Skocz do zawartości
tokarex pontony

Budowa przyczepy podłodziowej


grzesiek111

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Robiłem ją typowo pod "Necko 380" jest to jedna z większych łodzi wędkarskich 390cmx160 w najszerszym miejscu. Jednak ta konstrukcja pozwala wozić wszystkie łódki ponieważ boczne podpory i tylny zderzak można regulować. Ja mogę ją rozsunąć do 4.5m a koła nie wystają na tyle wysoko żeby przeszkadzały przy szerszych łódkach (w ostateczności można wyżej podnieść rolki) Moim zdaniem ta szerokość jest w sam raz i nawet nie będe pisał ile z nią śmigałem i jak mocno trzyma się drogi. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować (bo koła mało wystają). Ja bym proponował zwiększyć szerokość o10cm na około 180 cm w zależności jaką kupisz oś i zwiększyć długość na każdym odcinku o 10cm co da razem z zderzakiem rozsuwaną do 5m. Moja waży 150 kg i mam dmc 750kg więc zapasu masz sporo. Tu podam jeszcze wymiary podstawowych profili reszta to kwestia co akurat masz( długości są po parę cm zawyżone aby swobodnie docinać.):

Dyszel 320cm 50x50x3

skosy od dyszla 2 po 80cm 50x25x2

zderzak 60x30x2 (do tego coś trzeba od spodu dospawać żeby był szerszy niż lampy)

poprzeczki 4szt 120cm 60x30x2

boki 2szt 215cm 60x30x2

profile wysuwane (z ramy do zderzaka) 2szt 120cm 50x25x2

Przypilnuj żeby diagnosta wpisał oznaczenie "przeznaczona do przewozu innych ładunków" co pozwoli wykorzystać ją potem do innych towarów.

Do sezonu jeszcze trochę czasu więc działaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wspaniała przyczepka, dzwoniłem się dowiedzieć ile profile by kosztowały to według obliczeń trzeba kupić nie całe 18 m za które mi policzyli prawie 400 zł. oś myślałem kupić taką

OSIE 750 WSZYSTKIE ROZSTAWY

http://allegro.pl/os-osie-750-wszystkie-rozstawy-tanio-i-solidnie-i1429344058.html

będzie dobra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Cię drogo podliczyli za te profile. Dawno nie byłem na żadnym składzie ale ceny za 1m wahają się od 7-11zł więc coś przesadzili ( poszukaj gdzieś indziej). Ośka jak najbardziej się nadaje trochę droższe są na trzech gumowych wałkach i wtedy jest bardziej miękka (ja zakładałem tą na czterech i nie jest żle to standardowa oś do przyczepek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Machnij pędzlem zwykłą minią lub jakąś lepszą podkładową . Na wierzch olejna i wystarczy. Wiadomo że każdy dba o sprzęt i jak będziesz miał chęć pomalujesz za 5-10 lat znowu. Będzie to i tak dużo lepiej jak te przemysłówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No fajniutka gratulacje.A zrobiles tylko pod swoja lodke czy bardziej uniwersalna.Ja mosze przerobic na bardziej uniwersalna bo mam dwie lodki.Sproboje przeslac dzis troche zdjec swojej przyczepy w tym stanie co jest teraz.Moze cos podpowiecie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się ja zrobić jako uniwersalna, tak ażeby przewozić i wygodnie slipować łódź do 5,5 metra. Na ten czas posiadam 4 metrowa krypę, ale w przyszłości kto wie, może kupię większą, wiec przyczepę już mam.

Wszystkie rolki są regulowane, tylną belkę, dziobnicę i tablicę oświetleniową mogę regulować w miarę szybko i bezproblemowo.

Ewentualnie przy 5 metrowej lodzi z silnikiem zaburtowym będę musiał przestawić oś do tyłu, ale ją też zamocowałem tak żeby łatwo można było ją przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zrobiłem również przyczepę, już b.dawno (opisana na forum), spisuje się idealnie.Chlapacze wywaliłem, bo urywały się non top, ale ja niestety muszę wykonywać hardcor by zwodować lodź.

Wyciągarkę mam elektryczną , jakiegoś chinolka do 2500Lbs, ledwo,ledwo, ale daje radę prawie z pionu wciągnąć lodź z pełnym osprzętem.

pozdrawiam

PIT

P.S

jutro w okolicach Puszczykowa, nogi w górę bo przelatuje, Panowie na brzegu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam.temat troszkę się zestarzał ,szukam koncepcji jak wykonać podłoge w przyczepie do przewozu pontonu ,niewielkie odległości do 50 km .Ponton to ok 80 kg + silnik i takie tam jak u wszystkich co wedkują ,jak ktoś ma jakieś zdjecia lub opis byłbym wdzięczny .Pomijam koszty i możliwości wykonania -brak mi pomyśłu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie,

Chciałbym sobie zrobić przyczepkę podłodziową.

szukam części i zastanawiam się czy lepiej skorzystać z oryginalnych osi producentów (np. Alko) czy lepiej prowadzić się będzie przyczepka na resorach piórowych od jakiegoś samochodu (np. Caddy)?

