw wędzisko tak aby żyłka nie tworzyła kąta z wedziskiem,czyli jaśniej żylka powinna wychodzić prosto z wędziska i w jednej lini dochodzić do zestawu .Im kąt ostrzejszy tym opór większy.

*naprężacze zylki to -swingery ,bombki.małpki ,policjanty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość wobler129

Przeczytałem temat, ale może macie jakieś nowe do polecenia? Chcę nabyć bardzo głośne 2 sztuki cena za 2 sztuki - coś koło 100zł. :wink: Czekam na propozycje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę nabyć bardzo głośne

Sygnalizator to czysta elektronika, zawsze możesz dokupić transmiter bezprzewodowy i syrenę z alarmu samochodowego, a to obudzi Ciebie i wszystkich dokoła :mrgreen: (gorzej z karpiami mogą uciec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako wędkarz dość już starej daty proszę o jedno. Nie jest to tylko moje zdanie ale wielu moich kolegów. Ja chcę nad wodą wypoczywać. Napić się browarka pogadać z kumplami popatrzeć na wodę i przy okazji czasem coś tam złapać.

Do piany doprowadzają mnie koledzy z sygnalizotaromi. Szczególnie jak nic im nie bierze cięgle przerzucają i co chwila piszczą tymi maszynkami. Nie wystarczy zwykły kiwak przymocowany do przelotki z bombką styropianową? W nocy można włożyć do niego świetlika i przyczepić dzwonek. Przecież się chodzi na ryby nie po ryby.

Piękny jest dźwięk zarzucanego zestawu. Pięknie też zobaczyć podskakujący wskaźnik i dzwonienie dzwoneczka. I oczywiście widok świetlika na sygnalizatorze skaczącego jak ogłupiały jest też cudowny. I jeszcze jedno. Jak idziecie z wędkami z ryb to zdejmujcie dzwonki. Bo już nie raz leciałem do wędki. A akurak ktoś przechodził z dzwoneczkiem nie zdjętym.

Tak tylko popisałem sobie.

Wniosek

Sygnalizatory z odbiornikiem wibracyjnym w kieszeni. To rozumiem. Fakt trochę droższe ale przynajmniej nad wodą słychać żabki ptaszki i szum lasu. A nie jazgot sygnalizatorów. Szególnie w nocy to jest męczące.

Pozdrawiam i jak kogoś uraziłem to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Do piany doprowadzają mnie koledzy z sygnalizotaromi. Szczególnie jak nic im nie bierze cięgle przerzucają i co chwila piszczą tymi maszynkami.

To tak :)

Nie wystarczy zwykły kiwak przymocowany do przelotki z bombką styropianową? W nocy można włożyć do niego świetlika i przyczepić dzwonek. Przecież się chodzi na ryby nie po ryby.

Nie. Planuję dłuższe zasiadki na karpie. A tutaj zdarzy mi się przysnąć przed wędką na łóżku :mrgreen: Więc co mnie obudzi? Ping-pong? :grin:

Wystarczy taki dźwięk, który mnie obudzi z łóżka przy wędce, bo 10m od wędki w namiocie to byłoby ciężko? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja nie przysypiam? Kiedyś koleżka mnie stuka i gada. Zwariowali ci rowerzyści czy co? A o co chodzi się go pytam? Jest druga w nocy a tam ktoś jeździ na rowerach.

A to był hałas od kołowrotów z wolnym biegiem. Na raz dwa brania. Ja oczywiście spałem a kolega nie jest wędkarz tylko lubi z nami piwka się napić.

Ale teraz już wie że ten dźwięk to branie.

Nieważne

Kup sobie sygnalizator z wibratorem. I włóż do gaci. Jeden świeci na zielono drugi na czerwono. Czyli jak zobaczysz że w gaciach coś się trzęsie i palą się na czerwono to pomykasz na lewo. Na zielono w drugą stronę :)

No i cicho i miło będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.