Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w kole wędkarskim nikt nie stosuje metody C&A a jak niedawno powiedziałem o tym to było tyle śmiechu ze szok!!!!!

Strasznie zacofane to koło ,pewnie większość to ''dziadki'' i nie potrafią uszanować ,że ktoś wypuszcza ryby. Na zawodach też wszystko na patelnie :wink: ?

Nie tylko dziadki bo jest nas 39 osób , koło nie w Krakowie ale w innym mniejszym miasteczku pod Krakowem.Na zawodach jest inaczej już nie na patelnie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Możesz mi wytłumaczyć kto to jest mięsiarz??

Dlaczego tak nazywasz daną osobę??

Wiesz jakie są tego konsekwęcje prawne?? Kodeks karny się kłania a jak to nie pomoże to kodeks cywilny.

Leże na łopatkach!Rozpłacz sie idz poskaż sie mamie zadzwon na 997 lub 112 i powiedz ze ktos na forum nazwał Cie miesiarzem,nie wiem ile masz lat ale dorośnij. Szczupak 28 zadałes pytanie:jesteś mięsiarzem juz wszyscy to wiemy temat był przerobiony sam sie przyznałes ze bierzesz do domu wszystko co można... z reszta myśle ze sam o tym wiesz.Jeśli ktos nadal ma wątpliwości to kolega dziara, podał nawet definicje miesiarza :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć kto to jest mięsiarz??

Dlaczego tak nazywasz daną osobę??

Wiesz jakie są tego konsekwęcje prawne?? Kodeks karny się kłania a jak to nie pomoże to kodeks cywilny.

Leże na łopatkach!Rozpłacz sie idz poskaż sie mamie zadzwon na 997 lub 112 i powiedz ze ktos na forum nazwał Cie miesiarzem,nie wiem ile masz lat ale dorośnij. Szczupak 28 zadałes pytanie:jesteś mięsiarzem juz wszyscy to wiemy temat był przerobiony sam sie przyznałes ze bierzesz do domu wszystko co można... z reszta myśle ze sam o tym wiesz.Jeśli ktos nadal ma wątpliwości to kolega dziara, podał nawet definicje miesiarza :wink:
pet87 napisz mi i pokaż gdzie napisałem że biorę do domu WSZYSTKO CO MOŻNA :evil: ..zabieram tylko wymiarowe i wedle limitu a nie WSZYSTKO !!Liczę że pokażesz mi to gdzie napisałem tak...a jak nie to może w końcu moderator weżmie się za tych co oczerniaja innych ...bo to już trochę przęgięcie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś mięsiarzem juz wszyscy to wiemy temat był przerobiony sam sie przyznałes że bierzesz do domu wszystko co można...
ale nie zabiera tego co nie można wg Regulaminu :wink: , czyli postępuje zgodnie z prawem.. a teraz uproszczony przykład;

Jest ładna pogoda, sucha nawierzchnia i pusta droga a znak mówi o max prędkości 90 km/h a Ty postanowiłeś jechać 85km/h , czy mam prawo nazywać Cie piratem drogowym? {i co piracie nie widzisz związku z mięsiarzem? :lol: }, zastanów się nad tym, a teraz dalej... nawet jeśli Cie przekonam i będziesz tamtędy codziennie przejeżdżał 45km/h to i tak znajdą się inni, wielu innych, którzy będą jechali w majestacie prawa z tą dozwoloną prędkością 90km/h, to już chyba lepiej wziąć kawałek papieru pozbierać podpisy od osób którym taki stan rzeczy również nie odpowiada i przejść się np. do sołtysa, dyrekcji zarządu dróg, miejscowego posła itp...a może w końcu zabiorą znak 90 a postawią 50km/h

Jak tak bardzo chcecie chronić ryby (przynajmniej przed Wędkarzami przestrzegającymi prawa :wink: ) spróbujcie przeciwdziałać, utwórzcie nowy temat, usiądźcie do wspólnej pracy, napiszcie zaadresowane do odpowiednich organów parędziesiąt składnych zdań z przejrzystą argumentacją o zmianę zapisów RAPR dotyczących limitów ilościowych czy też wymiarów dolnych i górnych poławianych ryb.

Rozmieście linki na forach, pozbierajcie podpisy...nie powinno być z tym kłopotu trzeźwo myślących wędkarzy jak pokazują wyniki choćby tej ankiety nie brakuje, a może się uda coś zmienić , kropla drąży skale.

Alternatywą jest nie zrobienie niczego, nawet nie podjecie jakiejkolwiek próby...a co najwyżej w wolnych chwilach 'umilanie' sobie i adminom/modom czasu pieniactwem w wątkach tego typu.

