Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

sandacz w szczecinie


Janusz Krygier

Rekomendowane odpowiedzi

czy w marcu kiedy skonczy sie zakaz spiningowania w centrum bedzie jeszcze jakas ryba procz ploci i krapikow?
luk1234, centrum to nie jest odpowiednie miejsce na połowy. Od stycznia lepiej wybrać się nad Inę na trocie lub na pstrągi na któryś z okolicznych ciurków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

luk1234, centrum to nie jest odpowiednie miejsce na połowy

Wiesz arti, jak sie nie ma czasu lub możliwości na dłuższy wypad, to i dobre skoczyc do centrum niz siedziec w domu.. choc żadna to większa atrakcja przyznaję

na któryś z okolicznych ciurków

hihi.. z podkreślkeniem słowa któryś :mrgreen:

Pytanie do Ciebie Supersobi, czy w marcu kiedy skonczy sie zakaz spiningowania w centrum bedzie jeszcze jakas ryba procz ploci i krapikow?

kolego luk1234:

- na wodach PZW (w centrum) masz zakaz spinningowania od 1.12 do 30.04 :!:

- okres ochronny sandacza trwa do 31.05 :!:

- na wodach sumowskich (np. częśc parnicy) możesz porzucac w bocznym troku za okoniem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pomyliło mi się to z zakazem na wodach sumowskich u mnie w Świnoujściu, który trwa właśnie do 1. marca. O okresie ochronnym sandacza również wiem, choć w takim razie moje pytanie nie było przemyślane ;) Chodziło mi czy w okresie w którym już będzie można łowić bedzie cos co sie bedzie na spining wieszalo :razz: Generalnie od wiosny mam zamiar potestowac okoliczne łowiska, najlepsze takie w okolice których dojade komunikacja miejska ;)

Może z braku laku wybiore się też na jakieś łowisko specjalne koło Was, kto wie.

Przepraszam za offtop ;)

Aha i jeszcze jedno do Artecha - niestety prawda jest taka że w tym okresie "centrum" to najłowniejsze łowisko, a i blisko jest co akurat w moim przypadku jest duzym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaloo, sorki ale namierzonego ciurka z pstrągami nikt Ci nie "sprzeda", mogę Ci powiedzieć gdzie na szczupaka, bolenia i sandacza się wybrać ale miejscówki na pstrąga nie zdradzę choćby mi boki żywym ogniem przypalali :mrgreen:

Trzeba wziąć mapę i szukać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Link który zamieścił Luk1234 zawiera niepełne i błędne informacje

Na wodach morskich:

"..Ustanawia się okresy ochronne dla następujących gatunków ryb:

...

2) sandacza w terminie od dnia:

a) 25 marca do dnia 10 maja na obszarze wód na zachód od południka 16°40'00" długości geograficznej wschodniej,

B) 10 kwietnia do dnia 31 maja na obszarze wód pomiędzy południkami 16°40'00" a 19°21'00" długości geograficznej wschodniej,

c) 20 kwietnia do dnia 10 czerwca na obszarze wód na wschód od południka 19°21'00" długości geograficznej wschodniej.

..."

Natomiast na wodach morskich wewnętrznych wymiary i okresy ochronne ustala Okręgowy Inspektor Rybołóstwa odpowiedni dla danego regionu, czyli u nas OIRM w Szczecinie.

Z zarządzenia:

"..Ustanawia się okresy ochronne następujących gatunków ryb:

..

2) sandacz - w ciągu 4 tygodni w okresie 1 kwietnia do 31 maja

.."

Inspektorat corocznie podaje dokładny okres tych 4 tygodni.

