Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kutry


Paździoch

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kuter wła 101 Pana Maciejewskiego.Nie polecam, ostatni raz tam moja nowa powstala 7 (siedem!!!!!!!!!!!!! bolkow naciagany wymiar) reszta tak samo . Stop fryzjerom przestrzegam wszystkich zeby omijali tego pana i jego jednostki z Władysławowa z daleka.Olać go i podpalić mozna pojechac i połapać na innych jednostkach.

Witam.

Dzisiaj Wła 130, również p.Maciejewskiego, pierwszy bolek o 11.40 drugi zaraz potem :mrgreen: ... i to by było na tyle!!!

Jednak nie mam zamiaru nikogo do Fryzjerów porównywać.

Możesz się dołączyć Kolego :wink:

Pozdrawiam serdecznie czekając na niedzielę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Piatkowe polowy kiepsciutko(z radia wiem,ze na innych jednostkach tez kibel) ,szyper Andrzej z Maszoperii staral sie ,podobno stada sa rozproszone i niewielkie,zastanawia mnie fakt ,ze w trakcie bran jest sygnal i splywamy na ,,nowa ,,pozycje i oczywista tam nie ma ryby,czyzby to polityka oszczedzania dorsza?W sumie kazdy mial po 2-7 ryb,metoda na krewetke nie sprawdzila sie,nadziane na hak spadaja , na przywiazywanie szkoda czasu, nastepna wyprawa majowa na Arthus,moze ktos plywal?poprosze o opinie

ps fish007 wekarzy mysliwych z olsztyna nie kojarze,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nastepna wyprawa majowa na Arthus,moze ktos plywal?poprosze o opinie...

Popłyń, a myślę, że nie pożałujesz...

Napewno nałowisz, żeby tylko ryba w ławice się zeszła...

W tym roku trzy razy na nim, z czego dwa pełny suces (były dorsze 8-9kg, najmniejszy 2-2,5kg), zabawa przednia...trzeci raz zaraz po sztormie...wynik bardziej mizerny (największy może 2kg)...ale limit był prawie u każdego...

od strony kulinarnej proponuję wziąść kanapki - ale przecież jedziemy na ryby, a nie najeść się...

Wczoraj kuter wła 101 Pana Maciejewskiego.Nie polecam, ostatni raz tam moja nowa powstala 7 (siedem!!!!!!!!!!!!! bolkow naciagany wymiar) reszta tak samo . Stop fryzjerom przestrzegam wszystkich zeby omijali tego pana i jego jednostki z Władysławowa z daleka.Olać go i podpalić mozna pojechac i połapać na innych jednostkach.

znajomi byli na początku kwietnia...

co szyper wyprawiał to szkoda gadać...nie dość, że na łowisko to z 3 h płynął, to jak już zaczęli wyciągać dorsze, to sygnał do zmiany łowiska...albo co było najlepsze, trafili na ładny dryf...po kilku wyciągniętych dorszach sygnał, że koniec łowienia, spływają do portu...po krótkich negocjacjach każdy dorzuca za następną godzinę po 10zł...a szyper ewidentnie ustawił się obok ławicy, bo gdy z 10 minut wcześniej wszyscy wyciągnęli z 30-35 dorszy, na tym dryfie 0, słownie zero...

sfryzjerzył ekipę na maxa...

ps. miałem wtedy też płynąć, dobrze, że inne plany były...zaoszczędziłem z 200zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 maya miałem wypłynąć na DAR-1. niestety pogoda nie dopisała .sztorm na Bałtyku..4 miesiące czekania szlag trafił...

