Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra między Opolem a Brzegiem


slawomiet

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach Czarnowąsa(tama) i Żelaznej można podobno niezłą sztukę złapać !!!Tylko nie wiem jak tam dojechać?? !!.Może ktoś z BRACI WĘDKARSKIEJ mógłby mi pomóc tam trafić -Byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam OPOLSKICH kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

pomiędzy opolem a Brzegiem jest kilka jazów Zwanowice następnie przy ujściu Nysy kłodzkiej , Mikolin , Narok,Dobrzeń,Czarnowąsy ....generalnie łowiska super, powyżej jazów woda spokojna i dosyć głęboka poniżej fajnie "rwie"w Mikolinie jest most nad odrą i tutaj masz największe szanse na znalezienie fajnego i wolnego stanowiska dlatego ,że masz dostęp do dwóch brzegów odry , do każdego jazu jest droga wystarczy mapa, niektóre fajnie widać na google earth...połamania na odrzańskich łopatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.W Mikolinie można mieć auto przy sobie i czy wolno rozbić namiot?Nocne połowy tylko uprawiam i byłoby głupio gdyby były BRANIA samochodu(daleko pozostawiony).!Czy w Czarnowąsach jest podobnie?-A może w Żelaznej bo na mapie widać bardzo blisko Odry drogę(UL.warszawska).Ze trzy nocki planuje i auto przydałoby się przy d...e. :razz: Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam BRACISZKA rocznik 1979. Nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Ja wybieram się w piątek - może się spotkamy to "pogadamy".Miejsce obok mostu w Mikolinie chyba będzie najlepsze ?. A może w Naroku ?- Jak najlepiej dojechać do jazu ?.Zabieram tylko gruntówki i robaki(nie swojskie)-Chyba wystarczy - nie...?.Noo może jeszcze coś do :cool:

'picia" coby się nie odwodnic...!.Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 2 lata temu na drugi brzeg, takie dwie kilkumetrowe tamy. Ale głównie leszcze brały i drobnica. Chętnie pobawiłbym się z drapieżnikiem oraz z gruntu - jazie, brzany lub nocne zasiadki na wąsatego :) Czy można tam dojechać jadąc od Wielunia przez Kup ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...
Gość Wielgos85

Witam,

Szkoda że ten temat umarł w ubiegłym roku. Poruszamy post ponownie?

Ja już byłem naprzeciw Mikolina na Rybnej.

Jest ktoś chętny niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Dzięki za info. Ja byłem za dnia na odrze i leszcze to 40 cm sztuk 8. a pogoda była barowa

Kolego ale mozesz wyjawic gdzie lowiles ?

Bylismy wczoraj miedzy pod Opolem ( Miedzy Dobrzyniem a Czarnowasami ) lowilismy z glowek, uciag znikomy, brania: jakies tam były, zlowione ryby: maly sumek, leszczyk, klenik, kielb i ukleje, metoda polowu to feeder, trupek i tyczka, ilosc wedkarzy 4, wedkarzy obok:0

T :?::?::?::?::?::?::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najpierw od wschodu posiedziałem z kolegą na Rybnej za śluzą. Sama drobnica co mógłbym z nią pochodzić za zębaczem po Warcie. Po 10 rano wszystko do bagażnika i zjechałem nad brzegiem wraz z piegiem woody, Po drodze spotkałem 5 ekip wędkarskich powiedzmy że za zakrętem gdzie siedzieliśmy sami od świtu. Jadąc dalej natrafiłem na ekipe budowlaną - jedni naprawiali wał przerwany wiosną, drudzy kopali jakby staw przy rzece- jak przejeżdzaliśmy do kwadrat miał wielkość 30x30m.

Usadowiliśmy się za nimi w wysokich topolach przed przeprawą promową której tam nie ma bo droga asfaltowa dochodzi do rzeki i koniec. Wioska jest na przeciwko jakaś. Powiem że na dwie osoby to zaczeło się dziaś po jakiejś godzinie. Piewrszy leszczyk 37 wpadł do siadki. Miescowych nie było widać sami przyjezdzni. z drapieżnika i na trupka nie posmakowaliśmy o i płotka jedna w nurcie 29cm. o 18 się zwineliśmy.

Wyprawa uznajmy za udaną choć trzeba się przemieszczać szukając ryby.

Pozdrawam kolegów po fachu. :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.