Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka do spławika.


darek1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki kijek mi zaproponujecie do spławika. Łowię głównie na stawach, zalewach i niewielkich jeziorkach oraz starych po żwirowych wyrobiskach. Najczęściej łowie karasie, liny, leszcze oraz karpie i amury. Myślę, ze długość 330-360 cm wystarczy. Chciałbym, żeby to był kij dość mocny i wytrzymały, żebym nie musiał się obawiać, że karp lub amur mi ten kij połamie. Podajcie proszę konkretne modele wędzisk, najlepiej wraz z cenami. Z góry dziękuje za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Lepiej kup coś bardziej renomowanej firmy. W ciemno mogę polecić Ci wędkę którą łowi jeden z forumowiczów:Colmic Victory Pro Match 3,9m c.w. 2-20

Jeśli potrzebujesz więcej informacji do pisz do autora tego testu.

Lepiej kupować sprzęt uznanych firm takich jak np. Colmic, Daiwa, Browning czy Shimano. W tej samej cenie oferują lepsze parametry i wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Piszę sprawie wędziska na spławik, a dokładnie o rady od was. Łowię często na stawach, zalewach i zatokach, ale czasem też na naszej Odrze(tu to oczywiście nie dla ryb tylko dla przyjemności). Ryby na które będę się nastawiał to oczywiście płocie, karasie,uklejki, liny, leszcze, no i może, ale to może karpie(ale to głownie przy okazji jak weźmie), taka można powiedzieć uniwersalna mnie interesuje. Długość to tak myślę 330-360cm będzie wystarczająca. Kija nie chcę za bardzo twardego, ale aby był wytrzymały i aby jakiś przypadkowy karp mnie nie zaskoczył. Nie mam dużo przeznaczone bo zaledwie 80-90zł+przesyłka(u mnie w mieście raczej go nie będzie i trzeba będzie zamawiać) i za bardzo nie chcę przekroczyć tej sumy... wiem, że za tyle nie mogę oczekiwać nic super lekkiego lub doskonale dopracowanego, ale dla mnie liczy się, żebym go miał przez dosyć długi czas i nie było z nim za wiele problemów...

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Wychowanek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowanek, wędzisko feederowe nie nadaje się zbytnio na spławik, jest za sztywne i ciężkie, Jeśli już idziesz za ciosem firmy MIKADO i serii Trython polecam

Mikado Trython Match

http://www.allegro.pl/item905467706_mikado_trython_match_390_40_gratisy.html#gallery

Mimo że na wędce widnieje napis wyrzut do 40gram, jest ona miękka i dobrze pracuje.

Często łapie na nią amurki po 40pare cm. Nagrałem jeden amatorski filmik :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=XXwz499rKaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikado seria trython to tak akurat mi wpadła w oko, ale szczerze to obojętnie mi jaka firma byle by wędzisko było dobre... wędka mi się podoba i cena nawet odpowiada... może coś jeszcze masz/macie i wtedy się się wybierze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to prawda, ale chodziłem po sklepach wędkarskich dziś i pytałem o daną wędkę i często mówili, że nie mają w ogóle tej firmy wędek lub jak już mieli to doradzali(znajomi sprzedawcy), że jest problem z gwarancją z tą firmą... prawda to czy jakiś blef?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządnym wędkarskim nie ma żadnych kłopotów z gwarancją.Po zakupie złamał mi się spining za górną przelotką i sprzedawca wymienił odrazu na nowy bez czekania na jakąś gwarancje tylko chciał paragon :grin:Teraz raczej po sezonie więć może nie być tych wędek a sprzedawca na pewno zachwalał to co miał na sklepie .

