Skocz do zawartości
tokarex pontony

Elektroniczne Sygnalizatory brań


jarweg

Rekomendowane odpowiedzi

jaki sygnalizator brań jest najskuteczniejszy jeżeli chodzi o łowienie gruntowe?
Wypowiem się tylko w temacie połowów na rzece bo tylko tam łowię. Najlepszym wskaznikiem brań przy połowach gruntowych jest szczytówka fegera i jej drgania podczas brania /fajnie mi się zrymowało/. Przy cięższych zestawach mocuję dzwonek na szczytówce.

Elektroniczne sygnalizatory przy połowach na rzece nie zdają egzaminu zupełnie.

czy łowiąc bez zanęty jest szansa na jakąś większą sztukę?
To tak jak w totku. Skreślisz najprostrzą kombinacę cyfr to liczysz tylko na szczęście, a jak skreślisz jakiś systemik to masz większą szansę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Elektroniczne sygnalizatory przy połowach na rzece nie zdają egzaminu zupełnie

No nie zupełmie keri ,nie wyobrażam sobie jesiennych nocnych połowów na Odrze bez elektronicznych sygnalizatorów ,nie wiem dlaczego ale tylko jesienią je używam ,może dlatego że noce są bardzo długie i można branie przespać ,w każdym bądz razie mi się sprawdzają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam sygnalizatorów. Zwykle łowię metodą gruntową na żywca i czasem branie jest raz na miesiąc i głupio byłoby przeoczyć. W sytuacjach ekstremalnych np. -10 st.C łowię w miejscu gdzie można podjechać blisko do wody zarzucam rybki wsiadam do auta, uchylam szybę i czekam na pik,pik. :lol:

Dodam tylko, że łowię do momentu jak nie mogę wyciągnąć zamarzającej żyłki z wody. I prawie zawsze jestem nad wodą jeszcze w Sylwestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można branie przespać
To się zgadza ale ja wieszam dzwonek i da się usłyszeć.

A elektroniczne sygnalizatory nie sprawdzają się dla tego u mnie że łowię na sporych uciągach i niestety miałem sporo oszukanych brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja kupiłem Linea Effe za 55 zł i juz drugi sezon bardzo dobrze mi się sprawuje. Regulacja barwy dzwięku i głośności oczywiście też jest. Zasilanie:9voltowa bateria wystarzczy na około 2 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

firma DRAGON wypuściła taki oto sygnalizator,

5cd6b3c673a9d27dmed.jpg

zaletą tego sygnalizatora jest wymiar nie przekracza 2,5cm.

tak więc jego wielkość nie przekracza połowy mego kciuka :grin:

poza tym posiada sygnał dżwiękowy oraz optyczny w postaci czerwonej diody LED,

cb7d65c9fb4b07admed.jpg

zasilany jest dwoma takimi bateryjkami,

51580b45633807e3med.jpg

wczoraj wrzuciłem go do wody na 5 sekund, pipczał i świecił pod wodą, ta krótka kąpiel jak się okazało nie zaszkodziła mu, jednak myślę że jakby go tak troszeczkę dłużej potrzymać to napiłby się wody, ponieważ komora gdzie znajdują się baterie nie jest niczym zapezpieczona, tylko zamykana jest na tzw. dekielek na wcisk.

teraz wady, pierwsza z nich to ta że przed każdym zacięciem trzeba ściągnąć żyłkę z rolki, jak się tego nie zrobi to myślę że możemy się pozbyć tejże rolki :sad:

4bd241848e369630med.jpg

druga wada to właśnie ten sygnał dżwiękowy i optyczny, nie wiem na jakiej zasadzie on działa, ale gdy podczas napinania żyłki to na przemian raz piszczy i świeci, póżniej pauza i tak w koło, jednakże gdy np. się pozostawi rolke w pozycji pipczenia to będzie tak pipczał do póki się nie przekręci rolką w pozycje aby zamilkł :grin:

e49c0bdb8bc110dfmed.jpg

tak więc przedstawiłem mały teścik tego wyrobu, jakby były jakieś pytania z nim związane to proszę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andi, ale ekstra Ci to wyszło.

teraz wady, pierwsza z nich to ta że przed każdym zacięciem trzeba ściągnąć żyłkę z rolki, jak się tego nie zrobi to myślę że możemy się pozbyć tejże rolki

A jak przepuszczasz przez niego żyłkę , że grozi urwanie rolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest pod kijem między kołowrotkiem a pierwszą przelotką to wtedy żyłka tworzy tak jakby kąt rozwarty ponieważ po środku spoczywa na rolce tegoż sygnałka, w innych przypadkach tworzy ona linię prostą, w momencie nagłego zacięcia rolka ta przejmuje na siebie część naprężenia żyłki, a czym średnica przelotek jest większa a o stopkach nie wspomnę, tym te naprężenie jest większe, rolka ta jest mocowana za pomocą śrubki typu blachowkręt o średnicy 2mm. sam łepek ma 3.5mm. a cała rolka trzyma się na plastikowym trzpieniu o średnicy 4.5mm, tak więc można przypuszczać że w momen....chyba już to pisałem :grin:

takie są moje wnioski :grin:

A jak przepuszczasz przez niego żyłkę , że grozi urwanie rolki?

tak jak widać na zdjęciu

9a3f11418114567dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Te tańsze to raczej wątpie żeby wytrzymały kilka godzin w ulewie, ale zwykły deszcz raczej im nic nie zaszkodzi. W razie dużego deszczu można założyć na sygnalizator osłonkę wyciętą z połowy plastikowej butelki typu pet :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
a na wodzie stojacej jak myslicie co lepsze

DS czy bombka?

Łowię zarówno na DS jak i na zwykłą gruntówkę ze sprężyną gdzie sygnalizatorem jest tzw. bombka. I jedna metoda i druga jest ciekawa i nie zrezygnuję z jednej na rzecz drugiej . Musisz połowić i tak i tak i zobaczysz która Ci bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.