Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

sandacz w szczecinie


Janusz Krygier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ponownie byłem na Parnicy. 3 szczupaki oraz jeden sandaczyk ok 50 cm. Wracając zahaczyłem o most Długi, oczywiście zaraz przyleciał ciec, ale dał się namówić na pięć rzutów. Stał przy mnie i liczył :lol: W te pięć rzutów złowiłem jednego krąpia. Wypytałem się ochroniarza, kiedy planowany jest koniec budowy. Odpowiedział, że w połowie 2012 roku. Wspomniał też, że w mieście ma być planowany całkowity zakaz wędkowania :roll: w to jakoś za bardzo nie chce mi się wierzyć, ale jedno jest pewne, że w tym sezonie w centrum sandaczy sobie nie połowimy. Wiem, że urocza miejscówka to nie jest, ale na godzinkę lub dwie po pracy lub po zajęciach nadawała się doskonale :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pewno choć trochę zmniejszy się liczba mięsiarzy,szarpakowców i starych dziadków, którzy zabierają wszystko a nie chce im się iść gdzieś dalej lub ich nie stać. Po za tym rybki w tamtych miejscach przynajmniej odpoczną, a połowić można wszędzie( parnica, cegielinka,wyspa pucka, inne rejony odry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszych dziadków może i będzie mniej, ale hołoty i mięsiarzy nigdy nie braknie. Wczoraj byłem spacerkiem na cegle, koło oczyszczalni ostał się ostatni pomost, większość zrobiła kra, ale jeden jest normalnie spalony.

mięsiarzy wszędzie pełno. Jak się cieszę, ze teraz jakiś czas połapię w Niemczech, a potem wyprowadzam się ze Szczecina po Częstochowę. Co się w Sz-n dzieje to się w pale nie mieści. Pracowałem jakiś czas w Szczecińskiej Hurtowni Wędkarskiej i ludzie którzy mają sklepy wędkarskie, lub byli związani z PZW opowiadali jak to na rybach nie byli lub jak to "pupy" stawiali, normalnie ręce opadają bo nikt mi nie powie, że to z biedy.

Nad wodą jak ktoś widzi kłusoli to idzie sobie, albo nie reaguje, a co kosztuje zebrać się w kilku i podejść wędki połamać.......lub zadzwonić gdzie trzeba.

Tak na wszystkich forach piszą wszyscy o kłusolach, ale sami też się przyczyniamy do bezrybia w Polsce przez taką postawę. Krew się gotuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Droszcz , w którym miejscu na cegielince masz takie efekty jeśli można wiedzieć??? Ja ostatnio jestem często w Podjuchach na regalicy czy to na stolarnii czy pod mostem kolejowym i narazie cisza. Jedyny plus to zerwany sum pod kolejowym:D mega przeżycie:D nie mogłem nawet zatrzymać bestii. Pierwszy raz w życiu miałem sytuacje, że to ryba mnie ciągnie a nie ja ją:D Łowiłem okoniowym sprzęcikiem, więc z góry byłem na przegranej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Jako że zaczynam w sumie dopiero teraz przygodę z Szczecińskimi sandaczami Chciałbym was prosić koledzy o informację na temat kanału odyńca. czy jest tam szansa na sandacza i czy warto o tej porze roku się tam wybrać na spina za sandaczem. byłem dwa razy miałem jakieś tam ze dwa puknięcia ale na tym się skończyło. oprócz tego złowiłem 3 krótkie szczupaczki w okolicach 50cm. Proszę o radę jeżeli nie tam to gdzie na wodach PZW ewentualnie SUM-owskich można się wybrać teraz na sandacza oczywiście z brzegu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Sandacz? Kanał Parnicki, odra w mieście , poza miastem, odra w okolicach w okolicach dziewoklicza odra odra odra:]. Znajdź miejsce dla siebie. Ostatnio byłem na odrze na sandaczach udało złowić mi się jednego 35cm i to był jedyny kontakt z ryba, trzeba się uzbroić w dużą ilość przynęt ja niestety podczas tego jednego wyjscia straciłem kilka na zaczepach. Rozmawiałem z innymi wędkarzami ogólnie teraz słabo właśnie takie 30-35cm sandaczyki lub nic. Na głębokim też ostatnio strasznie słabo wyjście kończyło się powrotem bez ryby i bez kontaktu z jakąkolwiek ryba drapieżną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne sprawdzali rybacy, jak jeszcze mgła dosyć gęsta była, a drugie nie jestem pewien ale wydaje mi się że nie był to kuter rybacki. Zawsze się zastanawiam czy rybacy mogą otrzymać pozwolenie na taki połów, że stawiają sobie gdzie chcą, a puźniej wędkarz idzie na ryby i się dziwi żę zaczep na zaczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na dziewokliczu,

Łapałem ja, tata. Około 1,5 h nic. zadzwonił wujek i za chwilę do nas dołączył, kolejne 1,5 h i nic nawet brania. Powiem ze jest katastrofa, no ale miło zawitała straz rybacka to polowa masek szybko sie zwinela hehe :D.

Nie wiem po tym wyjsciu jestem chory ale jak wyzdrowieje, uderzam na cegielinke w tygodniu może czwartek piątek ale wieczorem albo w nocy. może też i na zywca zarzuce z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj i dziś byłem na wysokości zjazdu na nabrzeże Ewa, kawałek za strażą pożarną na parnicy i... ani puknięcia. Wczoraj co prawda była straszna pogoda, i ciężko było cokolwiek wyczuć na wędce, nie mówiąc o obserwacji szczytówki, ale dzisiaj już było bardzo fajnie. No ale ryb brak... szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teethar Widzę żę miałeś farta że nikt cie nie sprawdzał,z tego co pamiętam od 1 grudnia do 30 kwiętnia obwiązuje zakaz spiningowania , po to by niby by zmniejszyć ilość szarpakowców, a tak naprawdę przepis ten tylko nam wędkarzom utrudnia życie(szarpak zawsze znajdzie jakiś sposóB).W tamtym roku mój dobry kolega zapłaciłł w taki sposób spory mandat i chyba zabrali mu spining :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wyluzowany ale denerwują mnie te przepisy przez które nie mogę w łapać w jedyny miesiąc w który mam naprawdę więcej wolnego czasu :)i najgorzej to jest że te przepisy są tak absurdalne i wędkarze co mają tylko pzw najbardziej na tym cierpią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Przepis głupi i nic na to nie poradzimy. My wędkarze mamy ograniczenia a rybacy siatami dalej ciągną. Dzisiaj kolejny raz widziałem jak ściągają nieoznaczone siatki ze środka Regalicy. Miejsce Regalica przed autostradą A6. Już mi sie nawet nie chce zwracać uwagi na poczynania PZW bo z roku na rok coraz mniej ryb się łowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.