Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Jankowicach


adam_mce

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat: Wisła w Jankowicach (powiat chrzanowski)

Wybieram sie tam w niedziele pierwszy raz i chętnie dowiem się jaka rybe można tam spotkać i na co najlepiej łowić (przynęta i zanęta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ryby mozna zlapac i to ile a jakie zlapalem to ci napisze tu : leszcz, karas, karp, szczupak, okon, jazgacz, sum, ploc i lin wystepuje tam jeszcze klen ale niesety jeszcze nie zlapalem istne eldorado :mrgreen: a na co to musisz sam probowac wiem ze jak jedziemy tam z kumplami to nikt nie wychodzi o suchym kiju :mrgreen: Tylko szanujmy to lowisko i wypuszczajmy ryby do wody :wink: Pozdro ;) Moim zdaniem najlepiej lowic na kanale dwory I i Dwory II jesli o tym mowisz wklej mapke gdzie jedziesz bo chyba wiem o ktorym odcinku mowisz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby mozna zlapac i to ile a jakie zlapalem to ci napisze tu : leszcz, karas, karp, szczupak, okon, jazgacz, sum, ploc i lin wystepuje tam jeszcze klen ale niesety jeszcze nie zlapalem istne eldorado :mrgreen: a na co to musisz sam probowac wiem ze jak jedziemy tam z kumplami to nikt nie wychodzi o suchym kiju :mrgreen: Tylko szanujmy to lowisko i wypuszczajmy ryby do wody :wink: Pozdro ;) Moim zdaniem najlepiej lowic na kanale dwory I i Dwory II jesli o tym mowisz wklej mapke gdzie jedziesz bo chyba wiem o ktorym odcinku mowisz :cool:

Jade dokładnie w to miejsce:

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=50.03413,19.447711&daddr=&hl=pl&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=16&sll=50.033562,19.446723&sspn=0.006533,0.019226&ie=UTF8&ll=50.034458,19.447689&spn=0.013066,0.038452&t=h&z=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gratuluje połowów :-)

Na zdjęciu widać zerowy lub bardzo mały uciąg, łowiłeś na wiślę czy na jakimś kanale obok?

Tam jeszcze nie łowiłem, zawsze łowię przed ujściem Skawy ale tam z reguły spotykam się z dużym uciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gratuluje połowów :-)

Na zdjęciu widać zerowy lub bardzo mały uciąg, łowiłeś na wiślę czy na jakimś kanale obok?

Tam jeszcze nie łowiłem, zawsze łowię przed ujściem Skawy ale tam z reguły spotykam się z dużym uciągiem.

Łowiłem na Wiśle - nurt był spory - koszyczki 60 gram ściągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowisko położone jest za miejscowością Jankowice w powiecie chrzanowskim. Piszę tu o miejscu pod mostem drogowym w kierunku zakola 'A'. Dojazd jest bezpośrednio z drogi 781 z Babic w kierunku Zatora. Jest to łowisko należące do PZW okręg katowicki, numer łowiska 029 rz. WISŁA z dopływami nie wymienionymi w wykazie ( z Kanałem Dwory i Jankowice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Byłem z piątku na sobotę na Wiśle w Jankowicach na lewo od mostu i powiem że ryba słabiutko bierze, kilka leszczy do 40 cm, w nocy jak spałem musiało być mocne branie bo rura pcv z wędziskiem mocno przekrzywiona w stronę wody i brak przyponu, ale spałem akurat i brania nie widziałem ....

byłem tam pierwszy raz i łowisko mi się bardzo spodobało, na pewno tam jeszcze wrócę w tym roku, lecz teraz spróbuję na prawo od mostu, od tamy, tam też widziałem fajne miejscówki i wędkarze którzy tam często wędkują mówią że na lewo od mostu (tam gdzie byliśmy) to się z wiosny jeździ a o tej porze to lepiej na prawo .... może ktoś więcej coś napisze w tej sprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku tam po raz pierwszy. Co prawda bez większych sukcesów, ale również tam jeszcze wrócę w tym roku. Tak patrze na zdjęcie które jest na pierwszej stronie i widzę, że tam Wisełka nie jest taka szeroka, więc chyba tam teraz jest bardzo podwyższony poziom wody.

Co do Twojego "nocnego" brania, to miałem identyczną sytuację, tyle tylko, że w porę się obudziłem. To był jeden z konarów, które cyklicznie przepływają co kilka godzin :P Też mi wędkę przechyliło, i gdybym się nie obudził, to być może bym się jej pozbył :P

A łowiłeś na lewo, ale jak jedzie się od której strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wstałem i zobaczyłem rurę pcv z wędziskiem też pomyślałem że to jakiś konar zawadził o żyłkę i ściągnoł żyłkę , ale jak ściągnołem zestaw i zobaczyłem że przypon w połowie jest "zerwany, przegryziony itp" to zmieniłem zdanie co do konara ....

ja byłem na lewo od mostu jadąc od Chrzanowa, Babic ..., jadąc na żwirownię, a jakieś 100 metrów od ujścia Skawy, fajna miejscówka ale następnym razem może w przyszły wekend wybiorę się na prawo, za tamę ...

co do zdjęcia na pierwszej stronie to spójrz na datę kiedy było dodane .... teraz jest normalny poziom rzeki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na lewo skręcając przy moście odcinek gdzie wpływa Skawa i dno jest bardziej kamieniste , to przede wszystkim dominacja leszcza,świnki,jazia, trafia się brzana,płoć,kleń,czasem coś z ryb drapieżnych.

Odcinek na prawo mostu z wpływem kanału to z kolei już ryba drapieżna ostatnio połapaliśmy kijanek sumów , okoni, nie dało się nic konkretnego złapać bo od razu drobnica atakowała przynęty zwierzęce,są tam też duże leszcze.Miejscówki o tyle fajne ,bo mają łagodne zejście do wody,ale osobiście bardziej wolę stronę z dopływem Skawy,trzeba jednak pamiętać ,że na przeciw wlotu Skawy znajduje się już woda Krakowska.

Trzeba pamiętać ,że jak popada to zazwyczaj na zaporze bawią się z stanem wody , a wtedy uciąg potrafi popsuć najfajniejszą wyprawę.:(

Może w tym tym tygodniu zaliczę jakąś nockę i dniówkę ,więc do zobaczenia.:)

post-9118-14544972929281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.