Skocz do zawartości
tokarex pontony

Parasol wędkarski - jaki polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

UUUUUUUUUUUUfffffffff. Miałem nie komentować bubli tej firmy, ale tak mnie wkurza że szok. Dzisiaj będąc na rybach zaczęło padać wieć rozkładam nieszczęśliwy parasol i po złożeniu gdy ucichł deszcz i wiatr okazało się, że pękł drut podtrzymujący materiał. (na szczęście nie przebił materiału). Może ktoś powie że ze starości ale mam go 3 miesiące i był rozłożony dwa razy. Kolejny duży minus dla tej firmy. Myślę że o Jaxonie można by pisać i pisać. Może niech się przerzucą na produkcję innego sprzętu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam!

Szukam dobrego parasola wędkarskiego z bocznymi osłonami. Czy ktoś z użytkowników oglądał, lub używa parasola firmy "Alicja"? Na allegro kosztuje coś koło 300zł, widziałem go też na Fisching mart w podobnej cenie. Nie wiem czy warto aż tyle wydać, podobne modele innych firm kosztują 100 - 150 zł zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są gabaryty tego namiotu/parasola po złożeniu? Jaka jest wysokość po rozłożeniu? Czy próbowałeś rozkładać go na spadzistym podłożu?Z tego co widzę ogólnie wygląda na dobrze wykonany i poręczny, ale namiocik nie posiada odciągów i może być problem z ustawieniem go na spadzistym brzegu, a na takim najczęściej łowie. Możesz napisać coś więcej o wykonaniu, materiałach i ogólnie użytkowaniu tego cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja po wielu przemyśleniach kupiłem paraslol z osłonami prologic w Decathlonie za 99 zł. Nie miałem okazji testować go przy bardzo wietrznej pogodzie, natomiast przy dość obfitych opadach po ok. godzinie zaczął przeciekać na szwach. Nie jest to jedak bardzo uciążliwe, zwłaszcza mając na uwadze stosunkowo niewielkie pieniądze jakie za niego zapłaciłem. Myślę że tubka bezbarwnego silikonu załatwi sprawę. Uważam że nie warto wydawać na parasol 300zł, ponieważ w razie silnego wiatru i tak nie zastąpi namiotu. Jeśli jest ci potrzebna szybko rozkładana ochrona przed deszczem to kup parasol, ale na kilkudniowe zasiadki to on się raczej nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
ale na kilkudniowe zasiadki to on się raczej nie nadaje.
Na kilkudniowe nie ,ale na 1-2 noce jak najbardziej ,szwy nie podklejaj silikonem tylko bezbarwnym butaprenem ,lepiej trzyma ,odradzam Kongera kolega ma i też przecieka ,ja chyba się zdecyduje na parasol z bokami firmy Zebko ,o czaszy 2,5m ,kiedyś go oglądałem i bardzo solidnie wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba się zdecyduje na parasol z bokami firmy Zebko ,o czaszy 2,5m ,kiedyś go oglądałem i bardzo solidnie wygląda.

Polecam, kolega go ma i spedzilismy pod nim juz pare nocek,po doczepieniu bokow jestes jak w namiocie a i czasza ma dobra regulacje pochylow.POZ :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, a dlaczego nie namiot np, geo mono w decathlonie, mam taki na krótkie zasiatki, jest extr ma podwieszana sypialnie do tropiku a mozna w cieplejsze nocki urzywac samego tropiku i mieszcza sie 2 łózka karpiowe. ma szyby PCV i solidna konstrukcja - mozna tez go w calosci rozbitego przenosic. tu jest link http://www.decathlon.com.pl/PL/wyniki-wyszukiwania-10467193/index.shtml?text=namiot+geomono&language=PL&siteId=10293446&central=12 jak cos to pytaj- mam tez parasol z jaxona z szybami PCV 250cm, ale nie za wygodnie w nim sie spi. po za tym parasole maja to do siebie ze nie wytrzymuja duzych wiatrow- no chyba ze przymocujesz go do konarow lob cos takiego - wszystkie maja miekkie palaki i nie wytrzymuja mocnego naporu- poprostu wiginaja sie, przedtem miale mikado i tez palaki miekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, a dlaczego nie namiot
Bo ,i tu znajdę ze sto powodów .

Wszelkie namioty są dobre na wypady kilu dniowe ,na krótkie nie ,namioty to jednak "duże pakunki" mi parasol wchodzi do pokrowca na wędki ,wiesz ile mam zaoszczędzonego miejsca ,ale głównym powodem jest >,wstań na stojąco w namiocie ,zobaczysz ile znajdziesz takich co mają wysokość np.1.8m < :wink: namiot to namiot nie otworzysz go na 1-2 godzinki bo pada ,a parasol jak najbardziej ,czyli większa uniwersalność ,parasoli .Po za tym ,jedziesz na 4 godz w nocy czy będzieci się chcialo rozbijać ,wątpie ,a parasol i owszem .Dlatego Miro1956, dla mnie-nas pasuje tylko parasol ,u mnie kilku dniowe zasiadki to rzadkość ,najczęściej to 4-8 godz .Ale ten namiot to mi się podoba ,muszę swój wymienić w przyszłym roku na nowy ,to będzie ciekawa propozycja .Co do PROLOGICA ,to miałem porównanie z Anakondą ,ale to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jak wspominalem znalazlem ostatnia sztuke na geomono na Targowku i watpie zeby jeszcze byly bo jest koniec produkcji tego modelu, Ja tego sprzetu juz mam tyle ze nie mam miejsca gdzie go upychac, a ten prologic podoba mi sie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, wydaje mi sie ze to dobra propozycja dla ciebie- jak i dla innych co nie moga nosic duzo gratow- namiot shelker eko - tylko 59 zeta-mam podobny zamowilem taki jak na fotce a przyslali szerszy ale krotszy.- wygodnie siadasz z fotelem i nic nad glowa nie dynda :lol: wys 142cm - http://www.decathlon.com.pl/PL/sprz-t-akcesoria-biwakowe-18992823/ Ps. w dalszym ciagu nie moge dodawac punktow :mrgreen: cos nie dziala? kursor nie podswietla pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miro właśnie czegoś takiego szukalem.

Mam tylko pytanie czy testowałeś ten namiot shelker eko w mocnym deszczu, czy nie przecieka? Mam nadzieje że nie stanowi tylko osłony przed wiatrem i słońcem.

Z tego co widzę można go sobie wrazie potrzeby zamknąć całkowicie i udać się np. na małą dżemkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soko myślałem że jest dokładnie tego samego producenta i z takich samych materiałów a różni się tylko rozmiarami. No ale trudno - może skocze do Gliwic, pooglądam go i wypytam sprzedawcę.

Jak by ktoś miał podobny produkt to proszę o info :)

Z góry dzięki piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.