Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bydgoszcz - Gospodarstwo Rybackie Łysinin


car466

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

witam,

ja łowię od kilku lat w zasadzie tylko i wyłącznie na wodach "łysinina" i powiem tak - nie narzekam. pzw nie odpowiada mi z wielu względów i nie łowie tam mimo, że nad kanał notecki mam niedaleko, do chmielnik kilka km, ale jakoś zraziłem się do pzw.

w każdym razie apropo pytania - łysinin raczej całkiem blisko bydgoszczy nie ma jezior, natomiast ciekawe jeziora na pewno są w okolicach barcina, szubina, żnina, pakości.

co mogę polecić - jeśli masz łódź to jezioro gąbińskie, całkiem ciekawe jezioro tylko dojadz i dojście do wody słabe. ale w zeszłym roku trafiłem szczupaczka 85cm. w tym roku będę biegał za okoniem, chociaż za szczupłym też na pewno.

bez łodzi - ostrowieckie - od strony barcina. w zeszłym roku /hmm albo dwa lata temu/ rybacy wciągnęli siecią spod lodu suma 76kg, podobno sandacze też są ładne chociaż nigdy nie łowiłem. wyciągnąłem też stamtąd kilka lat temu parę ładnych leszczy. jeziorko ładne, zróżnicowana linia brzegowa chociaż w tej części, którą znam miejscówek też nie ma za dużo. ale na lodzie też miałem dobre wyniki z płotkami i z leszczykami - chociaż wiadomo trzeba trafić na miejsce bo jezioro duże. okoń spory też się trafia, czasem brały nawet na gruntówkę z czerwonym robakiem.

kolejne ciekawe jezioro - kierzkowo, łowiłem co prawda tylko zimą, ale płotki brały ładne dość. latem podobno łowią spore leszcze i wzdręgi, drapieżnika nie ma za dużo z tego co wiem.

co jeszcze - być może noteć w pomiędzy sadłogoszczem a łąckiem, również oba jeziora ciekawe ale nie było mi dane łowić, przydałaby się łódka bo łącko bardzo płytkie jest i trzeba daleko rzucać albo wchodzić w wodę, podejrzewam że najlepsze wyniki tam gdzie największy nurt. a co do noteci to zdarzało się łowić po kilkanaście kilo leszczy i poci, co prawda dla lata temu, nie wiem jak teraz jest. na sadłogoszczu jest podobno dużo węgorza ale raczej z brzegu nie ma dojścia. miałem kiedyś dobra miejscówkę przed samym jeziorem i brały tam nawet karasie, ale rolnik do którego należała łąka zagrodził przejazd i zaorał drogę... niestety tak to często wygląda.

co jeszcze - podobno rybne są oba żnińskie jeziora i tak zawsze się wybierałem, ale zawsze było mi nie po drodze i za daleko i droga ode mnie kręta i dziurawa.

meszno i bagno - ciekawe jeziorka, nie duże, mnóstwo pomostów chociaż niektóre tak chytrze porobione, że żeby wejść niezbędne wodery. miejsciowi i tacy "wakacyjni wędkarze" /z powodu sporej liczby działek wokół - przy mesznie troszkę mniej chyba/ łowią zazwyczaj jakieś małe płotki i leszczyki, nie widziałem, żeby mieli coś większego, ale jeziora zarybiane karpiem i zdarzają się takie kilkukilowe, sam nie próbowałem, bo po pierwsze karpi nie łowię, a po drugie raczej odpoczywam tam na działeczce, jeżdzę rowerem itd. natomiast na gąbińskim mam łódkę.

jest tego trochę i tematu nie wyczerpię raczej. na więcej pytań bardziej konkretnych jeśli będę mógł postaram się odpowiedzieć, nie chcę się chwalić co gdzie kiedy złowiłem, bo nie o to chodzi.

więcej informacji, które się przydadzą może znajdziesz tutaj

opłaty nieaktualne - z tego co wiem - całe gospodarstwo z łodzi 230zł. ja jako, że studiuję płacę 115 za cały rok i uważam, że nie jest to cena wygórowana za taki ogrom wody. i dla mnie w stosunku do pzw jest to lepsza opcja, bo na pewno tańsza - z tego co pamiętam na pzw składka jest jakos od kwietnia do listopada /przynajmniej tak chyba było kiedyś?/ a potem jakbym chciał łowić zimą, a łowię to musiałbym jeszcze raz płacić. tutaj tego nie ma. wydaje mi się poza tym, że wędkarzy trochę mniej niż np. na takich chmielnikach, można znaleźć fajne jeziorko gdzie ludzi jest mniej... bo wybór jest duży. nie znam wielu z tych jezior, które łysinin dzierżawi, ale może ktoś jeszcze się wypowie.

przypomniało mi się coś apropo noteci - kilka lat temu zdarzały się ładne sandacze przy ujściu noteci z jeziora w pturku. na samym pturku nie wiem jak to wygląda, ale podobno też są miejscówki.

szkoda, że w tym sezonie lodu było jak na lekarstwo bo zamierzałem sprawdzić kilka jezior, na których jeszcze nie łowiłem...

mam nadzieję, że troszkę pomogłem,

pozdrawiam

ps. być może się powtórzę, ale chętnie odpowiem na więcej pytań jeśli będę w stanie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz i wszelkie informacje. Ja jak dotychczas łowiłem jedynie na Skrzynce koło Wąsosza i w Gąsawie. Na gąsawskim latem są ładne okonki, płotki i leszczyki. Na gąsawie nawet w lutym zawsze cos bierze, lecz wielkosci pozostawiają wiele do życzenia. Mam łódke, wiec spróbuję odwiedzić to Gąbinskie. Jeszcze raz dzieki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Skrzynce łowił kilkanaście razy facet mojej siostry i podobno też się trafiały ładne szczupaki. A stamtąd na Gąbin rzut beretem. Ja z kolei planuję w tym roku sprawdzić Skrzynkę. Trafiłeś może tam coś ładnego? No i koniecznie muszę się wybrać na Ostrowieckie poszukać okoni, bo zimą w zeszłym roku trafiłem kilka ładnych.

