Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

sandacz w szczecinie


Janusz Krygier

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. W Szczecinie jest dosyć sporo miejsc na sandacza, a najbardziej znane to Cegielinka, Regalica w okolicach mostu na Poznańskiej w Podjuchach i Odra w okolicach dworca Głównego (to odradzam - tłok, pełno szarpakowców i centrum miasta :???: ), poza tym jeszcze Kanał Parnicki. A kiedy? Najlepszy okres to październik i listopad, chociaż z wyjątkiem Cegielinki sandacza można łowić do końca lutego. W poprzednim roku jesień jak wiesz była bardzo ciepła i sandaczom to nie pasowało, ale czasami coś tam brało niestety tylko małe sztuki, takie w okolicach 38 - 43 cm, może w tym roku będą już większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jeżeli masz zezwolenie Sum-owskie to proponował bym ci dalszą częśc kanału parnickiego.. widziałem tam trochę ładnych złowionych sandałków..

Dzięki Supersobi, w tym roku nie mam, dlatego pytałem o ten kawałek nabrzeża. W przyszłym roku natomiast pewnie kupię - cen nie znam, ale z tego co gdzieś na forum już wyczytałem to jest niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na parnicy... i powiem że jak dla mnie lipa (albo w zły moment trafiłem?). Jedyne co przy mostku obok portówki wpadły mi 2 maleństwa (~40cm). Zdecydowanie polecam most długi, jest dużo sandacza ale niestety wiedzą o tym też kosiarze którzy urządzili sobie żniwa. W zeszły weekend było przyzwoicie jeśli chodzi o brania na gumę, dzisiaj wieczorkiem też postanowiłem się tam przejechać i chyba jako jedyny łowiłem zgodnie z regulaminem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Deuuu . Most Długi to miejscówa gdzie sandacza jest bardzo dużo (tylko podczas jednego wypadu nic nie złapałem a było ich kilkanaście) . Sandacze biorą ładnie tylko trzeba kombinować z kolorami . Niestety jest też dużo zaczepów i oczywiście szarpakowców , którzy zazwyczaj zachowują się jak totalni idioci tj. darcie mordy ; oddawanie moczu pod mur ,przy którym parkowane są auta ; chowanie niewymiarowych okazów po śmietnikach itp... polecam tą miejscówe i mam nadzieję , że coraz więcej spinningistów będzie można spotkać nad wodą . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że teraz zauważyłem że sumy zabardzo nie chcą żerować i jedynie kosiarze je targają. Ale wróćmy do sandacza, czy mieliście już jakieś ładne sztuki w pobliżu mostu długiego? Bo ja na palcach jednej ręki mogę policzyć swoje "duże" sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie wiem czy to istotne, ale zauważyłem że sandacze teraz niechętnie biorą z opadu. Miałem 100 razy lepsze rezultaty jak prowadziłem przynętę krótkimi skokami po dnie i wbrew temu co słyszałem wcale nie biorą takie małe sztuki. Czyżby jakieś nowe zboczenie naszych miejscowych sandałków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jestem takim specem od łowienia z opadu w dużej rzece żeby się wymądrzać, ale tydzień temu byłem na Regalicy w Podjuchach. Złowiłem 3, niestety niewymiarowe sandacze, ale - tylko 1 wziął klasycznie z opadu, a 2 pozostałe w momencie odrywania przynęty od dna...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi, nie wiem czy byles tam w przeciagu ostatnich 2 tygodni, ale spiningistow ostatnio jest tyle ze mozna zliczyc na palcu jednej reki, wiekszosc nabrzeza pod mostem obstawiona przez szarpakowcow co nieco zniecheca do lowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wkońcu ruszyłem, bo pogoda była super.. 2 godzinna wyprawa za snadałkiem skończyła sie 3ma prawie wymiarowymi okazami i mandatem 200pln za podwójną ciągłą :evil:

ale sandaczyki gryzły.. choc zdażały sie i wymiarowe, ale nie mi ..

ps. doszła do mnie plota, że jeden gościu w tygodniu trafił 7kilową sztukę :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i złowił, ale pewnie "na kose". Ze 2 tyg temu przy mnie tez takiego na oko z 5-6 kilo wyszarpali koło Barki. Byłem z 10 razy w przeciagu miesiaca tam i nie widzialem zeby ktos na spina zlowil sandacza wiekszego niz tak z 1.5 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i złowił, ale pewnie "na kose"
nie, normalnie na spinning..

My dzisiaj z Wojciechem przeprowadziliśmy 4-5cio godzinne łowienie... szok :roll: nie wiem o co chodziło, ale nie mogliśmy nic złowić próbowaliśmy różnych sposobów i przynęt...totalne fiasko..

Na dodatek, stali niedaleko jacyś "niedzielni" wędkarze obok (nie szarpakowcy) i każdy po 1-2szt wyciągnął (nawet ze 3 wymiarowe) ... a my na zero :evil: normalnie psychoza się włączyła..

..leszcze z nas a nie wędkarze..

Szarpaki za to ładne sztuki(koło 70cm) pod wieczor kosili... "panie trzeba mieć "systemik" odpowiedni,bo na gume to nie biorą o tej porze roku" :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ja slyszalem podobna kwestie, koles namawialmnie zebym soie zrobil systemik, to "przynajmniej na studia zarobie" ;D. Kurcze wybrałbym sie jeszcze, ale nie wiem czy sie wyrobie przed 1 grudnia...

Pytanie do Ciebie Supersobi, czy w marcu kiedy skonczy sie zakaz spiningowania w centrum bedzie jeszcze jakas ryba procz ploci i krapikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.