Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikado Temptation Light LS Spin 275cm - Dobry wybór?
Autor Wiadomość
Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 31-05-06, 13:37   Mikado Matrix 666 Spin 270cm 10-40g?

Interesuje mnie wędka jak w temacie. Do łowienia szczupaków na wszelkiego rodzaju przynęty zarówno w rzece jak i w jeziorach. Jej cena jest naprawdę niewielka a do wędzisk Mikado mam już pewne zaufanie. Proszę o opinię tych, którzy ją mają lub mieli. Pozdrawiam i dzięki! :cool:

Wigor 

Wysłany: 31-05-06, 15:38   

Od 3 sezonów jestem posiadaczem spina Mikado Matrix 666 2,4m 10-30g i musze powiedzieć że kijek nigdy mnie jeszcze nie zawiódł. Pewnie trzyma ryby, rzadko mi sie z niego wypinały, świetna akcja, łądnie amortyzuje odjazdy. Złapałem na niego już ok. setke szczupaków i moge śmiało stwierdzić, że kijek na szczupca nadaje sie doskonale.

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 31-05-06, 16:38   

Dzieki za opinie. Mam właśnie mały dylemacik. Biorę pod uwagę jeszcze Mikado Vanadium MM Spinn c.w. 15-35. Miałem MH Spinn i bardzo mi odpowiadał ale został rozdeptany :???: Muszę się jeszce zastanowić. Dzięki za pomoc!

Paweł25

Wysłany: 09-06-06, 08:22   Mikado competition salmon

Mam pytanko, kupiłem spining Mikado competition salmon 2.44, i chciałbym wiedziec czy sprawdzi się on na mniejsze rybki, szczupaki, sandacze, bolenie, czy mam go wymienic na jakis delikatniejszy bo ma cw do 55 gr. nie wypróbowałem go jeszcze i nie wiem jak nim się bedzie rzucało lekkimi przynetami bo nie ma dolnej granicy cw. a Kupiłem go bo własnie taki chciałem, dość sztywny pozatym super leżał w dłoni ale teraz nie wiem czy nie za mocny. i jeszcze czy sprawdzi się do tego kołowrotek shimano nexave 2500? prosze o wypowiedź kogos zorientowanego , może ktos ją ma, bo mam jeszcze czas wymienić.

spin

Wysłany: 09-06-06, 12:11   

To kijek do ciężkich przynęt i bedziesz miał powazne problemy z identyfikowaniem(zwłaszcza sandaczowych) brań i pracą przynety.
Jest prosty sposób stosowany przeze mnie z powodzeniem od kilku lat.
Dokładasz delikatną szczytówkę i każde branie jest wtedy świetnie wyczuwalne, pojawia się jednak problem z rzutami najcięższymi przynetami, trzeba robić to delikatnie i z dużym wyczuciem. To nic trudnego i można się szybko przyzwyczaić.
Ja używam kija z takim patentem tylko w miejcach gdzie jest spora szansa zarówno na sandacza jak i na suma.

Paweł25

Wysłany: 09-06-06, 12:30   

on ma własnie typowo szczytową akcje, dobrze nadaje się do jigowania. szczytówka jest nawed dość czuła więc z czuciem brań nie powinno byc tak źle, bardziej martwie się o rzucanie dość lekkimi przynetami, np obrotówkiami ok 8-9 gram. nie ma dolnej granicy cw więc nie potrafie ocenic jak z tym będzie i zastanawiam się czy wymieniać

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 09-06-06, 19:01   

Ja uważam, że kijek o c.w. do 30-35g max, jeśli chcesz w miarę konkretnie prowadzić również mniejsze przynęty. Nie doradzę Ci jaki kijek byłby tu dobrym rozwiązaniem, mogę jedynie powiedzieć, że kij o c.w. do 55g będzie miał dolną granicę (taką rzeczywistą w granicach 20-25g), choć to tylko takie ogólne pojęcie, bowiem niemal każdy kij jest inny, nie wierz do końca w to co piszą na blanku. Chyba, że bierzemy pod uwagę kije z tej najwyższej półki.
No i trzeba się pogodzić z faktem, że NIE MA KIJÓW UNIWERSALNYCH!!! Sam też musiałem to zrozumieć na własnej skórze! :oops:

Paweł25

Wysłany: 09-06-06, 19:09   

Nie planuje uzywac takich naprawde malych przynęt, interesuja mnie głównie szczupaki, sandacze i bolenie na rzekach, czasem szupaki na duzym jeziorku. sam juz nie wiem czy zostawic czy wymieniac. jutro się pewnie wyjasni jak skocze na chwilke nad wode :-)

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 09-06-06, 19:37   

Przynęty o wadze 8-9g, jak napisałeś wcześniej, oraz jak należy się spodziewać po przynętach boleniowych to za mała gramatura jak na taki kijek. To na pewno!