...a jak nie to może w końcu moderator weżmie się za tych co oczerniaja innych ...bo to już trochę przęgięcie !!
"Prose pani a on sie bije" :mrgreen: ależ owszem, zgodnie z regulaminem pkt 10 możesz zgłaszać moderatorom treści obraźliwe itp. Gwarantuje,że bardzo szybko znajdziemy winnych oraz spiritus movens całego zamieszania, więc jak Zgłaszasz ?

I am and I will be against this method C&R.

Na przykład po tym można tak pomyśleć

np. To, że jestem przeciwny obecnemu rządowi wcale nie oznacza,że zamierzam podpalić Belweder :wink:

fahgrh wiesz co to jest nadinterpretacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całej tej napinki z obu stron, bo jak zwykle prawda leży po środku.

Fajnie jest dbać o rybostan, wypuszczać złowione ryby i sprzątać po sobie (czasem i po innych) na łowisku.

Fajnie jest też wrzucić na patelnię własnoręcznie złowioną rybę, bo nic tak nie smakuje jak świeża, dobrze przyrządzona rybka.

Od stu leci ludzie zabierali ryby do domu. Łowili sieciami. Nie zarybiali (choć teraz też to różnie bywa). Jakoś ryby przetrwały do dzisiaj. Cieszę się, że są ludzie stosujący C&R (a właściwie ZiW) i mam nadzieję, że robią to nie ze względu na obowiązujący trend.

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak. Pracuję od poniedziałku do piątku, a czasem w weekendy. Mam żonę i córeczkę. Na ryby chodzę okazjonalnie z kolegą ponarzekać na politykę, pogodę i na nasze kochane małżonki. Napiję się przy tym piwka, czasem naleweczki. Delektuję się pięknem przyrody. Pośmieję z zimorodka, bo śmiesznie się ten ptaszek zachowuje. Czasem w nocy nas szczurek odwiedzi. Nietoperze grają na dzwonkach gruntówek sterczących na brzegu.

Dodatkiem do tego wszystkiego są RYBY. Raz biorą raz nie. Raz my je bierzemy raz nie. Generalnie słyszymy że: "Zaś nic nie przynieśli. Po co Wy łazicie na te ryby??", ale uśmiechy mamy od ucha do ucha. Ot takie oderwanie umysłu od szarej, polskiej rzeczywistości.

Polecam każdemu takie podejście do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zabiera tego co nie można wg Regulaminu :wink: , czyli postępuje zgodnie z prawem

Chyba nie widziałeś paru zdjęć ;). Dla mnie jak ktoś daje taki podpis to można to zrozumieć w taki sposób ,że bierze WSZYSTKO na patelnie i dlatego kolega pet87 mógł tak to zrozumieć. Zresztą nie ma sensu się kłócić.

Fajnie jest też wrzucić na patelnię własnoręcznie złowioną rybę, bo nic tak nie smakuje jak świeża, dobrze przyrządzona rybka.

Zgadzam się i dlatego nigdy nie napisałem ,że ktoś jest mięsiarzem ,bo sam czasami zjem rybkę ,ale nie lubię jak ktoś zabiera nie dość ,że wszystko ,albo prawie wszystko to jeszcze na dodatek nie wymiarki ,ale pomimo tego nie mówię ,że jest mięsiarzem (nie chodzi mi o nikogo z forum tylko ogólnie)

"Zaś nic nie przynieśli. Po co Wy łazicie na te ryby??"

Skąd ja to znam :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie widziałeś paru zdjęć . Dla mnie jak ktoś daje taki podpis to można to zrozumieć w taki sposób ,że bierze WSZYSTKO na patelnie. Zresztą nie ma sensu się kłócić.
Masz rację, ostatnio nie sledze forum regularnie tak jak bym tego chciał, :sad: i nie widziałem zdjęć. Cóż takiego na nich było?

Nie zamierzam się kłócić z kimkolwiek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakie są tego konsekwęcje prawne?? Kodeks karny się kłania a jak to nie pomoże to kodeks cywilny.

Pozwij mnie - z radością opiszę to jako rozrywkę roku na swoim portalu :lol:

Akurat z racji zawodu sądy mi nie są straszne, więc śmiało. Zwłaszcza, że nikogo nie wskazałam, a jeśli tak, pokaż mi cytując mnie, gdzie napisałam że "pan x" to mięsiarz :lol:

wytłumaczę Ci

Chodziło o to - że jeżeli ktoś uważa, że dana osoba łamie regulaminy forum zabierając dane ryby - niech wskaże post adminom, modom - bo jeśli reg. został złamany, to osoba nadaje sie do ostrzeżenia/bana.

I chodzi o zachowanie kultury na forum, a nie chamskie uskutecznianie wycieczek osobistych.

Co do samego terminu mięsiarz - chłopaki wszystko wyjaśnili, poczytaj kilka razy, może dotrze. I nie chodzi o osoby zabierajace zgodnie z limitami, okresami ochronnymi i wymiarami - tylko o pozostałe - takie które łamią prawo.

