Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Bylem wczoraj po pracy na chwile w okolicach Orlowa sprawdzic czy woda jeszcze plynie ;) Okolicznosci przyrody byly wrecz piekne, przed zachodem slonca mgla zaczela na pola przy rzece wchodzic. Machalem spiningiem przez ~2h do zmroku i zero kontaktu z ryba. Komary mnie wczoraj nie jadly, na szczescie srodek w sprayu jalis mialem, a latalo ich b.b.duzo. Zielsko w wodzie zaczyna b.szybko rosnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Bzurce od 15 do 19. Woda nie zbyt ciekawa-brudna, ale oczyszczała się(z godziny na godzinę widać było poprawę). Na pierwszy ogień poszła Rapalka JSR04SD po kilku rzutach zacinam niewymiarowego szczupaczka 38 cm. Obławiam cały kilometr rzeki Rapalką ale bez rezultatów. Podszedłem do mojego bankowego kleniowego miejsca na tym odcinku, ryby zbierały coś z powierzchni, ale były małe. Jednak postanowiłem obłowić to miejsce, bo słyszałem, że pod młodzianami lubią stać grubsze sztuki. Bodajże 5 rzut i widzę w polarkach uderzenie nie wymiarowego klenia, ponawiam rzut, ale tym razem nieco poniżej tego brania i kiedy sprowadzam na napiętej żyłce do swojego brzegu Dorado Magica, zauważam jak kleń łyka woblerka, odwraca się i szykuje się do ucieczki. Szybkie zacięcie, krótki hol i mam pierwszego klenia na spinning. Rybka miała całe 31,5 cm. Rybka łyknęła stosunkowo głęboko przynętę, wypinanie trwało dłuższą chwilę, więc nie narażając życia ryby, wypuściłem ją bez fotki.

Więcej rybek nie było, ale wreszcie upolowałem klenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik15 Gratulacje za klenia :) Czy ta miejscowa jest w okolicach Lowicza ?

Ja bylem w sobote w Orlowie. Szczupakow nadal nie widac (spining i zywiec), okonie tez sie gdzies wyniosly chyba. Udalo mi sie wyciagnac kilka ploci, w tym jedna ladna, oraz 4 leszcze - sredniaki. Jeden leszcz jeszcze mial koncowke wysypki tarlowej, pozostale juz gladkie. Na czerwone robale bran zero, na biale i pinki sporadycznie male plotki. Udalo mi sie nazbierac larw chruscikow, ale tez bez rewelacji z braniami. Dopiero kanapka larwa+pinka poprawila liczbe bran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam prośbę,czy może mi ktoś powiedzieć,(mam opłacony okręg łódzki)czy mogę wędkować na dopływach rzeki Bzury w miejscowości Orłów,tam do tamy dopływają dwie rzeczki jedna płynie równolegle do drogi asfaltowej druga prostopadle,łączą się kilkadziesiąt metrów przed tamą.Kilka lat temu łowiłem na tej "prostopadłej",brały płotki,a na spining trafiały się szczupaki i okonie.Pytam dlatego że nie chcę mieć problemów z kontrolującymi,wędkowanie to ma być relax,stresu dostarcza nam życie każdego dnia wystarczająco.Za wszelkie info z góry dziękuję,pozdrówka dla wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik15 To prawda, ze za Urzeczem rzeka robi sie bardziej "dzika" :)

Daleko nigdy sie nie zapuszczalem, a jak widac warto. Napisz jeszcze jak bardzo daleko. Z tego co pamietam tata Cie dowozi nad wode i maszerujesz dalej - chyba ze pomylilem userow ;)

mol39 Napisz posta w powitalni.

Co do wody o ktora pytasz - ja wlasnie najczesciej lowie na tych doplywach. Tez nie mam karty skierniewickiej i tylko tam mozna moczyc kija. Na samej Bzurze do miejsca gdzie Ochnia wpada, wiec jeszcze wczesniej. Prosze mnie nie pytac dokladnie gdzie, bo nie szukalem :) Pamietaj tylko, ze na tych doplywach jest kilka "budowli wodnych" i obowiazuja odleglosci ochronne. Jadac od Piatku do Orlowa jest za lasem maly jaz/zastawka, pozniej jest duzy jaz z przejazdem. Slyszalem, ze kontol prawie zawsze kogos przylapuje na wedkowaniu na cyplu (laczenie sie tych 2 doplywow) ktory jest jeszcze w strefie ochronnej tego pierwszego malego jazu....

Jak masz oplacony lodzki okreg, to chyba za 20-30 zl mozesz dokupic Skierniewice, ja niestety nie mam takiej mozliwosci (z moim sieradzkim) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik15, nie zgodze sie z tobą:] ja tam jak nie zacznie przybierać zakładam wodery i robię spacer przy nurcie :grin: klenie i jazie moga sie paść w zachodzie słońca :razz:

Oczywiście o innym wędkowaniu można zapomnieć jak pisałeś :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,widziałem zdjęcia zrobione w miejscowości Orłów w ostatnią niedziele Bzura,Malinka i Moszczenica tworzą jedno wielkie jezioro,z wędkowaniem to chyba trzeba trochę poczekać,jak będę wiedział coś więcej dam znać :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem coś więcej:]

Wczorajszej nocy stan wody podniesiony o wiecej niż metr ,do granicy wałów nie wiele brakuje także wielka woda szybko nie zejdzie:/ kolejne wędkowanie może za miesiąc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kurcze pieknie ... Pod koniec lutego, w tym watku wstawialem fotki ze skrzyzowania rzeczek w Orlowie. Pozalewane byly pola az do lasu, ale to byla woda ze sniegu i bylo "widac" koryta rzek. Teraz jak piszesz ze polaczyly sie z Bzura w jedno wielkie rozlewisko .... az strach pomyslec. Masz jakies info o jazie w Woli Kalkowej, albo tamie kolo Soboty ?

PS jak masz mozliwosc, to wstaw te fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACooL, zapomnij o wedkowaniu w jakiej kolwiek okolicy bzury!!! pola,lasy już nawet domy w okolicznych wsiach pozalewane!!! Nie ma co liczyć,powiedz jak chcesz dojechać? Chyba że masz łódkę chetnie sie przyłącze:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos sie pochwalic co sie dzieje z Bzura. Kombinuje gdzie w piatek wyskoczyc po pracy nad wode.... Ja mam ~40 km. w jedna strone - moze ktos z okolicy sie wypowiedziec. Planuje Orlow, albo troche dalej Sobota, Urzecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować, ale raczej lekkim spinningiem poszukać ładnego klenia i jazia na łąkach. Dostałem od kolegi filmik, który nagrał nad Bzurą-widoczne na nim są owady, które wpadają do wody, na przy nurtowych łąkach i zostają natychmiast zasysane. Super widok. Swoją drogą złowił parę konkretnych jazi i nieco mniejszych kleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje Dominik. Moze ktos z forumowiczow byl w Orlowie i napisze, czy woda wrocila do koryta ... Szczegolnie chodzi mi o doplywy Bzury.
A może ktoś był ostatnio w okolicach Kompiny albo Kozłowa i powie jaki stan wody w rzece ,czy warto jechać? Mam dylemat i zastanawiam się czy nad Bzurę ,czy nad zalew Sulejowski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.