3 faktycznie pogoda nie dopisała ja pływałem 30 04 na motorówce 01 0 i 02 05 na kutrze pogoda rewelacyjna ale za to straszne bezrybie przy 13 godzinach 9 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje taką samą opinie Księżnej Łeby jak kolega "sławomir stocki" scenariusz wyprawy ten sam z kilkoma dodatkami - ludzie obstawieni od kilku godzin przychodzi pomocnik szypra i młodemu chłopaczkowi wyjmuje wędkę przy sterówce i oznajmia TU ŁOWI OBSŁUGA dostał solidne opieprz i się ustawił z wędką na wolne miejsce, tak jak kolega pisał faktycznie jedno dobre napłynięcie po kontakcie radiowym i wzrokowym-lornetka z innymi i tu łowimy po od 4 do 8 ryb - ogólnie na całym kutrze ( sam pomocnik miał 6 ) . Acha przy wypływaniu "żegnał" nas właściciel kutra i tu wypływa "szyper" lecz gdy tylko znikają z pola widzenia szefa stery przejmuje pomocnik a szyper do "kucharza" na dół, młody człowiek czyli szyper przy jedynym dobrym napłynięciu rozsiadł się tyłem do sonaru i " kimka" nawet nie zauważył jak daleko nas zniosło i że nikt nie łowi, niezły koleś! Potem gdy już pływamy dłuższy czas bez efektów kolega obsługi przychodzi i pyta czy przedłużamy no to oczywiście wszyscy churalnie , że przy takim pływaniu w żadnym razie, po sygnale zakończenia łowienia pomocnik oznajmia że dopłacamy po 10 zł za to że dłużej pływaliśmy po krótkiej wymianie zdań nikt im nie dopłacił kasę oczywiście zbierał szyper lecz jak tylko w płyneliśmy do portu to właściciel z daleka krzyczał, że zrobił rozeznanie i wszyscy tak słabo połowili - ciekawe bo na "moich" kutrach było ciekawiej - byli na nich moi znajomi dla nas nie straczyło miejsca. Krótko podsumowując Młody szyper musi się jeszcze pouczyć napłynięcia mu nie wychodziły i ustawianie kutra oraz większe zainteresowanie klientami zaś właściciel chyba powinien zastąpić tego Pana pomocnika by było bardziej "kontaktowo" i tekst jak chcieliście ryby to do sklepu....

Pozdrawiam

krytykom i nie dowiarkom chętnie odpisze

Zaś chętni polecę z Łeby :

-Łeb-22

-Beti M

-Hydrograf

-Missipi

Z gdańska:

- Greta B - tylko

Zaś inne łowiska postanowiłem dopiero w tym roku poznać w czerwcu zaczynam od Władka potem Ustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W piatek lapanie na Arthus z Wladka ,super,nalapalismy sztuki po2-5 kg ,bolkow prawie nie bylo,kuter szybki ,szyper plywa z dala od stad kutrow,zna sie na robocie,mysle ze teraz dobre brania(chodze na szczupaki,tez sa glodne:)pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak by ktoś szukał informacji o kutrze WŁA-60 z Władysławowa wiem , że w necie jest mało info to mogę szczerze polecić!!! Choć cena troszkę duża 150 zł to załoga się bardzo stara było 4 kolesi z obsługi gdzie naprawdę byli pomocni i się interesowali czy ktoś łowi jak nie sygnał i następne napłynięcie!!! Jak dla mnie było troszkę za tłoczno kiedy szyper wpłynął na łowisko bo po chwili były dosłownie obok siebie kutry z całego Władka - około 10 jednostek byliśmy nie raz tak blisko , że było widać kto co wyciąga, moim zdaniem ciężko każdemu szyprowi było wrócić na dobre łowisko bo zaraz następny się pchał jak widział że ciągnęli!!! Rekordy na naszej łodzi nie padły większość dorsza do 2 kg i ilościowo między 6 a 9 sztuk PLUS Mocne bujanie-dość silny wiatr!!! Gratis była grochówka z wkładką lecz przez te niezłe bujanie raczej lądowała na "sąsiedzie" i no kawka!!! Jak ktoś się zastanawiał to naprawdę polecam! Był ze mną kuzyn pierwszy raz i złapał bakcyla czyli nie było tak żle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście korzystam z Darłowiaka i DAR 19 i jestem zadowolony choć nbajlepje było gdy na kutrze Drałowiak Szyprem był Poldek...

polecam też kolegom ciekawą informację

Korzystając z wolnej chwili przeszukuję internet i znalazłem ciekawą informację:

"WZZ "Sierpień'80" jest jedną z dwóch organizacji, które w lutym br.

zwróciły się do sejmowej komisji nadzwyczajnej "Przyjazne Państwo" z

wnioskiem o zniesienie limitów połowowych dorsza dla morskich wędkarzy.

Limity takie - 7 dorszy na jednego wędkarza w ciągu 24 godzin -

wprowadził rozporządzeniem z 9 lipca 2004 r. minister rolnictwa. Według

"Sierpnia'80" Polska jest jednym w Unii Europejskiej krajem, w którym

funkcjonują takie regulacje. W pozostałych państwach ograniczenia

ilościowe na rekreacyjne morskie połowy wędkarskie nie obowiązują"

http://wiadomosci.onet.pl/2174266,11,item.html

Z jednej strony zdziwienie, że polityka wchodzi do wędkarstwa,a z drugiej fakt, że my jesteśmy na Bałtyku wędkarzami drugiej kategorii !!!

Ciekawe, że inni kandydaci nie podjęli tematu ! Zajmują się jakimiś duperelami typu IPN.