Sprawdź jaszcze jaxona z serii charisma mam feedera z tej serii i też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, raczej masz racje:) a mógł byś podać jakiś konkretniejszy model? ogólnie nie jestem przekonany do firmy JAXON gdyż kupiłem u nich kołowrotek i wędkę, kołowrotek po kilku wypadach na ryby zaczął trzeszczeć szurać i nie chodził jak powinien, a wędka dwa razy mi się złamała i to nie z mojej winy bo ryba nie była tak ciężka, wędkę mi dwa razy zrobili.... nie wiem może miałem po prostu pecha, ale raczej nie będę już kupował produktów tej firmy... wędki może jeszcze, ale na pewno nie kołowrotki...

masz jeszcze jakieś konkretne wędki do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowanek, dorzuc jeszcze pare groszy a nie bedziesz zalowal- Robinson Lumix Match http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=2531 lub ABU GARCIA ENTICER PRO MATCH 13` - 390 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=900130075 i jeszcze jedna propozycja- Browning Ambition X-Cite Match http://www.szczupak.pl/produkt,3336

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za radę:) szczerze to chyba pójdę za nią... tylko nie wiem którą wybrać... wszystkie 3 mi się podobają... tylko która będzie najlepsza do danych które podałem i która będzie najbardziej warta ceny... liczę, że pomożesz w wyborze:)dozbieram troszkę pieniędzy i którąś kupie:) z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowanek,

dozbieram troszkę pieniędzy i którąś kupie:)
i zdecydowanie zgadzam sie z ta decyzja :twisted: bo do wiosny jest jeszcze troche czasu i nie warto robic pochopnych zakupow a pozniej zalowac :wink: ja tak czesto mam :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a doradzisz która najlepsza do tych danych(łowisk i ryb) co podałem w pierwszym poście no i najfajniejsza? ja jestem chyba za tą abu garcia, ale nie wiem bo na żadną nie łapałem i nie znam opinii... którą Ty byś wybrał na moim miejscu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowanek, znalazlem jeszcze cos ciekawego jak na poczatkujacego to moze taki kijek w promocji MIKADO TRYTHON MATCH 360 __ WIELKA WYPRZEDAZ (numer 904608593).Fakt ze nie znam opini ale przeczowam ze jak dla ciebie to na poczatek jest ok. A za zaoszczedzaca kaske mozesz kupic kolowrotek match.A co do tamtycz wedeczek to chyba zdecydowal bym sie na robinsonka,ale trudno doradzac,decyzje ty musisz podjac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkujący, nie początkujący ale łapie już kilka lat i uwierz, że złapałem już wiele dużych ryby... ten mikado tylko 390 jest na poprzedniej stronie polecany przez dwie osoby i to właśnie jego miałem wziąć, ale posłucham twojej rady i wezmę robinsona:)

kołowrotki mam: jeden stary od taty, JAXON(niewypał ale na spławik będzie ok), no jeszcze przed końcem sezonu zamówiłem Okume traventine Fd 30, jestem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony:)

dlatego wszystko przeznaczę na wędkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowanek, i jeszcze cos wykopalem- Cormoran Speciland Match 390/ 5-20 http://www.takaryba.com/strona_produktu.php/info/p9404_Cormoran-Speciland-Match-390--5-20.html wyglada na bardzo solidna.

Tym razem sam to zrobię, ale na przyszłość, proszę nie zapominaj opisywać linków :idea: Unises
na tej stronce znajdziesz duzy wybor matchowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam już cztery wędki do wyboru i teraz już nie wiem którą wziąć... cormorana mam jedną i jestem zadowolony ale teraz sam nie wiem wszystkie wyglądają interesująco, może ktoś pomoże wybrać? najlepiej ktoś kto je ma lub wie coś o nich:)

(te pierwszy trzy wędki co Pan podał to je pan ma?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowanek, no nie stety ja mam jaxon legend 420 i nie stety nie ma juz tych kijkow.chociaz wbrew opinia co do jaxonow kijek jest bardzo dobry,ale to wyzsza polka okolo 400zl ale co do cormorana to kije tej firmy zawsze ciesza sie dobra opina. Co do kolowrotka to raczej nie pasuje ta okuma do match ktora masz zamiar kupic :shock: Szukaj raczej cos w tym stylu http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=38886&pro=260825-- Mistrall SHOGUN FD 20 - 8 łożysk , 0.18mm/150m :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.