A i nie wiem dlaczego zostałam wrzucona do jednego worka z którąkolwiek ze stron, mnie chodziło WYŁĄCZNIE o nie popadanie w skrajności - w żadną stronę. Ale widocznie ja głupia blondi, co ja tam wiem :lol:

Prościej się nie da. :roll:

Poradziliśmy? W jaki sposób? Już nie ma wśród braci wędkarskiej mięsiarzy?

tobie też wytłumaczę - na FORUM JEST OPANOWANA metoda walki z mięsiarstwem, nie w realu - czytaj i nie dopowiadaj sobie.

Senkju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trini, Nie ma sobie czym głowy zawracać , zwróć uwage że w tym wątku i zresztą nie tylko w tym nagonka na pana szczupaka28 trwa nie od dzisiaj , nawet dziwie sie że nikt nie podważył długości jego złapanych ostatnio szczupaków jak sam napisał 52, 56cm zawsze można podciągnąć pod 47, 49 bo na zdjęciach tego nie widać . Ale jak sie mierzy innych własną miarą to nie ma sie co dziwić że posądzanie i oskarżenia będą padać , dla mnie to głupota. Podoba mi sie szczerość "szczupaka" , nie "owija w bawełnę" przyznaje sie że obowiązków związanych z pracą w gospodarstwie ma od groma , że czasu na ryby nie starcza .... nie wstydzi sie tego że kombajnem "trza" pole młócić , takie obowiązki.Ale na ryby go ciągnie i to jest to dlaczego na tym forum powinien być bo jak widać te ryby łapie i to ze skutkiem całkiem niezłym , szkoda tylko że nikt nie podpytuje jak to robi jakie ma sposoby i jakie miejsca wybiera.Mimo tego że sam deklaruje swoje wiejskie pochodzienie to wcale słoma z butów mu nie wystaje w przeciwieństwie do innych urzytkowników którym mamusia czy tatuś finansują wyprawy wędkarskie czy podstawiają śniadanko pod nos. Dla mnie zwykła zawiść nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale słoma z butów mu nie wystaje w przeciwieństwie do innych

Dzięki siłom najwyższym, że admini i modzi nasi mają oczy i je wykorzystują w odpowiedni sposób :)

A to że na chłopaka jest nagonka dla samej nagonki to widzę, ja tylko usiłuję zmitygować nieco tych największych pyskaczy.

Ale chyba masz rację. To kwestia wychowania jest.

I coś jest na rzeczy z tą słomą. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak 28 zadałes pytanie:jesteś mięsiarzem juz wszyscy to wiemy temat był przerobiony sam sie przyznałes ze bierzesz do domu wszystko co można
pet87 napisz mi i pokaż gdzie napisałem że biorę do domu WSZYSTKO CO MOŻNA ..zabieram tylko wymiarowe i wedle limitu a nie WSZYSTKO !!Liczę że pokażesz mi to gdzie napisałem tak...a jak nie to może w końcu moderator weżmie się za tych co oczerniaja innych ...bo to już trochę przęgięcie !!
przeczytaj to raz jeszcze.Napisałem ze bierzesz wszystko "co mozna"czyli mozna brac rybki miarowe,zgodnie z limitem itp zrozumiałes? ryb niemiarywych nie mozna brac kapiszi? czytaj ze zrozumieniem.Mimo wszystko jesli ktos bierze wszystkie ryby nawet zgodnie z regulaminem i zapych zamrażarke lub rozdaje sąsiadą bo sam nie jest w stanie zjesc w moich oczach jest miesiarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dziwie sie że nikt nie podważył długości jego złapanych ostatnio szczupaków

Mnie to wcale nie dziwi ,bo widać ,że na tych ostatnich fotkach szczupak ma wymiar i może go zabrać ,ale były tutaj troszkę inne fotki (zostały już usunięte) i zrozum ,że nie każdy to szanuje i pochwala.

Ale na ryby go ciągnie i to jest to dlaczego na tym forum powinien być bo jak widać te ryby łapie i to ze skutkiem całkiem niezłym , szkoda tylko że nikt nie podpytuje jak to robi jakie ma sposoby i jakie miejsca wybiera

No powinien być przecież jest wędkarzem ,ale może nikt go nie pyta o sposoby itp. ,bo wyrobili sobie swoje zdanie ,albo po prostu są z innych rejonów polski i też wiedzą jak łapać szczupaki.