Pozwoliłem sobie poczytać na anglojęzycznych stronach i okazuje się, że na Zachodzie wędkarze umieją wykorzystać wybory do załatwiania swoich spraw... Trzeba się uczyć od mądrzejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat,ile dorszy lowia kutry ,ile wedkarze,na pewno limit 7 dorszy jest smieszny,wyobrazmy sobie koszt polowu i dojazdu np z poludnia polski ,poza tym ostatnio( zaobserwowalem ,,zmowe,, wlascicieli kutrow wycieczko-dorszowych, obserwuja ile dorszy na pokladzie i nie dopuszczaja do przepelnienia skrzynek ,jesli jest ,,norma,,zmieniaja lowisko a czas lowienia ostatnio kurczy:)chyba,ze doplacimy:)Rozumiem ich,to biznes,pewnie kazdy z nas tak by postepowal,przesada jest szkodliwa,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Co słychać ? A więc 14.06. byłem z ekipą na Missisipi nie będę zachwalał walorów gdyż uważam za jeden z lepszych kutrów wracając do tematu szału nie było ale po pierwsze pływaliśmy już blisko ( było widać ląd) około 1 godziny i żarły jak głupie ale było kilka ładnych sztuk od 2 do 4 kg 9 chociaż nie powiem brały też niemowlaki około 10 cm i tu niestety niektórzy brali ze sobą i to koledzy z szanownego forum co do ich wypowiedzi o przepisowości to sami też łowią załóżmy z jedną przywieszką ale kolesie co z nimi byli to rzeźnia szkoda słów. Ilościowo to przeciętnie od 6 do 12 sztuk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze co aktualnie w Łebie się dzieje. Jadę w niedzielę na Morsa po raz pierwszy może ktoś napisze klika zdań czego mogę sie spodziewać po tym kutrze. Poprzednie 2 rejsy z Łeby na Małej Szarlocie raczej odradzam - nie będę się rozpisywał bo zaraz mnie zjedzą, że antyreklama czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już po wyprawie na Morsa-D. Sam kuter w miarę ok, dookoła ławeczki więc można sobie kulturalnie usiąść, w przerwie ciepła kiełbasa, filetowanie i miła obsługa zwłaszcza zabawny pomocnik. Niestety w związku z tym, że cała część dziobowa i przód lewej burty była zajęta przez znajomych szypra oraz wspomnianego pomocnika napłynięcia były tragiczne. Ja z kumplem staliśmy powiedzmy po przekątnej czyli prawa burta przy rufie. A wyniki??? Przód oczywiście cały czas coś wyciąga. U nas trochę gorzej ja mam 6 sztuk do kilograma, kumpel 2 malutkie dorszyki ledwo wymiarowe, obok gość 0, następny 1 sztuka i wujek na rufie 1 sztuka !! Nie wiem czy śmiac się czy płakać. Ludzie walą setki kilometrów żeby sobie ich kosztem kuple szypra połapali. Śmiech na sali...

Chyba zrezygnuję z Łeby i przeniosę się do Darłowa lub Kołobrzegu. Jak sądzicie gdzie lepiej?? Wolał bym się podeprzeć na czyimś doświadczeniu niż znów na swojej skórze i portfelu :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dla mnie to akurat wybierałeś najgorsze jednostki w Łebie, często da się zauważyć na morzu te jednostki obok siebie a tych które umieją same szukać wśród nich nie widać.Ale masz racje kolesiostwo na "NIEKTÓRYCH" kutrach to norma i napłynięcia nie są w porządku do reszty łowiących czyli ich klientów. Proponuję poczytać posty w wstecz to naprawdę jest dużo informacji o jednostkach! JA akurat lubię Łebę za płytkie łowiska gdzie np.we Władku uważam mam rezultaty podobne ale ręce dłużej do siebie dochodzą. Łowiska Ustki też mi się podobają we wrześniu próbuje Darłowo-zobaczymy. Wiem że w weekendy ciężko dostać się na coś dobrego ale ja mam taką pracę że mogę sobie pozwolić na wypady w tygodniu i zawsze jakoś coś się dopasuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz Wszeborowski. Usługi i transport morski

84-360

Łeba,

Grabskiego 16

woj. Pomorskie, pow. lęborski, gm. Łeba

Kom.: 504 262 644

To jest Szmugler !

A ten do Maciejewskiego - Beti M i Łeb-29 tel.59-8662144

Gdzieś mam drugi numer do Maciejewskiego ale mogę podać jutro - muszę poszukać w domu jak znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

tomek1, dzięki bardzo za info bo jakoś umknęło mi to pomimo intensywnych poszukiwań. Płynę z Darłowa bo tam mam nocleg od armatora itp.

Jest to prezent więc nie wybrzydzam i nie kombinuję za bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.