Proszę o wypowiedzi i pomoc.

pozdrawiam serdecznie

ARCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym sobie zrobić przyczepkę podłodziową.

szukam części i zastanawiam się czy lepiej skorzystać z oryginalnych osi producentów (np. Alko) czy lepiej prowadzić się będzie przyczepka na resorach piórowych od jakiegoś samochodu (np. Caddy)?

Proszę o wypowiedzi i pomoc.

pozdrawiam serdecznie

ARCZ

Ja swoją zrobiłem na gotowej osi SPP (Steelpress Polska) i mam kilka wskazówek dla Ciebie.

Taką oś jest łatwiej zamontować i w razie potrzeby odkręcić i wymienić lub sprzedać (nawet używane trzymają cenę). Łatwiej jest też ją przesunąć tak aby wyważyć przyczepkę, ogranicza się to tylko do wywiercenia 4 otworów w ramie.

Od razu muszę cię przestrzec przed kupowaniem zbyt twardej osi, waga przyczepki w moim przypadku to 100kg, do tego wożę na niej ponton 3,6m który waży 70kg i praktycznie oś mało co amortyzuje, a to przez to że oś ta ma dopuszczalny ciężar określony na 750kg. Przy lekkich podłodziówkach i łódkach do 200kg to jest bezsens :) lepiej kupić taką oś ale z maksymalnym naciskiem 500 albo i 350kg, ja muszę teraz ją sprzedać i wymienić na lżejszą albo spuszczać powietrze z opon :)

Kolejna rzecz, rozstaw szpilek...

ja na swoim złomie kupiłem koła od poloneza za 60zł za pare, a te felgi mają 4x98 rozstaw szpilek, i w takie coś radzę Ci celować, bo można zaoszczędzić na jednym ale za same koła Ci wyjdzie drożej.

Także polecam osie SPP (albo innego producenta) z rozstawem 4x98 i do tego koła od poloneza. Lepiej sprawdzić przed zakupem osi gdzie dostaniesz najtańsze koła do dostępnych rozstawów szpilek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja zdążyłem, ale wiedziałem o zmianie przepisów i rzuciłem wszystko a konkretnie prace przy łódce, pod którą jest zrobiona ta przyczepka, przyczepkę zarejestrowałem jaszcze nie całkiem skończoną, ale zrobioną na tyle, że nadawała się do przeglądu. Ucierpiała na tym łódka, bo na jej skończenie w lipcu zabrakło czasu i pieniędzy i może uda mi się ją skończyć w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem budować przyczepę ale w związku ze zmianą przepisów postanowiłem najpierw zasięgnąć informacji

- wydział komunikacji nie ma pojęcia kto dokonuje przeglądów takich pojazdów odsyła do ministerstwa

- w ministerstwie pan mnie poinformował że jego szef jest obecnie na kontroli placówek ubiegających się o pozwolenie na takie przeglądy wykaz będzie może kiedyś ( wspomniał że w środę na pewno będzie wiedział więcej )

-na moje pytanie czy to nie powinno odbyć się przed zmianą przepisów tak aby zachować ciągłość odpowiedział: " WIE PAN JAK TO U NAS JEST MOŻE I TAK POWINNO BYĆ ALE TRZEBA SIĘ CIESZYĆ ŻE W OGÓLE COŚ SIĘ DZIEJE W TEJ SPRAWIE"

-kolejną radą było że taki przegląd można wykonać np. w Czechach lub Niemczech gdyż są to zezwolenia unijne i oni są zobowiązani do ich honorowania

-powiedział mi również że są już firmy zagraniczne oferujące takie przeglądy na terenie Polski bez konieczności wyjazdu za granicę

PO PROSTU KOCHAM NASZ KRAJ :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

szczerze..... miałem stara przyczepke towarowa , została przerobiona odświeżona naprawdę solidnie ( ufam w pełni temu kto mi to robił - profesjonalista) wciagarka rolki itp itd około jak pamiętam 180zł

robocizna ( w tym już malowanie szlifowanie spawanie no wszystko 250zł )

teraz musze oc opłacic tylko i sam skończyć światła podpiąć( bedzie na tabliczce odkrecane na motylkach swiatła i tablica)

narazie zrobiłem nią tylko drogę 10km jechałem tez po nierównościach pustą przyczepką i naprawdę fajnie szła nic złego się nie działo ale fakt lekko skakała na dziurach .

Ale zawsze będe woził jakiś worek cięzko z czyms albo coś by doważyć. Sprzet już wszystko będe miał w łodzi ino plandeka bedzie . Będzie dobrze ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.