Dla mnie zwykła zawiść nic więcej

Ok ,ale zawiść o co ,przecież to nie są jakieś rekordy i dużo ludzi na forum też ma niezłe wyniki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dziś wędkarstwo stacza się często i w wielu miejscach do postaci mięsiarstwa. Coraz mniej ludzi przestrzega w ogóle przepisów regulaminu PZW i biorą do domu wszystko jak popadnie, byle upchać żołądek. Potem dziw, że w moim ukochanym jeziorze pływają same szczupaki po 30cm i 10cm płocie. Rozumiem i całkowicie zgadzam się z użytkownikiem Forrest, nic dodać nic ująć. Często zabieram do domu rybki, gdy mam po prostu na nie ochotę. W innym już temacie pisałem, że do domu zabieram przeważnie i tylko leszcze i płocie, na dodatek tylko średnie ryby oraz gdy połów mam udany i najważniejsze gdy po powrocie do domu będzie chciało mi się patroszyć ryby. Nie biorę do domu takich ryb jak okoń, karp, lin, karaś złocisty, (japońca biorę, choć i tak rzadko on się zdarza w jeziorze), nie wziąłbym na pewno węgorza, suma. Szczupaki na jesień biorę tylko wymiarowe i też nie za dużo. Sandacza złowiłem raz w życiu i wziąłem go, miał 2,11kg wagi. Zawsze marzyło mi się będąc nad morzem posmakować sandacza w smażalni, ale ceny odpychały :P a student nie ma za dużej kieszeni, mamusia i tatuś nie dadzą. Ale żądza ta została spełniona i następnego sandacza już nie wezmę, ze względu na jakiś sentyment. Nie jest grzechem wg. mnie zabranie ryby do domu, ale bez przesady...nie stajmy się rybakami z wędką. Niektórzy gdyby mogli, łowili by najlepiej prądem i sieciami aby było co jeść. Co innego gdy ktoś nie ma w domu co jeść i wędkarstwem ratuje swoją dolę. Ale takich osób w tych czasach za dużo nie ma, a jeśli są to na pewno kłusują. Wg. mnie sukcesem w dzisiejszym wędkarstwie byłoby na początek przestrzeganie przepisów i CZYSTOŚĆ ORAZ KULTURA. Zbiera mnie na wymiony, gdy widzę Pana jegomościa mieściucha z tłustą żoną w niedzielne popołudnie, z 10kg zanęty w wiadrze bo gość myśli że im więcej wrzuci i zasyfi wodę tym więcej złowi. A potem sru, butelki po piwach, paczka po czipsach wpieprzonych przez tłustą małżonkę, czy pudełka po robakach możemy w trzcinach i na łowisku zobaczyć zamiast np. jakąś kaczkę czy inne zwierzątko. Bardziej cieszyłbym się na dzień dzisiejszy gdyby ludzie nie byli takimi świniami i prostakami. Gdyby choć ktoś szanował przyrodę i czystość. Nie widziałem na rybach człowieka, który po sobie posprzątał, z ręką na sercu. I to jest straszne. Każde jezioro to niemal wysypisko śmieci, pod wodą jak i na brzegu. Szkoda, bo takie piękne jeziora mamy...a w nich ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi np. o to:

w przeciwieństwie do innych urzytkowników którym mamusia czy tatuś finansują wyprawy wędkarskie czy podstawiają śniadanko pod nos.

Napisałem post i potem kolega pagori takie coś odpisał ,a potem Ty coś o wychowaniu i tak mi się wydaje ,że to było kierowane do mnie (z tych co się tu wypowiadam jestem chyba najmłodszy) ,ale to nie oznacza ,że jestem jakiś nieporęczny , niewychowany i też mam swoje zdanie ,a taki tekst to według mnie jest trochę nie na miejscu ,ale do kogo by on nie był to nie powinno się pisać takich rzeczy nie znając kogoś. Jak to nie było do mnie to z góry przepraszam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz trini, że to co napisałem jest żenadą ? Bardzo ciekawe

nie wszystko oczywiście, ale naprawdę tego nie widzisz, że pewne rzeczy można kulturalniej?

Kurczę, wychodzi na to, że robię tu za jakiś postrach od savoir-vivre, ale czasami ludzie zastanówcie się jak się zwracacie do innych/o innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę Pana jegomościa mieściucha z tłustą żoną
byli takimi świniami i prostakami.
paczka po czipsach wpieprzonych przez tłustą małżonkę
Wychowanie wychowaniem, kwestia jak ktoś potrafi i przekazuje swoje zdanie publicznie. Jeśli źle, to zgadzam się, że brak wychowania.

damian_gdz, Znam parę osób z miasta, i kilka tęższych kobiet. Zresztą Ty też kiedyś się ożenisz, Twoja ukochana żona urodzi dziecko i przytyje, a my będziemy mówić o niej;

tłustą żoną
. Tak więc kolego damian_gdz, nie wiem jak to jest już z tym Twoim wychowaniem, Ty nie lubisz mięsiarzy, ludzi z miasta, kobiet przy kości.... aż strach zapytać jakie masz zdanie o czarnoskórych, czy izraelitach....ech :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.