Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kanał Piastowski


Gość okonia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...
  • 6 months later...

moj kolega jezdzi co tydzien ze szczecina wlasnie na karsibor i lowi na falochronie jakims niewiem gdzie to dokladnie ja znam wlasnie tamte blachy ale falochron moze wczesniej jest . ostatnio zlowil 90 szt . tak niepomylilem sie 90 sztuk okonia najwieksze mialy ok 29 cm . o ploci mowil ze jest cala masa duzych . ale powiedzial ze na robaczka biora ale na ciaganego jak splawik stoi w miejscu nic sie niedzieje tylko podbijesz splawik i odrazu atak . wierze znajomemu bo to stary zapaleniec i na kazdy wypad ma jakas rybe nawet krap ale jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę podpytaj się kolegi dokładniej o jego miejcówki jak można ja jak jade to tylko na blachach łowie (takie miejsce mi koledzy pokazali). No i tylko ploć łowimy teraz p[lanuje się wybrać ze dwa razy po dwa dni a więc chciałbym spróbować połowić może też okonia lub płoci w innych miejscach ale dobrze by było w sprawdzonych. Interesuje mnie ten basen u-botów co tam można połowić (już o tym czasie teraz) oraztakie pytanie rozumiem że na całej długości kanału Piastowskieho i na tych basenach u-botów pozwolenie z UM ??(ja zawsze takie kupowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym kanałem pytanko czy z blach na boczny trok mozna połowić okonia??

czy na starej bazie ubotów można z tych betonów spiningować ??

jak z płocią czy na starej bazie ubotów też bierze??

Czy w nocy warto łowić na federek z gruntu z blach ?? coś skubie czy lepiej pospać i od rana do boju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli pisząc blachy macie na myśli te na Piastowskim na początku od strony Karsibora to tych blach już nie ma. Zdaje się, że na całej długości brzegu od strony Karsibora są już zrobione wały ziemne, obłożone włókniną i przysypane kamieniami, kamienie jak widziałem przynajmniej od strony basenu Ubotów są sypane nawet 15m od brzegu więc cienko widzę łowienie z gruntu, kamienie to chyba granit i bardzo ostrymi krawędziami. Zlikwidowana została też zatoczka na kanale przy ubotach, zasypana piaskiem i oddzielona od kanały w/w wałem.

Co do płoci na Ubotach to nigdy tam grubej nie spotkałem, 15-20cm, takie się trafiają, do tego od cholery jazgara i uklei. Z kładek na bazie możesz spiningować ale tam raczej nic poza okoniem nie trafisz, zresztą okonia to tam też na spina nie złapałem nigdy za to na boczny trok jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

kolego morghul piszesz, że zlikwidowali te metalowe pomosty przy kanale od strony Karsiborza tak? Ostatni raz byłem tam aż 1.5 roku temu ze względu na narodziny synka nie miałem w 2014 roku czasu na wyprawę... łowiłem tam od można powiedzieć od 27 lat po kilkanaście razy w roku..

ostatnio jak byłem to widziałem właśnie jakieś prace "remontowe" ale bliżej zalewu. jakby pogłębiali brzegi itp. Bałem się, że pójdą po całej długości i jak sie okazuje moje obawy były słuszne.

Miałem tam wyczuty piekny piaszczysty blacik z którego trafiałem naprawdę fajne ryby..

Nie macie może zdjęć jak to obecnie wygląda w tym rejonie? :)

Mam jeszcze pytanie - czy falochron wschodni w Warszewie jest otwarty?

pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz, a jeszcze jedno pytanie - czy falochron przy pierwszej bramie torowej - przy wejsciu kanalu do zalwu od strony karsiborza jest osiągalny? Jeśli tak to czy watrto się tam wybrać? nigdy nie dotarłem dalej niż ok 3/4 długośći lesnej drogi wzdluż kanalu w strone zalewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

di-ZY3JWF5I.jpg

tak wygląda teraz zatoka przy basenie Ubotów, odcięta od kanału i osuszona. Szkoda bo nieźle na tam okoń brał czasem.

di-280UMGOE.jpg

Widok w stronę Świnoujścia, po prawej stronie basen Ubotów. Z tego co wiem to po tej stronie na całym odcinku wygląda tak samo. Nasypane tłucznia granitowego o bardzo ostrych krawędziach 10-15m w głąb koryta przy użyciu takich oto patentów, czyli bardzo duża koparka na platformie zacumowanej do słupów.

eq2f.jpg

Z tego co gołym okiem widziałem to brzeg w drugą stronę wygląda tak samo, nie wiem czy aż do południowego krańca kanału ale pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morghul dzieki za zdjęcia. Mam pytanie - miałeś może okazje łowić ze wschodniego falochronu? przeważnie łowiłem z którejś 'bonki' w kanale na spławik ze skrajnie róznymi wynikami, chciałbym w tym roku popróbować z gruntówką od strony morza i sie zastanawiam gdzie, czy próbować gdzieś w połowie sie ustawić w tych trójnogach betonowych, z tego co pamiętam jest tam jedno miejsce gdzie by się możńa było w miarę ok ulokować, czy może gdzieś na końcu? mogłbyś coś polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie.. nie sprecyzowałem, chodziło mi o falochron od przy ujściu do morza, od strony Warszewa. Widziałem, że też coś tam przebudowali przy budowie gazoportu, dodali jakby kawałek falochronu równoległy do brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a skoro wspomniałeś o falochronie od strony zalewu, od Karsiborza, to tam jest wstęp? Łowiłeś tam? szukam jakiejś alternatywy bo nie wiem jak będzie wyglądało łowienie w samym kanale w "moich miejscach" po tych remontach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowiłem ale trochę się nasłuchałem że tam było ciekawe miejsce ale jak pisałem to było 15 lat temu i nie wiem jak to wygląda teraz. Ostatnio byłem tylko na kanale w okolicy basenu ubotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć,

Może ktoś mi odpisać jeśli często wędkuje w centrum Świnoujścia na spławik wzdłuż ul. Władysława IV, jak mocny tam jest uciąg, jaką gramaturę spławika użyć? Zamierzam rozstawić się za dwa tyg. z batem 500 na pomoście betonowym wiza wi sklepu żeglarskiego Brass. Jest tam fajny basenik ułożony z dwóch pomostów prawie obok siebie położonych.

Czekam na info, tu lub na priv.

Batman

cMac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. bo ustawiałem się z zestawami do 8 gr na bata, jednak jak na basen mogę spokojnie do 4-3 zjechać jak prawie zerowy uciąg. Powiedzcie jeszcze, czy za mariną można wędkować, swego czasu tam był kawałek piasku-dostęp do wody za płotem basenu północnego, wejście z kocich garbów było z ulicy. Bo podobno na basenie zakaz wędkowania jest. Lecz za jego płotem już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.