Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
44 minut temu, cinek146 napisał:

Jeszcze trochę wody brakuje ale dobrze zauważyliście woda z gór powinna nadrobić to, ja dzisiaj byłem na kanale trochę  połowiłem głównie małe płotki, 3 największe miały 29 cm :P

Jak na kanał to naprawdę niezły rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając wstąpiłem do Łąki pod rurę zobaczyć jak się ma sprawa , i tam widać wyraźną różnicę w poziomie wody w stosunku do zeszłorocznej jesieni , w stawku przed rurą rybka już się spławia , nacisło wody trochę , nawet siedział tam gość i siatkę miał w wodzie , jeszcze trochę i wszysto wróci do normy, pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Igor699 napisał:

Witam gdzie sa na wisle s od mostu strumieniu bankowe miejsca? 

124,5 metra od mostu po prawej stronie rzeki. Rzucać poniżej krzaka. :D

Nie licz, że ktoś Ci poda na talerzu swoje sprawdzone miejsce. Wybierz się nad rzekę raz i drugi to z łatwością się zorientujesz. Nawet jak nie będzie wędkarzy to zobaczysz najbardziej wydeptane stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, Cześć!

Byłem ostatnio na spacerze z lekkim spinningiem nad Wisłą poniżej zapory i widziałem sporo śniętych ryb.

Wiecie jaka może być przyczyna ? Kilka tygodni temu odpuścili trochę wody ? Ma to coś wspólnego ?

pozdrawiam i byle do dnia dziecka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 29.02.2016o18:03, honor000027 napisał:

Witam, Cześć!

Byłem ostatnio na spacerze z lekkim spinningiem nad Wisłą poniżej zapory i widziałem sporo śniętych ryb.

Wiecie jaka może być przyczyna ? Kilka tygodni temu odpuścili trochę wody ? Ma to coś wspólnego ?

pozdrawiam i byle do dnia dziecka ;) 

Również byłem na tym odcinku nawet nagrałem film były tam śnięte sandacze, płotki oraz leszcze.

Podejrzewam, że to efekt spuszczenia wody z zapory.

Szkoda tak ładnych ryb, bo płocie były całkiem spore.

Ryby były na drzewach, które leżą w wodzie, oraz na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka razy byłem, nawet dzisiaj. Dzisiaj bez brania, poprzednio płotki, jazie - wszystko małe, leszcza jeszcze w tym roku nie złapałem. Na kanale nadal bierze płotka "żywcówka" i okoń "palczak" :), chociaż niby coraz gorzej i coraz mniejsze, ale i tak masa ludzi z siatkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mikwed1 napisał:

Kilka razy byłem, nawet dzisiaj. Dzisiaj bez brania, poprzednio płotki, jazie - wszystko małe, leszcza jeszcze w tym roku nie złapałem. Na kanale nadal bierze płotka "żywcówka" i okoń "palczak" :), chociaż niby coraz gorzej i coraz mniejsze, ale i tak masa ludzi z siatkami. 

Głód po zimie ;)

Chyba nigdy tego nie zrozumiem. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek1 napisał:

Głód po zimie ;)

Chyba nigdy tego nie zrozumiem. :mellow:

Ja sam często zabieram ryby, ale raczej te większe - nie wiem, co można zrobić z płotką 10 - 12 cm, a takie też są zabierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikwed1 napisał:

Ja sam często zabieram ryby, ale raczej te większe - nie wiem, co można zrobić z płotką 10 - 12 cm, a takie też są zabierane.

Zmielić :mellow: A jak się nie da zjeść, to chociaż kotu sąsiada zawieźć. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikwed1 napisał:

Ja sam często zabieram ryby, ale raczej te większe - nie wiem, co można zrobić z płotką 10 - 12 cm, a takie też są zabierane.

Słyszałem ostatnio rozmowę  2 takich mięsiarzy  -  " 100 płotek i 2 słoiki miałem ",   pytam wiec jakie giganty to były skoro 100 sztuk do  2 słoików weszło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fish007 napisał:

Słyszałem ostatnio rozmowę  2 takich mięsiarzy  -  " 100 płotek i 2 słoiki miałem ",   pytam wiec jakie giganty to były skoro 100 sztuk do  2 słoików weszło ???

Lepiej zmieńmy temat- na Śląsku ludzie są niereformowalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczorajszy wypad na Goczałkowicki zbiornik do Zarzecza , uważam za nie najgorszy , skubania przynęty zaraz po wrzuceniu zestawu , jedna zerwana rybka blisko brzegu ale i tak nie zdążyłem się jej dokładnie przyjrzeć , albo duża płoć , albo nie za duży Jaź , wreszcie popołudniu siadł jeden Leszcz 44 cm , coś się zaczyna dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cormoran napisał:

Widzieliście, ile kosztuje wykupienie rocznego zezwolenia na ten sezon ? Im się coś w głowach poprzewracało. Z roku na rok coraz mniej ryb i coraz większa opłata:blink:

Z tego co widzę, to 10 zł więcej niż w ubiegłym roku. To nadal jest dość tanio w porównaniu choćby do PZW, czy lokalnych stowarzyszeń. GPW najchętniej całkiem pozbyło by się wędkarzy, ale prawdopodobnie nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cormoran napisał:

Widzieliście, ile kosztuje wykupienie rocznego zezwolenia na ten sezon ? Im się coś w głowach poprzewracało. Z roku na rok coraz mniej ryb i coraz większa opłata:blink:

 

Mi się nawet wydaje że cena się nie zmieniła, ale masz racje jest to chore.

Ja się dziś nałowiłem na Wiśle że aż miło nic wielkiego ale wzdręgi i karaski mocne rybki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na wiśle spróbować na drgającą szczytówkę jest masa płoci oraz leszcza. Ryby skaczą non stop. My połowiliśmy trochę niewielkich płoci, leszczy i krąpie sie pojawiły. Raz 17szt. ogólnie, drugim razem 22szt. 

Jednak na bombkę było już dużo gorzej a szczytówką szarpały bez przerwy, brania zaraz po rzucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam  wczoraj  Zarzecze , pogoda , ciepło a ryb nie ma , sporo wędkarzy i tak u wszystkich brak brań , po południu pojechałem na Łąkę wędkarzy sporo ale i tam bez brań , dopiero na Pszczynce 032 trochę zabawy było z Jaźami i wzdręgami , nawet 1klenik 30tak padł ,coś goczałki jeszcze nie łaskawe, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Blisko 260 tysięcy sztuk szczupaka wpuszczono 29 kwietnia 2016 r. do wód Jeziora Goczałkowickiego. Wkrótce trafi tam kolejna partia pół miliona sztuk sandacza i ponad 34 tysiące sztuk węgorza."

Wydaje się dużo, ale to tegoroczny narybek jak widziałem na zdjęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.