A na Gąbińskim może się spotkamy kiedyś;). Najgorsze, że na łodzi dopiero wolno od 1czerwca, a doczekać się nie mogę. Tydzień temu byłem na Gąbinie, ale jeszcze woda zimna, pomosty pozalewane, jak to bywa wiosną, nie widać żeby się coś ruszało. Kilka okonków trafiłem, ale same maluchy. Chociaż cieszę się i tak bo to mój pierwszy sezon z okoniówką;)... Wcześniej zawsze wiosną łowiłem na spławik a od maja szczupaki, ale ostatnio coraz bardziej nudzi mnie spławikówka. Chociaż płotka już bierze ładnie z tego co wiem na niektórych zbiornikach.

A co do łowisk komercyjnych to temat faktycznie można przenieść do łowisk ogólnodostępnych... Chociaż nie wiem jak traktować tą kwestię bo to wody Gospodarstwa Rybackiego, więc pozwolenie z PZW nic nie daje...

O i w takim razie może ja się jeszcze czegoś dowiem - jak tam na Gąsawie wygląda z miejscówkami z brzegu itd? Nigdy nie byłem może warto się wybrać...

Tak z ciekawości mogę wiedzieć gdzie mieszkasz i ile masz lat? Może warto by było wymienić więcej ciekawych informacji na temat okolicznych łowisk. Ja jak widać w profilu mam 20 lat, mieszkam w Brzozie, od mniej więcej 3lat głównie spinninguję, poprzednie dwa lata właściwie tylko i wyłącznie poświęcone na łowienie szczupaków i od czasu do czasu spławik, w tym roku planuję spróbować łowienia okoni, zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie mam na koncie tylko kilka maluszków. Zanim zacząłem spinningować łowiłem w zasadzie tylko na spławik i czasami mi się zatęskni do jakiejś zasiadki za linem w jakiejś ładnej zatoczce albo za gorącym czerwcowym popołudniem nad rzeką czekając na ładne leszcze, czasami nawet za łowieniem 15centymetrowych płotek dla zabawy i dla sportu i rywalizując z ojcem kto więcej złowi. Ale do spinningu ciągnie mnie chyba taka natura myśliwego i być może to, że do spławika brakuje mi czasem cierpliwości i zaczynam kombinować gdzie znaleźć lepszą miejscówkę itd., natomiast ze spinem w zasadzie cały czas się przemieszczam, więc to chyba mój żywioł. Z chęcią również posłucham dobrych rad od jakiegoś bardziej doświadczonego spinningisty, bo generalnie chyba jeszcze sporo muszę się nauczyć. Z drugiej strony jakieś już małe sukcesy mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam wszystkich

Ja mam łódkę na Chomiąskim polecam te jeziorko. Jest tutaj kilka fajnych górek gdzie można się pobawić z ładnymi okoniami. Zębacz jest tutaj liczny a tak poza tym jak w każdym innym jeziorku biała ryba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Browar10 -> co do Mielna to z brzegu chyba ciężkie łowisko - dosyć płytko i trzeba daleko rzucać byłem kiedyś raz czy dwa, do tego ja znam tylko jedno miejsce gdzie można dojechać do brzegu - od strony Łącka, a inaczej chyba ciężko bo trzciny jest sporo szczegółnie od strony żwirowni w Wojdalu - zobaczysz zreszta na mapie - te dwa mniejsze jeziora to właśnie żwirownia... zabierałem się kiedyś, żeby spróbować połowić tam z łodzi, ale nie mogę się dorobić przyczepki, a łódź mam trudną dość w transporcie bo 4,50metra ma, najlepiej pojedź nad wodę i popytaj. Ja swojego czasu łowiłem na Noteci przed Mielnem i nie narzekałem - sporo okonia, chociaż głównie niewielki, trafił mi się parę razy sandacz, ale też małe, ale za to okresowo jest sporo ładnej płoci i leszcza, więc podejrzewam, że w jeziorze można to samo złowić. Na Noteci za Sadłogoszczem złowiłem kiedyś kilka karasi srebrzystych, więc pewnie i na Mielnie one mogą być...

PS. Jak złowisz coś to się pochwal;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,

Proponuje odswiezyc temat. Chcialbym wybrac sie na rybki na jakies jezioro z Gospodarstwa w Lysinine. Jakie lowisko polecacie do wedkowania z brzegu? Nie posiadam lodki wiec tylko taka opcja wchodzi w gre. Nigdy tam nie lowilem ale slyszalem duzo dobrego o jeziorach tego gospodarza. Porady i uwagi mile widziane:)

Pozdro

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Mam zamiar wybrać się na wody gospodarstwa w okolice Szubina, może Żnina. Interesuje mnie tylko spining. Możecie mi polecić jakąś wodę? Może ktoś zdecyduje się na wspólną wyprawę?

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociemu, możemy wyskoczyc razem nie ma problemu ale co do wody nie wedkowałem tam na spina... a jeziorka kojarze tuczno,np duże żninskie tylko tam podobno sa jakies cyregiele z dostępem... jakieś pozwolenia itd.ale możemy sie umówić na Wisłe znam kilka ładnych miejscówek :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.