Daniel14 
Daniel14

Wysłany: 25-06-06, 17:05   

Mam kupywać Matrixa 555 i zobacze jak ta wędka sie spisuje.Obecnie mam Feedera i spisuje sie dobrze :wink: .

shogun_zag 

Wysłany: 26-06-06, 00:14   

Panowie, mam zła opinie o Mikado ... co prawda z dość dawna ... chyba 8 lat temu miałem to w dłoniach ostatnio. Nawet nie pamiętam jego nazwy. Pamiętam tylko, że ten kij jak i cała poprzednia reszta, która kupiłem i oddałem teściowi jako tyczki pod pomidory ... były tak "tępe", że czy ciągło sie rybe, czy kępe wodorostów ... bez róznicy.

Czy coś w tej sprawie sie zmieniło? Czy Mikado poprawiło jakość swych wyrobów, czy trzyma "równą jakość". Prosze o info ... od tak, z ciekawości :cool:

"Nie sądziłem, że na świecie jest aż tylu _idiotów - dopóki nie zobaczyłem Internetu" (S.Lem)

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 27-06-06, 01:19   

Wiesz Shogun, ja nie mam porównania z modelami sprzed kilku ładnych lat więc porównać Ci nie porównam. Miałem jeden kijek Mikado, był to model Vanadium 15-40g i był bardzo fajny (był bo został nieumyślnie rozdepnięty). Fakt, trochę pała to była ale do cięższych wobków czy gum był naprawdę spoko. Z kolei mój brat ma Mikado Competition Needle Spin do 13g i w sumie kijek też fajny. Mi akurat za bardzo w dłoni nie leży ale sam wiesz jak to jest. Ja mam o Mikado raczej pozytywną opinię, ale chętnie posłucham skarg i zażaleń na tę firmę innych użytkowników forum :grin:

shogun_zag 

Wysłany: 27-06-06, 09:22   

Cieszy mnie taka wypowiedź jak wyżej. Czyżby ... "Klient nasz pan" zaczęło przemawiac do marketingowców i techników określonych firm.
Ale ja i tak sam musze się przekonać i nawet wiem, jak to zrobię ... mam "zaprzyjaźniony" sklep wędkarski dobrze zaopatrzony i pożyczę kilka kijków, pomacham nimi nad wodą i bede miał jasność, którą się z Wami podzielę :cool:
Oczywiście coś tam będę musiał kupić, by nie robić z siebie "Ryśka" :cool:

"Nie sądziłem, że na świecie jest aż tylu _idiotów - dopóki nie zobaczyłem Internetu" (S.Lem)

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 27-06-06, 11:00   

Z niecierpliwością czekam więc na wyniki Twoich testów. Sam jestem ich bardzo ciekaw, bo warto jest wiedzieć, co takiego mamy na rynku rodzimym. Czasem bywa tak, że to co nasze, jest lepsze od tego co z zagranicy. Ale to już zalatuje nacjonalizmem :wink:

RYBAK-AW 

Wysłany: 29-06-06, 12:38   

Od około roku jestem posiadaczem podobnego kija tzn. Mikado Matrix 777 spin 270 10-25g. jest to juz drugi egzemplarz tego wędziska bo pierwszy pękł mi przy próbie uwolnienie blachy z zaczepu (mocno napiąłem plecinkę i strzelił jak zapałka). Kij musiał miec jakąś wadę materiałowa bo pęknięcie było równe jakby ktoś przeciął wędzisko ostrą piłką. Na szczęście reklamację mi uznano i od ręki dostałem nowy egzemplarz. Ten jest już OK. Wyjąłem nim już kilka ryb i jedno co moge powiedzieć to jest to wędka b. sztywna. Pod dosyc dużym obciążeniem ugina sie praktycznie tylko +- górna 1/3 wędziska. Wędka dobrze przenosi drgania i dobrze czuć na niej co się dzieje z przynęta. Bardzo fajnie łowi się na nia na obrotówki od nr 3 w góre, średnie i większe woblery, wahadłówki i średnie i duże gumy (osobiście najczęściej stosuje gumy około 5-7cm i ta wędka do nich nieźle pasuje). Uważam, że za te pieniądze jest to niezły kijek.

Info
Odpowiedz do tematu