Ten okres (4tyg) jest ustalany po konsultacjach z MOR i AR co do stanu sandacza I podawany jest przed 01.04. Także więc na chwilę obecną nie jest jeszcze ściśle określona ta data 4 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sandacz ma na wodach wew. okres ochronny trwający 4 tygodnie ale nie wiadomo na obecną chwilę jeszcze dokładnie kiedy w przedziale 1kwiecień - 31maj? Czyli jeśli pójdę pobiczować wodę w poszukiwaniu sandacza to nie łamię regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale to jest trochę śmieszne. Po jednej stronie nie można łowić sandacza a kilka metrów dalej już można.
Jeszcze śmieszniejsze jest to że na wodach Spółdzielni Regalica też można, tam okres ochronny sandacza zaczyna się w marcu. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszniejsze jest to, iż pomimo całkowitego zakazu połowu w Świnoujściu w basenach portowych klusole szarpią 30 cm sandaczyki bez zadnych ograniczeń co widze za kazdym razem gdy zajeżdzam do domu ze szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sandacz ma na wodach wew. okres ochronny trwający 4 tygodnie ale nie wiadomo na obecną chwilę jeszcze dokładnie kiedy w przedziale 1kwiecień - 31maj?

Się zgadza...

Czyli jeśli pójdę pobiczować wodę w poszukiwaniu sandacza to nie łamię regulaminu?

"Mój Regulamin Etyczny" to może i łamiesz, ale na wodach Wewnętrznych SUM spokojnie (bez mandatu) możesz łowić do 31-go marca :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam sandacze w spokoju.. Uważam, iż powinniśmy dać im "looz" do czerwca, nie trzebić ich populacji, lecz pozwolic jak największej liczbie osobników doczekać i spokojnie się wytrzeć (szczególnie w takich miejscówkach jak kanały miejskie). Regulamin PZW określa i narzuca okres ochronny sandacza styczeń-czerwiec, właśnie w celu ograniczenia presji wędkarskiej na te ryby, nie bez powodu.

Przecież ten piękny zimowy okres można skonsumować goniąc za pstrągami i trociami.. No ale to jest tylko moje osobiste zdanie, jak już pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze śmieszniejsze jest to że na wodach Spółdzielni Regalica też można, tam okres ochronny sandacza zaczyna się w marcu.

a jeszcze śmieszniejsze jest to, iż pewna grupa znamienitych (czołowych i znanych) wędkarzy łowi tam, na wodach "już nie należących" do owej spółdzielni, mając za nic panujące zakazy łowienia - stosując istną samowolkę i prowadząc politykę ucieczki "na żywca"(1) przed kontrolującymi służbami..

..W dodatku "chwalenie się", wszem i wobec, "owymi czynami" nie przysparza im społecznego "potępienia"..

1)ucieczka "na żywca" - żywiołowa ucieczka bezpośrednio po zauważeniu nadchodzących (nadjeżdżających, nadpływających) służb kontrolujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam sandacze w spokoju.. Uważam, iż powinniśmy dać im "looz" do czerwca, nie trzebić ich populacji, lecz pozwolic jak największej liczbie osobników doczekać i spokojnie się wytrzeć (szczególnie w takich miejscówkach jak kanały miejskie). Regulamin PZW określa i narzuca okres ochronny sandacza styczeń-czerwiec, właśnie w celu ograniczenia presji wędkarskiej na te ryby, nie bez powodu.

Masz tu wiele racji, populacja sandacza z tego co słyszałem w przeciągu ostatnich kilku lat drastycznie spadła, pewnie dlatego że sandacz ma podobno pyszne mięso. Osobiście stosuję się do zasady C&R ponieważ jakoś nie jestem zbytnim smakoszem ryb a na palcach jednej ręki mogę zliczyć ryby które wpadły "do wora" przez moją krótką karierę wędkarską. A tak poza tym, wydaje mi się że osobnik który zostanie złowiony, szybko odhaczony i wpuszczony ponownie do wody nie odniesie uszczerbku na zdrowiu i dalej będzie mógł się spokojnie wytrzeć. Jeżeli się mylę (co jest wielce prawdopodobne :oops: ) to proszę mnie poprawić :wink:

Przecież ten piękny zimowy okres można skonsumować goniąc za pstrągami i trociami..
Też nad tym myślałem jednak, brak mi doświadczenia w poszukiwaniu stanowisk troci i pstrągów no i chyba najgorsze jest to że brak mi środka lokomocji którym mógłbym się dostać tam gdzie te ryby występują. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.